Rozkwit Zimowy - projekt studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej wraz ze studentami Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych już od roku pracują nad "Rozkwitem Zimowym" - krótkometrażowym filmem fabularnym gatunku science-fiction nt. katastrofy ekologicznej. Tworzą w nim rzeczywistość, której sami się obawiają. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło Patronatem Społecznym inicjatywę.
Akcja filmu dzieje się w niedalekiej przyszłości. Świat jest już na granicy katastrofy ekologicznej. Tę pesymistyczną wizję twórcy traktują jako pretekst do opowiedzenia o tym co ich martwi - degradacji środowiska i utracie powszechnego dostępu do natury, która dzisiaj jeszcze jest ogólnodostępnym dobrem, ale każde kolejne pokolenie ma coraz więcej powodów żeby wątpić, że zawsze tak będzie.
- Gatunek science-fiction od zawsze był używany przez pisarzy i reżyserów do wskazania możliwych konsekwencji naszych aktualnych działań. Twórcy poprzez historię dziejącą się w przyszłości przypominają nam jak wygląda teraźniejszość. W tym świecie o naszych czasach wspomina się w formie bajek. Moją główną inspiracją do opowiedzenia tej historii jest analiza związku człowieka z przyrodą, oraz odpowiedzialności jaką człowiek wobec środowiska ponosi. Chcę przypomnieć o współzależności, której nie zawsze mamy świadomość; a nawet jeśli mamy, to po prostu wybieramy aby o niej nie pamiętać.- mówi Ivan Krupenikov, reżyser filmu.
Warszawska Szkoła Filmowa to wyższa szkoła filmowa założona przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA. Studenci już od roku pracują nad tym wymagającym projektem - są prawie na półmetku. Część zdjęć została zrealizowana, a efekty można zobaczyć w zwiastunie.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło Patronatem Społecznym inicjatywę.
Zobacz zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=GqSVqVlFaWc&t=2s
Ekipa twórców pracuje przy filmie non-profit. Scenografia, efekty specjalne i kostiumy powstają głównie dzięki kreatywności i determinacji. Przed nimi jeszcze mnóstwo pracy, a żeby film mógł powstać potrzebne jest im wsparcie. Dalej poszukują partnerów finansowych i medialnych, którzy pomogą im w dokończeniu tej historii.
Twórców można wesprzeć na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/ykeau8
Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania - można kontaktować się z nimi mailowo: rozkwitzimowyfilm@gmail.com
Zobacz stronę internetową filmu: https://www.rozkwitzimowy.com/
Backstage realizacji filmu jest widoczny na Instagramie: @rozkwit_zimowy
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.