Komunikaty PR

„PIELĘGNIARKI NA LINII FRONTU” – najnowsza wystawa na Placu Zamkowym w Warszawie

2021-11-05  |  15:00
Biuro prasowe

W czasie, kiedy dostajemy coraz bardziej niepokojące informacje na temat pandemii w naszym kraju, warto poświęcić chwilę na refleksję i obejrzeć wyjątkowe fotografie tworzące wystawę pt. „Pielęgniarki na linii frontu”. Wystawa autorstwa Andrzeja Trawińskiego jest częścią reportażu, który był realizowany w ekstremalnych warunkach.

Nadzwyczajna wartość artystyczna i naukowa zdjęć została doceniona przez międzynarodowe środowisko fotograficzne - International Photography Awards™ w 2021 roku.

Reportaż zostanie opublikowany w albumowym wydawnictwie książkowym.

Mecenasem wystawy jest firma Polski Lek.

Patronat medialny objęły: Filmowe Centrum Festiwalowe, Foto Kurier, Leica 6 x 7 Gallery Warszawa, Optyczne.pl.

Wystawa pt. „Pielęgniarki na linii frontu” będzie dostępna w dniach 6-26 listopada 2021 r. w Warszawie na pl. Zamkowym, na tarasie widokowym nad trasą WZ.

Jesienny spacer to wspaniała okazja, żeby zobaczyć efekty pracy Andrzeja Trawińskiego. Autor w ekstremalnych warunkach ścisłych środków ochronnych – na średnioformatowych negatywach Kodak Vision 3, Kodak Portra oraz Ilford XP2, które wraz aparatami podlegały wahadłowym cyklom kwarantanny – dokumentował pracę pielęgniarek na Oddziale Intensywnej Terapii COVID-19 Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu. Ten reportaż jest zapisem walki o życie. Możemy zobaczyć trzy pokolenia żeńskiego personelu medycznego, które nie ustają w wysiłkach, żeby ratować pacjentów.

„To wspaniała wystawa zmuszająca do refleksji. Niesie ze sobą olbrzymie emocje. Te fotografie są na tyle mocne i oczywiste, że słowa po prostu przestają być potrzebne” – mówi Szymon Glonek, prezes Fundacji UFF – organizatora wystawy.

Fundacja UFF jest organizacją non profit, która zajmuje się popularyzowaniem wiedzy o fotografii i jej roli. Przy okazji swoich aktywności organizuje zbiórki publiczne, a z pozyskanych w ten sposób środków organizuje warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów młodzi ludzie dowiadują się wiele o pracy fotografa, który często musi radzić sobie w ekstremalnych warunkach, i po prostu uczą się fotografować.

„Poprzez objęcie mecenatu nad wystawą chcieliśmy  podkreślić, że każdy pracownik służby zdrowia jest dla nas bardzo ważny i że mocno wspieramy pielęgniarki, które walczą na pierwszej linii frontu. Jako firma Polski Lek staramy się wspierać środowisko medyczne, działając w wielu projektach społecznych, takich jak Oko na Malucha, Szkoła Rodzenia Prenalen czy Akademia Rodziców Bobolen. Jesteśmy też otwarci na nowe inicjatywy skierowane zarówno do medyków, jak i pacjentów”podkreśla Elżbieta Gugulska, Dyrektor Generalny Polski Lek.

Wystawa składa się z 20 zdjęć i można ją obejrzeć do 26 listopada w Warszawie na Placu Zamkowym.


Andrzej Trawiński – urodzony w 1987 roku, fotograf reportażysta, dokumentalista z medycznym wykształceniem. Nagrodzony wyróżnieniem przez International Photography Awards™ 2021. Fotografuje od wczesnej młodości – portret, polski jazz oraz szeroko rozumianą scenę muzyki współczesnej. Obecnie zaangażowany w wieloletnie cykle reportaży fotograficznych.  W pracy łączy zamiłowanie do cyfrowych aparatów Leica i klasycznych analogowych konstrukcji średniego formatu. Uczestnik i współorganizator festiwali związanych z fotografią. O sobie mówi: "Jestem fotografikiem poszukującym społecznego kontekstu. To, co trwałe w ludzkiej historii, jest zawsze wynikiem pracy w grupie. Współdziałanie pomaga nieustannie przekraczać ciasne przyzwyczajenia – pozwala spojrzeć szerzej i głębiej".

Fundacja UFF – zajmuje się edukacją wizualną i estetyczną dzieci i młodzieży. Główne działania Fundacji to warsztaty fotograficzne i filmowe, spotkania z twórcami, fotografami, operatorami i reżyserami. Główny program, jaki obecnie prowadzi Fundacja, to warsztaty „Fotograficzna Podstawówka", w których wzięło już udział 1435 dzieci z warszawskich szkół podstawowych. W lipcu i sierpniu 2021 r. wraz z fotografem Adamem Nurkiewiczem przygotowała wystawę „Sport Olimpijski”, która była prezentowana na placu Zamkowym w Warszawie. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę Biuro prasowe
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na
Kultura Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
2024-12-18 | 12:15

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina otrzymali od Browaru Bosman i Miasta Szczecin wyjątkowy eko-prezent. Browar opracował koncepcję parku przy ulicy
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.