Mikołajki firmowe – jak świętują je nowoczesne firmy?
Wielkimi krokami zbliżają się mikołajki, które już wiele lat temu wpisały się na stałe do firmowych kalendarzy. Możliwości, które aktualnie oferuje rynek, sprawiają, że pracodawcy decydują się na podarowanie swoim pracownikom przede wszystkim wyjątkowych doświadczeń oraz oryginalnych upominków. Coraz częściej możemy spotkać się z takimi mikołajkowymi atrakcjami jak firmowe warsztaty kulinarne, wspólne wyjście na karaoke czy biurowy Secret Santa, który zostawi na biurkach słodkie i wyszukane upominki. Na jakie pomysły najczęściej decydują się nowoczesne firmy? Podpowiadamy!
Wspólne celebrowanie mikołajek ze swoim zespołem, to dobry sposób na budowanie wspólnoty i zacieśnianie więzi między pracownikami. To także forma rozładowania napięcia i stresu, które czasem odczuwamy w pracy. Drobne niespodzianki, zabawne prezenty czy wspólne wyjście do restauracji tworzą miłą przerwę od codziennych obowiązków.
Wspólne wyjście integracyjne
Mikołajki to doskonała okazja do integracji pracowników. Poza świątecznymi dekoracjami i życzeniami warto przygotować coś, co ich zaktywizuje i pozwoli nawiązać relacje. Integracja przydaje się do pracy w mniejszych teamach oraz poprawia komunikację między różnymi działami. Gdy pracownicy przestają być dla siebie obcymi ludźmi, zaczynają postrzegać siebie jako drużynę. Warto jeszcze w listopadzie sprawdzić ofertę warsztatów kulinarnych, escape roomów oraz takich atrakcji jak karaoke czy minigolf. Możliwości, szczególnie w dużych miastach, jest dziś całe mnóstwo. Należy jednak z wyprzedzeniem dokonać rezerwacji, ponieważ zbliżający się 6 grudnia będzie z pewnością bardzo obleganym terminem w wielu miejscach.
Secret Santa i upominki dla zespołów
Jest to tradycja praktykowana przez wiele firm. Na czym polega? Zasada jest bardzo prosta. Losujemy osobę, dla której przygotowujemy prezent, a następnie 6 grudnia zostawiamy mikołajkową niespodziankę na biurku wybranej osoby. Wspólne rozpakowywanie paczek to świetna zabawa doskonale integrująca cały zespół.
Niekiedy w rolę podobną do Secret Santa włącza się sam pracodawca, zapewniając pracownikom drobne mikołajkowe upominki. Prezent, który po przyjściu do pracy znajdziemy na biurku lub na stole w firmowej kuchni, to miły gest ze strony pracodawcy. Co warto wręczyć pracownikom na tegoroczne mikołajki? Marka Nobilia, specjalizująca się w zestawach upominkowych dla biznesu, rekomenduje w tym roku jutowy woreczek z motywem świątecznym, kryjący pyszne zimowe słodkości, herbatę oraz minilampion. Taki upominek można dowolnie spersonalizować, nadając mu dodatkowo firmowego charakteru.
Wspólny turniej gier
Gry planszowe, pojedynek w piłkarzyki, rozgrywka w szachy lub turniej w FIFĘ? Każda z tych propozycji sprzyja interakcjom między pracownikami, a dodatkowo rozwija umiejętności oraz wspiera zdrową rywalizację. Dodatkowo, taka forma spędzania czasu w biurze może stworzyć nieformalne środowisko sprzyjające budowaniu relacji. To także doskonały sposób na odstresowanie i wykorzystanie biurowej przestrzeni do integracji zespołów. Warto wcześniej zaplanować pracę tak, by 6 grudnia był rzeczywiście dniem gier i wspólnej zabawy. Możecie poświęcić na to choćby 2-3 ostatnie godziny pracy.
Konkurs na najlepszy świąteczny sweter
W okresie przedświątecznym warto pozwolić sobie na więcej swobody i np. złagodzić zasady dress code'u, jeśli takie obowiązują w naszej firmie. Można też pomyśleć o specjalnym mikołajkowym przebraniu! Moment, który w grudniu zasługuje na szczególną uwagę, to Dzień Świątecznego Swetra. Jest to doskonała okazja do zorganizowania firmowego konkursu na najlepsze przebranie. Wspólne głosowanie i wybór zwycięskiej propozycji to kolejna możliwość integracji zespołu i budowania zaangażowania pracowników w życie firmy. Choć Dzień Świątecznego Swetra wypada w tym roku 13 grudnia, to możecie zorganizować swój własny, firmowy dzień, kiedy tylko chcecie. Może być to połączone ze zbliżającymi się mikołajkami.
Zorganizowanie firmowych mikołajek może być ciekawym wyzwaniem dla każdej organizacji i instytucji. Warto pamiętać, że jest to świetna możliwość nie tylko do wspólnej celebracji, ale i docenienia pracowników. Wspólne spędzenie czasu, podarowanie uroczego upominku sprzyjają budowaniu relacji i integracji.
Kontakt dla mediów:
Natalia Juszczak
Communication Specialist
Agencja kreatywna Od kuchni
natalia.juszczak@odkuchni.co
tel: 883 921 264
Nobilia od ponad 20 lat specjalizuje się w komponowaniu autorskich zestawów upominkowych, znajdujących uznanie zarówno w Polsce jak i za granicą. Niepowtarzalne i wyjątkowe prezenty sygnowane marką Nobilia cechuje oryginalne wzornictwo i wysoka jakość rzemieślniczych słodkości, aromatycznych trunków i produktów gourmet food. Autorskie kompozycje prezentowe to doskonały pomysł na upominek dla członka rodziny, szefa czy współpracownika. Nobilia proponuje eleganckie zestawy tematyczne, np. dla osób lubiących podróże, zwierzęta, zestawy dla kobiet, rodzin z dziećmi itp. Kosze wypełniane są specjałami, których nie znajdzie się na półkach supermarketów, a część jest importowana wyłącznie w limitowanych seriach.
Facebook: facebook.com/NobiliaPrezentyZeSmakiem
Instagram: instagram.com/nobiliapl
LinkedIn: linkedin.com/showcase/nobilia.pl/?viewAsMember=true
www: nobilia.pl

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.