Komunikaty PR

Przyszłość projekcji immersyjnych

2023-04-27  |  15:30
Biuro prasowe

Autor: Thomas Vertommen, Business Development Manager for Immersive Experiences and Themed Entertainment – Panasonic Connect Europe 

Immersyjne doświadczenia zyskują coraz większą popularność, co potwierdza ekspert Panasonic – Thomas Vertommen – który dokładnie przyjrzał się wpływowi mapowania projekcyjnego na świat sztuki oraz codzienne życie. Brzmi abstrakcyjnie, ale wystarczy wyobrazić sobie zastosowanie tego typu technologii w najnudniejszych aspektach naszego życia. Przykładowo, czy nie byłoby wspaniale widzieć na żywo mapy 3D, które pokazywałyby jeżdżące po mieście autobusy i ich aktualne postępy na trasie, kiedy czekamy na przystanku? Może rzutowanie ubrań na naszą sylwetkę w lustrze w celu sprawdzenia czy do nas pasują, zamiast przymierzać je?  

Kilka lat temu projektory Panasonic stworzyły niezwykły pokaz, w trakcie którego restauracja stawała się miejscem nietuzinkowego widowiska. W Polsce tego typu doświadczenie oferuje restauracja Le Petit Chef w warszawskim Hiltonie przy Grzybowskiej. Najmniejszy kucharz świata ma tylko 6 centymetrów wzrostu, ale potrafi połączyć zabawny teatr 3D z wyśmienitymi potrawami. Każdy gość może spodziewać się niezwykłego spektaklu kulinarnego, podczas którego między posiłkami stół niepostrzeżenie zmienia się w ekran, na którym wirtualny szef kuchni bawi i umila czas oczekiwania swoimi popisami i śmiesznymi scenkami. Dziś branża immersyjnych restauracji rozwija się błyskawicznie. Nie jest to już tylko projekcja na talerzu, ale przeniesienie gości w wirtualny świat lokalu o określonej tematyce, kiedy oni delektują się pysznymi potrawami.  

 

Co umożliwia zastosowanie technologii immersyjnej w szerszym zakresie? 

Jest kilka czynników, które pozwalają na wzrost liczby zastosowań technologii immersyjnej. Najnowsze projektory są w stanie zapewnić znacznie lepszą jakość wyświetlanych obrazów. Kompaktowa obudowa urządzeń pozwala na ich łatwe umieszczenie  w małych przestrzeniach. Innowacje takie jak obiektywy Panasonic Ultra Short Throw, pozwalają również na wyświetlanie obrazu w znacznie mniejszych i niewygodnych pomieszczeniach, w których normalne rzutniki nie dałyby sobie rady. Zastosowanie tego rozwiązania pomogło stworzyć realistyczne oraz pełne głębi i niezwykłych kolorów projekcje, bez zbędnych cieni, które w przeszłości były problemem tego typu pokazów.  

 

W jakich jeszcze obszarach mapowanie projekcyjne może w przyszłości zmienić nasze spojrzenie na świat? 

Nie tylko branża restauracyjna korzysta z innowacyjnych możliwości jakie dają projektory Panasonic, rozwiązaniem tym zafascynował się także świat sztuki. Na przestrzeni wieków artyści używali różnych materiałów do eksperymentowania i tworzenia niepowtarzalnych dzieł za pomocą farb, kamienia lub brązu. Dziś porzucają oni klasyczne surowce na rzecz eksperymentowania z projekcjami immersyjnymi i innymi technologiami, w celu stworzenia nowych i unikatowych dzieł sztuki. Przykładem pionierów w tej dziedzinie jest Bart Kresa ze swoją rzeźbą Sviatovid, w której wykorzystał szkło i mapowanie projekcyjne. Ogromną rolę w świecie artystycznym zaczyna odgrywać także sztuczna inteligencja, tworzy ona nowe rodzaje sztuki, które zdobywają coraz większą popularność i trafiają na pierwsze strony gazet!  Wyobraźmy sobie połączenie najnowszych technik AI i projekcji immersyjnych z wyobraźnią współczesnego artysty. Efekty będą niesamowite! 

 

Mapowanie immersyjne to zdecydowanie przyszłość nie tylko w branży rozrywkowej, ale też w kulinarnej i w świecie sztuki. Pojawia się coraz więcej ciekawych interaktywnych wystaw, takich jak Frameless w Londynie, gdzie dzięki projektorom Panasonic udało się stworzyć niezwykłe widowisko, które wręcz wciąga odbiorcę do świata sztuki.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce! Biuro prasowe
2024-07-02 | 10:00

Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!

Momentum Leisure świętuje wielkie otwarcie już trzeciego parku tematycznego w Polsce, Majaland Gdańsk, które odbyło się 29 czerwca 2024 r. Po udanych otwarciach parków Majaland
Kultura „Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!
2024-06-20 | 09:00

„Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!

To niezwykłe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania ponadczasowych tradycji, jak i również współczesnych aspektów Japonii.  W trakcie pikniku mieszkańcy
Kultura Człowiek jako psyche i physis - AOKZ w Warszawie
2024-06-13 | 14:00

Człowiek jako psyche i physis - AOKZ w Warszawie

Do 15 czerwca w holu głównym Giełdy Papierów Wartościowych można odwiedzać wyjątkową wystawę „Człowiek”. To projekt galerii sztuki współczesnej AOKZ z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Transport

Warszawa pracuje nad rewolucją biletową. Nowy system pozwoli płacić tylko za faktyczny czas podróży lub przejechane kilometry

W stolicy trwają prace nad nowym systemem biletowym. Zamiast karty miejskiej, na której kodowane są wszystkie dane, powstanie centralne konto pasażera, dostępne z komputera i aplikacji mobilnej. Zniknie konieczność skanowania kodów QR w pojazdach, a wprowadzony ma zostać nowy system naliczania opłat za przejazd, wzorowany na obowiązującym m.in. w Londynie.  – Zależy nam, żeby pasażer nie zastanawiał się, jaki bilet kupić, a podróż jego była rozliczana optymalnie, bo o to tu głównie chodzi – przekonuje Agnieszka Siekierska-Otłowska, dyrektorka Pionu Handlowego ZTM w Warszawie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.