Komunikaty PR

Powraca projekt „Czułe struny”! Natalia Kukulska zaśpiewa na żywo największe kom

2023-08-29  |  01:00
Biuro prasowe

Etiuda E-dur czy Polonez As-dur w niebanalnej wersji wokalnej i zaskakującej aranżacji ponownie zachwycą polską publiczność. Koncerty „Czułe struny” zabrzmią 29 i 30 kwietnia 2024 roku w ekskluzywnych lokalizacjach: Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie oraz sali NOSPR w Katowicach. Organizatorem obu występów jest agencja Prestige MJM. Bilety dostępne są na stronie www.biletserwis.pl. Na wydarzenie zaprasza jego główny sponsor – firma kosmetyczna Miraculum 1924, produkująca perfumy CHOPIN.

- W ramach współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina jako jedyni na świecie mamy możliwość sygnowania perfum nazwiskiem najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, a cześć dochodów ze sprzedaży przekazujmy na polską kulturę, a także włączamy się w promocję wydarzeń związanych z tym wybitnym kompozytorem. Perfumy CHOPIN for her: Constance, Marie czy George Sand zostały przygotowane przy udziale najwybitniejszych perfumiarzy: Pana Jamesa Krivda, Pani Moniki Kalety i Pani Agnieszki Pieńkosz-Żagan. Zarówno te wyjątkowe produkty jak i projekt muzyczny „Czułe Struny” przyczyniają się do promocji kultury naszego kraju. Zapraszamy na koncerty!  – komentuje Sławomir Ziemski, prezes zarządu Miraculum.

Natalia Kukulska znana jest przede wszystkim z muzyki popowej, ale jednocześnie wciąż poszukuje nowych rozwiązań i inspiruje się nieoczywistymi twórcami. I właśnie w wyniku takich muzycznych eksploracji wokalistka trafiła na Fryderyka Chopina, którego kompozycje dotąd kojarzone były z fortepianem oraz orkiestrą. A dlaczego nie stworzyć słów do znanej wszystkim muzyki i nazwać wypływających z niej emocji po swojemu? Tak też zrobiła artystka, która napisała połowę tekstów zawartych w albumie, a do przygotowania pozostałych zaprosiła cenione autorki i artystki: Melę Koteluk, Kayah, Gabę Kulkę, Natalię Grosiak (Mikromusic) i Bovską. Aranżacje powierzyła z kolei najlepszym dyrygentom i aranżerom w Polsce: Krzysztofowi Herdzinowi, Nikoli Kołodziejczykowi, Adamowi Sztabie, Pawłowi Tomaszewskiemu oraz Janowi Smoczyńskiemu. Gdy materiał był gotowy Natalia Kukulska zaprosiła do nagrań Sinfonię Varsovię oraz wspaniałych muzyków, m.in. Michała Dąbrówkę, Roberta Kubiszyna, Piotra Wrombla. W ten sposób w 2020 roku powstała zupełnie nietuzinkowa płyta „Czułe struny” ze znanymi kompozycjami Fryderyka Chopina w jakże innej, zaskakującej wersji wokalnej. Na wysoki poziom albumu złożył się także gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego interpretacje utworów polskiego kompozytora docenia cały świat. W nagranie „Czułych strun” twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób. Cały projekt – odważny i niebanalny - okrzyknięty został największą artystyczną produkcją na rodzimym rynku fonograficznym i wydarzeniem bez precedensu na świecie. Podobnej płyty daleko by szukać. 

Już na etapie przedsprzedaży wydawnictwo uplasowało się na podium najlepiej sprzedających się płyt we wszystkich kategoriach muzycznych bestsellerów Empiku oraz pojawiło się w czołówce Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS. Wszystko to razem zaowocowało osiągnięciem statusu Złotej, a następnie Platynowej Płyty.

 W ślad za wydaniem płyty Natalia Kukulska wystąpiła na kilku koncertach śpiewając Chopina. 29 i 31 stycznia 2022 roku artystka wystąpiła przed publicznością w swoim „projekcie życia” – jak określa “Czułe struny” – w ICE Kraków i NFM Wrocław. Koncerty te, zorganizowane przez agencję Prestige MJM, były wydarzeniem muzycznym początku ubiegłego roku. Ten wyjątkowy materiał spotkał się z aplauzem publiczności, która przyjęła występ Natalii Kukulskiej z ogromnym entuzjazmem. Na scenie w Krakowie i Wrocławiu towarzyszyła artystce znakomita Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Adama Sztaby, Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego.  

 Teraz przychodzi pora na kolejne koncerty „Czułych strun”. Będą one o tyle niezwykłe, że odbędą się w lokalizacjach uznawanych w Polsce za najlepsze. Występów w tych miejscach nie powstydziłby się sam Fryderyk Chopin! Będą to: Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie oraz sala NOSPR w Katowicach. Wielbiciele talentu artystki i jej chopinowskich odkryć z pewnością będą zadowoleni.  

 - Jestem pewna, że odbieranie takich emocji na żywo i wsłuchiwanie się w kunsztowne niuanse aranżacji i wykonań będzie wielkim przeżyciem zarówno dla wykonawców, jak i dla publiczności. Cieszę się na te spotkania z muzyką Chopina, orkiestrą, dyrygentami i publicznością. Dla mnie to będzie święto! – mówi Natalia Kukulska, która przyznaje z dumą, że „Czułe struny” to także muzyczne spełnienie marzeń. 

 Obydwa koncerty odbędą się w przyszłym roku: warszawski – 29 kwietnia, a katowicki – dzień później, czyli 30 kwietnia. 

 

- Po ubiegłorocznych koncertach „Czułych strun”, kiedy artystka podbiła Kraków i Wrocław, bardzo się cieszę, że będziemy mogli zorganizować kolejne projekty z udziałem Natalii Kukulskiej. Ten nieszablonowy pomysł uwspółcześnienia Chopina zyskał już sporą publiczność, która z wielkim entuzjazmem odkrywała na nowo pomnikowe dzieła polskiego kompozytora. Zapraszam tym razem do chyba najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Polsce. Jestem pewien, że Chopin w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz w katowickim NOSPR-ze w interpretacji Natalii Kukulskiej, zabrzmi doskonale. To bez wątpienia będzie muzyczne święto. Być może nawet będą to najbardziej prestiżowe koncerty 2024 roku - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje obydwa koncerty. 

 

Bilety na występy „Czułych strun” z udziałem Natalii Kukulskiej, aranżerów – dyrygentów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego, a także Orkiestry Akademii Beethovenowskiej można kupić na www.biletserwis.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura BRAK ZDJĘCIA
2024-04-24 | 01:00

Jak dbać o prawa autorskie?

Od 1995 roku dzięki inicjatywie UNESCO obchodzimy 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji powinniśmy przyjrzeć się dobrym praktykom dbania o prawa autorskie, np. dorobkowi Tove Jansson, autorki Muminków.
Kultura Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024
2024-04-16 | 20:00

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza wszystkich na obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego ONZ. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia
Kultura Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna
2024-03-28 | 15:00

Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna

Partnerstwo – z Fundacją Światowego Dziedzictwa Kinderdijk – będzie polegało na wykorzystaniu wiedzy technicznej AkzoNobel oraz innowacyjnych powłok firmy w celu konserwacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.