Komunikaty PR

Lipiec pełen sztuki

2021-07-02  |  14:30
Biuro prasowe

Takiego lata jeszcze nie było. Lipiec w tym roku pełen będzie niesamowitej sztuki. Na aż 9 wystawach w DESA Unicum zobaczyć będzie można twórczość m.in. Rafała Olbińskiego, Edwarda Dwurnika, Jana Lebensteina, a także plakaty filmowe czy kolekcję unikatowej ceramiki. Wszystkie obiekty licytowane będą na aukcjach online. 

 

Serię wakacyjnych wystaw rozpoczyna ekspozycja dzieł młodych artystów. Na ekspozycji pojawi się ponad 80 prac takich twórców jak Adam Wątor, Adelajda Kot, Małgorzata Pabis czy Małgorzata Rusiecka, która tworzy minimalistyczne i wyraziste obrazy o głęboko symbolicznym znaczeniu. Na jej płótnach pojawiają się kobiece sylwetki często opowiadające historie zaczerpnięte z kultury i literatury. Obiekty oglądać można do 6 lipca, w ten sam dzień pójdą pod młotek.

 

Kolejna ekspozycja poświęcona zostanie inkografiom Rafała Olbińskiego. Artysta ten jest niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców, a jego alegoryczny, poetycki język wypowiedzi fascynował i nadal inspiruje intelektualną ciekawość wielbicieli z całego świata. Wystawa potrwa do 12 lipca. Wyjątkowym wydarzeniem będzie również pokaz dzieł epoki XIX wieku. Pojawi się na niej  ponad trzydzieści kompozycji malarskich i rysunkowych. To obrazy przedstawiające sceny historyczne „ku pokrzepieniu serc”, kameralne portrety, szkicowe studia odkrywające tajemnice warsztatu największych twórców m.in. Januarego Suchodolskiego, Bronisława Abramowicza (ucznia Jana Matejki), Piotra Michałowskiego, Aleksandra Gierymskiego  i  Władysław Podkowińskego. Wystawa potrwa do 14 lipca.

 

Nie zabraknie wystaw poświęconych takim twórcom jak Jan Lebenstein czy Victor Vasarely. Lebenstein uprawiał oryginalną odmianę malarstwa figuratywnego, włączając do niej elementy surrealistyczne i abstrakcyjne. Zilustrował m.in. „Folwark zwierzęcy” George'a Orwella i kilka ksiąg biblijnych. Tworzył pejzaże miejskie, poetyckie transpozycje figury ludzkiej, pełne ekspresji kompozycje fantastyczno-symboliczne o motywach zwierzęcych. Z kolei Victor Vasarely to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki op-artu. Na wystawie pokazane zostaną jego hipnotyzujące grafiki. Pierwsza wystawa potrwa od 2 do 16 lipca, druga od 5 do 19 lipca.

 

Będzie również coś dla miłośników designu. Zaprezentowane zostaną serwisy porcelanowe i ceramiczne, powstałe w polskich wytwórniach m.in. w Ćmielowie, Chodzieży, Wałbrzychu, Kole, Pruszkowie i Włocławku. To projekty m.in. Wincentego Potackiego, Jana Sowińskiego, Edmunda Ruszczyńskiego i Jana Kwinty czy Wacława Górskiego. Ciekawostką będą XIX i XX wieczne filiżanki z rosyjskich fabryk porcelany Kuzniecowa i Gardnera oraz Królewskiej Manufaktury Porcelany w Miśni. Licytować je można do 23 lipca.

 

Wyjątkowa okazja czeka na wielbicieli kinematografii. Obejrzeć będą bowiem mogli wystawę plakatu filmowego. To dzieła obejmujące kilka dekad twórczości takich kultowych artystów jak Waldemar Świerzy, Andrzej Pągowski, Jakub Erol, Mieczysław Wasilewski, Andrzej Klimowski, Jan Sawka, Franciszek Starowieyski, Jan Młodożeniec, Maciej Hibner czy Roman Cieślewicz. Zobaczyć można będzie także dzieła uwielbianego przez publiczność Edwarda Dwurnika czy wystawę tematyczną, której motywem przewodnim jest lato na wsi. 

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Wystawy prezentowane będą w DESA Unicum przy Pięknej 1A w Warszawie. Oglądać je można od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19 oraz  w soboty od 11 do 16. 

 

Dzieła licytować można będzie na aukcjach online. Wśród takich licytacji znajdą się również aukcje prezentujące prace rodziny Młodożeńców, design według projektu Zdzisława Horbowego czy komiks i ilustracja, na której pojawią się m.in. dzieła Bogusława Polcha z serii „Funky Koval. Bez oddechu”. Wylicytować można będzie również perypetie miejskie „Tytusa, Romka i A’Tomka”. Dynamiczną akcję odnajdziemy z kolei na planszach „Spider-Mana” czy „Punishera”. 

 

Licytować można będzie przez stronę domu aukcyjnego oraz aplikację DESA Unicum. Została ona przygotowana tak, aby proces aukcyjny można było łatwo  przeprowadzić za pomocą urządzenia mobilnego w każdym miejscu na świecie. Za jej pomocą można przeglądać obiekty z nadchodzących oraz archiwalnych aukcji, śledzić historię swoich zleceń i licytacji. Możemy również obserwować ulubionych artystów i ich dzieła. Licytowanie obiektów na aukcjach DESA Unicum jest niezwykle proste. 


 

https://desa.pl/pl/aukcje-dziel-sztuki/ 



 

Młoda Sztuka

25-06.2021-6.07.2021

 

Rafał Olbiński

28.06.2021-12.07.2021

 

Malarstwo XIX wieku

30.06.2021-14.07.2021

 

Rops/Lebenstein

02.07.2021-16.07.2021

 

Victor Vasarely. Grafika

5.07.2021-19.07.2021

 

Filiżanki i serwisy

9.07.2021-23.07.2021

 

Wsi spokojna, wsi wesoła

12.07.2021-26.07.2021

 

Polska w obrazach Edwarda Dwurnika

14.07.2021-28.07.2021

 

Plakat. Film amerykański

23.07.2021-06.08.2021

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę Biuro prasowe
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na
Kultura Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
2024-12-18 | 12:15

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina otrzymali od Browaru Bosman i Miasta Szczecin wyjątkowy eko-prezent. Browar opracował koncepcję parku przy ulicy
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.