Komunikaty PR

Majowa Młoda Sztuka

2021-04-28  |  13:00
Biuro prasowe

Po raz pierwszy w Polsce w aukcji będzie można wziąć udział codziennie

 

Najciekawsi młodzi twórcy. Innowacyjna formuła. Start już 4 maja. Wtedy w DESA Unicum na aukcji Młoda Sztuka pojawi się spektakularna liczba aż 100 prac. A to dopiero początek, bo 5, 6, 7 i każdego kolejnego dnia maja, aż do końca miesiąca w internecie będzie można wylicytować kolejne dzieła. Na wszystkich majowych aukcjach można będzie wylicytować ponad 200 prac. Wcześniej, bo już 28 kwietnia zapraszamy na wystawę, na której będziecie mogli zobaczyć prace m.in. Dariusza Grabusia, Aleksandry Staniorowskiej, Mirelli Stern i Soni Ruciak.

 

Maj jest miesiącem Młodej Sztuki w DESA Unicum, domu aukcyjnym, który jako pierwszy organizował jej licytacje już trzynaście lat temu. Aukcja 4 maja będzie wyjątkowo nie tylko ze względu na swoją skalę, ale i prelicytację internetową, która rozpocznie się przed aukcją stacjonarną. Nowa, hybrydowa formuła aukcji Młoda Sztuka jest innowacyjnym rozwiązaniem na światową skalę. Prace licytować można  do dnia aukcji w aplikacji mobilnej DESA Unicum oraz na platformie bid.desa.pl. Ich ceny wywoławcze zaczynają się od 1000 złotych. Podczas aukcji na żywo, 4 maja o godzinie 19 licytacja zacznie się od najwyższej kwoty uzyskanej podczas licytacji online. 

 

Kolejnego dnia po aukcji rozpocznie się cały miesiąc poświęcony twórczości najzdolniejszych młodych artystów. Na codziennych aukcjach online będą pojawiały się nowe prace. Takiej formuły licytacji nie zaproponował do tej pory żaden dom aukcyjny na świecie. -Chcemy pokazać, że mimo sprzedaży prac za miliony złotych, wspieranie młodych artystów jest dla nas cały czas niezwykle ważne. Szukamy trendów, chcemy, żeby sztuka trafiała do coraz większej ilości domów - podkreśla Artur Dumanowski, zastępca Dyrektora Departamentu Projektów Aukcyjnych.

 

Jednym z artystów, na których warto zwrócić szczególną uwagę jest Dariusz Grabuś. Jego prezentowany na aukcji obraz o symbolicznym tytule „Z dala od tłumów” przedstawia nieobecność. To wyjątkowy pejzaż śródziemnomorski.  Przy basenie stoi designerski leżak. Widzimy  niezmąconą tafla wody i niesamowitą grę barw, zieleni i błękitu. Pomimo piękna tego krajobrazu, najbardziej dojmującym odczuciem jest wrażenie pustki, jakie uzyskał artysta. Aktywność artystyczna Dariusza Grabusia odbywa się na styku kilku form. Uprawia malarstwo i fotografię. Inspiruje go  architektura. W jego twórczości ogromną rolę odgrywają linie, bryły oraz cienie. Dariusz Grabuś  czerpie zarówno z realizmu, jak i z pop-artu. Ważne dla niego artysty jest takie uchwycenie jednostki lub interakcji społecznych w codziennych sytuacjach, w których często ujawnia się jej wyobcowanie i alienacja. 

 

Niezwykle szczera i osobista jest też praca Łukasza Kowalika/Lu Svensona. Obraz z pochodzi z serii, w której artysta oddaje hołd i wyraża szacunek dla ikonicznej twórczości Agnes Martin. Minimalistyczne dzieło to liniowa siatka i matematyczna precyzja kreskowania, które wprowadzają spokój. Na tak wymagającym tle artysta wpisuje charakterystyczne dla siebie okręgi. Dzięki temu praca ma naprawdę szczególny, wręcz op-artowy wymiar. 

 

Na wystawie i aukcji Młoda Sztuka pojawią się również prace innych najciekawszych młodych artystów. Wśród nich m.in. Adam Wątor, Iwona Kobryń, Magdalena Szilke i Oskar Dąbrowski. 4 maja o godzinie 19 zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.  Z kolei już 5 maja na stronie bid.desa.pl rozpocznie się codzienny cykl aukcji online. Miesiąc Młodej Sztuki zakończy wyjątkowa aukcja charytatywna dla fundacji Mam Marzenie, która wspiera dzieci z chorobami zagrażającymi życiu.  

 

Wystawa Młoda Sztuka: 28 kwietnia – 4 maja 2021, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Młoda Sztuka: 4 maja 2021, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

https://bid.desa.pl/auctions/1-4HPUGG/moda-sztuka

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku Biuro prasowe
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,
Kultura Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
2024-10-23 | 01:00

Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz

Obchodzony 23 października Międzynarodowy Dzień Druku to doskonały moment, aby przyjrzeć się bliżej roli, jaką we współczesnym świecie odgrywa technologia druku. Firma Canon, od
Kultura „NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
2024-10-07 | 12:00

„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV

Salman Rushdie to urodzony w Bombaju brytyjski pisarz i eseista, laureat Nagrody Bookera za powieść „Dzieci północy”. W 2022 roku cały świat obiegła informacja o

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.