Komunikaty PR

Nowe Pokolenie w DESA Unicum

2021-05-26  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpeg ( 0.09 MB )

Gigantyczny, ponad trzymetrowy „Nokturn” Rafała Bujnowskiego, jednego z najważniejszych współczesnych artystów można zobaczyć na wystawie „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989”. Jego prace prezentowane były w Nowym Jorku, Londynie i Paryżu. W DESA Unicum pojawiła się również twórczość wybitnych artystek, których prace znajdują się w najważniejszych światowych kolekcjach. Wśród nich Paulina Ołowska, której dzieła zobaczyć można było w Tate Modern, a także Ewa Juszkiewicz, którą reprezentuje jedna z najważniejszych światowych galerii – Gagosian.  Wystawę oglądać można od 19 maja. Aukcja już 8 czerwca. 

Jest jednym z najbardziej znanych współczesnych malarzy. W latach 90. uczestniczył w działaniach słynnej Grupy Ładnie. Jej członkowie w swoich pracach ukazywali nową i niezwykle charakterystyczną, postkomunistyczną rzeczywistość. Najnowszą twórczość Rafała Bujnowskiego można interpretować jako studium malarstwa, jego ograniczeń oraz możliwości. Prezentowana na wystawie praca „Nokturn” to niesamowity, minimalistyczny pejzaż. Poruszenie przez artystę jednego z najbardziej rozpoznawalnych motywów w europejskim malarstwie sprawia, że dzieło jest z jednej strony świadomym nawiązaniem do historii, a z drugiej odkryciem nowych możliwości, jakie stoją przed malarstwem. Ogromną rolę w tej pracy odgrywa rola widza, patrzenia i światła. 

W DESA Unicum zobaczyć można też prace wybitnych artystek. Jedną z nich jest Paulina Ołowska. Pomimo ogromnego międzynarodowego uznania, twórczość malarki pozostaje zakorzeniona w polskiej tradycji i historii. Łącząc dziedzictwo zachodniej i wschodniej kultury, prace Ołowskiej pozostają popularne wśród szerokiego grona odbiorców od Nowego Jorku przez Londyn aż po Hong Kong. Na wystawie znalazły się jej dwa dzieła: „Podwójny portret” i „Kompozycja”. Również Ewa Juszkiewicz jest uznawana za jedną z najciekawszych i najważniejszych artystek współczesnych. Trafiła do grona największych gwiazd sztuki, jak Damien Hirst czy Jeff Koons. Podczas majowych targów Frieze w Nowym Jorku słynna galeria Gagosian sprzedała wszystkie prezentowane prace Juszkiewicz. Najbardziej intrygującym elementem jej obrazu, który zobaczyć można na wystawie jest samotne oko wyzierające z warstw białego materiału. Z kolei Karolina Jabłońska pomimo młodego wieku już teraz należy do najważniejszych artystek młodego pokolenia. W DESA Unicum zaprezentowany został jej obraz zatytułowany „Ozimina”.

Kobiecość jest również jednym z głównych motywów w twórczości Agaty Bogackiej. Prezentowana na wystawie praca  to jeden z ikonicznych obrazów artystki z początkowych lat twórczości. To okres wielkiej rozpoznawalności Bogackiej i  jej zawodowego triumfu. Prace, malowane najczęściej na stonowanym, szarym tle, przedstawiały postaci młodych kobiet, ale też i mężczyzn. Ich pozy magnetyzowały, zatrzymywały spojrzenie. Taki właśnie jest pokazywany na wystawie „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989” obraz „My”.

W DESA Unicum pojawił się również wyjątkowy pejzaż autorstwa Antoniego Starowieyskiego, a także twórczość Poli Dwurnik, Radka Szlagi, Pawła Althamera, Piotra Janasa, Normana Leto i Basi Bańdy. 8 czerwca wszystkie obiekty zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.

Wystawa „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989”: 19 maja — 8 czerwca  2021, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989”: 8 czerwca 2021, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa


https://desa.pl/pl/aukcje-dziel-sztuki/sztuka-wspolczesna-nowe-pokolenie-po-1989-exfz/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego Biuro prasowe
2024-07-11 | 01:00

Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza w poniedziałek 15 lipca o godzinie 16:00 na wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego pt. „Ulotne piękno
Kultura Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!
2024-07-02 | 10:00

Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!

Momentum Leisure świętuje wielkie otwarcie już trzeciego parku tematycznego w Polsce, Majaland Gdańsk, które odbyło się 29 czerwca 2024 r. Po udanych otwarciach parków Majaland
Kultura „Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!
2024-06-20 | 09:00

„Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!

To niezwykłe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania ponadczasowych tradycji, jak i również współczesnych aspektów Japonii.  W trakcie pikniku mieszkańcy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.