Platige Image Studiem Postprodukcyjnym Roku wg Klubu Twórców Reklamy
Platige Image zostało wybrane Studiem Postprodukcyjnym Roku w tegorocznej jubileuszowej 20-tej edycji konkursu Klubu Twórców Reklamy. Stowarzyszenie nagrodziło także poszczególne projekty, przyznając łącznie 10 statuetek, zrealizowane w mijającym roku przez polskie studio.
– Przyznanie nam piąty raz z rzędu tytułu Studia Postprodukcyjnego Roku to najlepszy dowód na to, że nie spoczywamy na laurach i nie zwalniamy tempa. Wśród nagrodzonych do tegorocznych nagród KTR znalazły się zarówno produkcje takie jak Żubr, przy którym pracujemy od lat, jak i nowe, dla takich marek jak Lamborghini czy AXE. W tym roku kapituła konkursu doceniła także wyprodukowany przez nas trailer do gry Company of Heroes – mówi Karol Żbikowski, prezes zarządu Platige Image.
Realizując strategię rozwoju, w maju 2023 r. Platige otworzyło największe w tej części Europy studio motion capture. Spółka utworzyła także Soundly by Platige - nową markę zajmującą się realizacją dźwięku, a Epic Games przyznało studiu status partnera serwisowego Unreal Engine. Platige zaangażowało się także w prace naukowo-badawcze. W połowie roku nawiązano współpracę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, której celem jest opracowanie zastosowań sztucznej inteligencji w branży kreatywnej. Eksperci studia dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc wykłady dla studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej. – Te, oraz wiele innych inicjatyw, także tych stricte biznesowych podjętych przez nas w mijającym roku sprawiło, że wciąż się rozwijamy. Nasz międzynarodowy zespół składa się z ponad 350 osób i z powodzeniem realizuje produkcje na takich rynkach, jak USA, Kanada, czy wspomniana Australia – dodaje Karol Żbikowski.
Platige Image, oprócz przyznanej nagrody dla Studia Postprodukcyjnego Roku, otrzymało także 10 nagród: brąz w kategorii COMMUNICATION za reklamę dla Australijskiej Izby Turystyki, srebro w kategorii DESIGN za reklamę AXE. W kategorii CRAFT – VIDEO w podkategorii ANIMATION złoto za reklamę dla Australijskiej Izby Turystyki oraz srebro za reklamę dla marki Żubr „Trąba”, w podkategorii VISUAL EFFECTS / FX złoto za reklamę dla Australijskiej Izby Turystyki oraz dwa srebra, za Company of Heroes 3 - Console Reveal Trailer oraz reklamę dla Australijskiej Izby Turystyki. Natomiast w podkategorii POST-PRODUCTION EXCELLENCE brąz za Company of Heroes 3 - Console Reveal Trailer, srebro za reklamę „From Now On” dla Lamborghini Revuelto i złoto za produkcję dla Australijskiej Izby Turystyki.
Spoty zachęcające do odwiedzenia Australii okazały się prawdziwym hitem. W samej sieci widziało je już ponad 100 mln osób. W ramach projektu powstała także wersja reklamy na nośniki 3D DOOH, którą pokazywano m.in. w tak prestiżowych lokacjach jak: Godzilla w Nowym Jorku, Moxy w Los Angeles oraz K-Pop w Seulu. Produkcje Platige zostały docenione także przez profesjonalistów. Na początku października film Come and Say G’day otrzymał złoto w kategorii animacje 3D na Shots Awards Asia Pacific.
Company of Heroes 3 - Console Reveal Trailer to, wyprodukowany z okazji premiery kolejnej części „Company of Heroes™” materiał przez Platige Image, który zapowiadał nadchodzącą premierę gry.
W maju br. światło dziennie ujrzała reklama Lamborghini Revuelto – pierwszego od 12 lat nowego model włoskiego producenta supersamochodów. Samochód wzbudził w świecie motoryzacji wiele emocji także dlatego, że jest to pierwszy w historii firmy pojazd, w którym wykorzystano napęd elektryczny. Taka premiera wymagała wyjątkowej oprawy wizualnej. Zajął się nią Platige Image, który przygotował 130 ujęć VFX. Warto dodać, że polskie studio, jako jedno z nielicznych na rynku, ma doświadczenie i certyfikację TISAX® niezbędne do realizacji tego typu projektów.
Jury KTR przyznało także nagrodę za animację w spocie Trąba, który jest wynikiem wieloletniej współpracy Platige Image z Kompanią Piwowarską i realizacją jednej z ostatnich kampanii dla marki Żubr.
Nagrodzona została także reklama AXE, w której Platige Image był odpowiedzialny za postprodukcję obrazu, a dokładniej przygotowanie animacji 2D i 3D, VFX oraz kolor korekcję. Sam projekt został pozyskany dzięki działającemu od ponad roku na amerykańskim rynku zespołowi Platige USA.
KTR to konkurs organizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. KTR to przede wszystkim święto kreatywności i twórczej odwagi, w którym doceniana jest wyrazista komunikacja, niestandardowe i przełamujące konwencję idee oraz aktualność użytych narzędzi, mediów i tematów. Typując zwycięzców jury wybiera najlepsze prace, doceniając odwagę, aktualność, kunszt i twórczą wyobraźnię w czterech głównych kategoriach: Communication, Design, Technology oraz Craft. Nominowane prace nagradzane są brązem, srebrem, złotem oraz nagrodą BEST OF CATEGORY.

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.