Komunikaty PR

RESTAURACJA NUTA UHONOROWANA STATUETKĄ LUKSUSOWA MARKA ROKU 2023

2023-11-30  |  14:30

Luksusowa Marka Roku to prestiżowe wydarzenie, które gromadzi liderów biznesowych sektora premium z Polski i całego świata. Podczas dorocznej gali nagradzane są wyjątkowe marki – w poprzednich edycjach wśród laureatów znaleźli się m.in.: Wittchen, Ferrari czy MontBlanc. W tym roku statuetkę Luksusowej Marki Roku otrzymała nagrodzona gwiazdką Michelin restauracja NUTA, prowadzona przez wirtuoza sztuki kulinarnej Chefa Andreę Camastrę. Kuchnia Nuty to połączenie nowoczesnych technik z tradycyjnym rzemiosłem, które tworzą synestezje doznań kulinarnych, zapachowych i wizualnych. To miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a smaki stają się dziełem sztuki.

W tym roku warszawska restauracja NUTA, jako jedyna w stolicy, została nagrodzona Oscarem świata kulinariów – gwiazdką Michelin. Uchodzi ona za najważniejsze wyróżnienie i możemy być pewni, że restauracje, które są nią uhonorowane, oferują niezapomniane doświadczenie kulinarne. NUTA, której kulinarnym repertuarem dyryguje mistrz smaku Andrea Camastra, 27 listopada, podczas uroczystej gali otrzymała statuetkę Luksusowej Marki Roku. Wśród nagrodzonych znaleźli się także: Tubądzin, Party & Wedding by Izabela Janachowska, Eva Minge, Biuro Podróży ITAKA czy Isadora Jewellery. Statuetkę odebrał współwłaściciel restauracji - Marcin Zawadzki, który podkreślił, że ta nagroda stanowi potwierdzenie geniuszu Chefa Camastry, który z gracją zmienia polską kuchnię w sztukę, bawiąc się formą i smakiem.

- Kapituła nagrody wyróżniła firmy, marki, produkty oraz twórców dóbr za kreowanie luksusowych usług i produktów, a także za ich unikatowość i najwyższą jakość. Otrzymanie statuetki Luksusowa Marka Roku zawsze odzwierciedla wysoką pozycję na rynku premium w Polsce – mówi o idei wydarzenia pomysłodawca i inicjator nagród Mariusz Pujszo.

Andrea Camastra z pasją tworzy swoje menu, łącząc znane wszystkim z dzieciństwa polskie smaki z włoskimi akcentami i azjatyckim twistem. Chef w swojej restauracji proponuje dwa menu degustacyjne, Maestro oraz Virtuoso, serwując swoim klientom między innymi polski ramen, pieroga ruskiego z kawiorem z jesiotra czy wyglądającą w pierwszej chwili jak cappuccino aromatyczną zupę grzybową z boczkiem. Zdaje się, że dla światowej sławy kucharza nic nie jest niemożliwe. Jak sam mówi: patelnie, garnki, chochle i noże to nasze instrumenty, a najlepszej jakości składniki to nuty, które, właściwie skomponowane, tworzą dania. Dzięki swojej długoletniej pracy i szczypcie talentu, Andrea Camastra został uznany za jednego ze stu najwybitniejszych kucharzy świata przez magazyn „Le Chef”.

- Zarówno gwiazdka Michelin, jak i kolejne wyróżnienia, takie jak Luksusowa Marka Roku, to motywacja dla całego Zespołu i potwierdzenie, że obrany przez nas kierunek jest właściwy. Nie spoczywamy jednak na laurach, niedawno wprowadziliśmy nowe jesienne menu, aby po raz kolejny zaskoczyć i zachwycić naszych gości – opowiada Chef Camastra. I dodaje, że najważniejsi są ludzie: mój Zespół to zgrana orkiestra, ale przeszliśmy długą drogę, żeby dojść do tego etapu, bo kuchnia to rzemiosło, to proces twórczy, który się nigdy nie kończy i potrzeba lat, aby zbliżyć się do doskonałości. Andrea Camastra i Marcin Zawadzki wierzą w młode talenty i wartość kultury, dlatego w listopadzie restauracja NUTA została partnerem wydarzenia „Anioły Rzemiosła”, współfinansując stypendia dla laureatów konkursu na dalsze kształcenie i rozwój. Jest to inicjatywa mająca na celu wspieranie utalentowanych artystów rękodzieła artystycznego, specjalizujących się w takich kategoriach jak koronkarstwo, złotnictwo czy ceramika. Kapituła jury konkursu to cenione osobistości, między innymi rzeźbiarz Tomasz Górnicki, projektantka Izabela Łapińska czy fotograf Marek Straszewski.

--

Andrea Camastra - jeden z najbardziej utalentowanych i uhonorowanych szefów kuchni w Polsce i na świecie. Były właściciel restauracji Senses, pięciokrotnie uhonorowanej gwiazdką Michelin za sprawą autorskiego polsko-włoskiego menu. Senses jako pierwsza restauracja w Polsce znalazła się także na prestiżowej liście 50 Best Discovery. Od 2015 roku członek „Oxford Encyklopedia Osobistości Rzeczpospolitej Polskiej” – tytuł przyznany mu za całokształt dotychczasowych osiągnięć w dziedzinie kulinarnej, a obecnie również magister Uniwersytetu Oxford. Propagator nowatorskiej techniki gotowania „note-by-note” (nuta-po-nucie), która sięga po czyste związki, ekstrakty oraz pojedyncze cząstki smaków i zapachów, pozyskiwane z naturalnie występujących w przyrodzie składników. Prof. Hervé This, twórca kuchni molekularnej, uznał Andrea Camastrę za następcę legendarnego Ferrana Adrii z restauracji El Bulli. W 2015 r. uznany przez przewodnik Gault&Millau Polska za „Szefa Kuchni Przyszłości”, a w 2017 r. za „Szefa Kuchni Roku”. Andrea Camastra znalazł się również na liście 100 Best Chefs in the World 2019 wg. prestiżowego francuskiego magazynu „Le Chef”. W roku 2020 rząd Republiki Włoskiej i włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych umieściły Andreę Camastrę na liście najbardziej utalentowanych i odnoszących największe sukcesy włoskich profesjonalistów na scenie międzynarodowej ostatniego stulecia.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura BRAK ZDJĘCIA
2024-04-24 | 01:00

Jak dbać o prawa autorskie?

Od 1995 roku dzięki inicjatywie UNESCO obchodzimy 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji powinniśmy przyjrzeć się dobrym praktykom dbania o prawa autorskie, np. dorobkowi Tove Jansson, autorki Muminków.
Kultura Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024
2024-04-16 | 20:00

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza wszystkich na obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego ONZ. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia
Kultura Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna
2024-03-28 | 15:00

Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna

Partnerstwo – z Fundacją Światowego Dziedzictwa Kinderdijk – będzie polegało na wykorzystaniu wiedzy technicznej AkzoNobel oraz innowacyjnych powłok firmy w celu konserwacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.