Komunikaty PR

Rozkwit Zimowy - projekt studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej

2021-02-10  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Jasiewicz
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Konarskiego 18C
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 537 553 936
https://plgbc.org.pl/
Do pobrania PLGBC ( 0.04 MB )

Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej wraz ze studentami Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych już od roku pracują nad "Rozkwitem Zimowym" - krótkometrażowym filmem fabularnym gatunku science-fiction nt. katastrofy ekologicznej.  Tworzą w nim rzeczywistość, której sami się obawiają. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło Patronatem Społecznym inicjatywę.

Akcja filmu dzieje się w niedalekiej przyszłości. Świat jest już na granicy katastrofy ekologicznej. Tę pesymistyczną wizję twórcy traktują jako pretekst do opowiedzenia o tym co ich martwi - degradacji środowiska i utracie powszechnego dostępu do natury, która dzisiaj jeszcze jest ogólnodostępnym dobrem, ale każde kolejne pokolenie ma coraz więcej powodów żeby wątpić, że zawsze tak będzie.

- Gatunek science-fiction od zawsze był używany przez pisarzy i reżyserów do wskazania możliwych konsekwencji naszych aktualnych działań. Twórcy poprzez historię dziejącą się w przyszłości przypominają nam jak wygląda teraźniejszość. W tym świecie o naszych czasach wspomina się w formie bajek. Moją główną inspiracją do opowiedzenia tej historii jest analiza związku człowieka z przyrodą, oraz odpowiedzialności jaką człowiek wobec środowiska ponosi. Chcę przypomnieć o współzależności, której nie zawsze mamy świadomość; a nawet jeśli mamy, to po prostu wybieramy aby o niej nie pamiętać.- mówi Ivan Krupenikov, reżyser filmu.

Warszawska Szkoła Filmowa to wyższa szkoła filmowa założona przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA. Studenci już od roku pracują nad tym wymagającym projektem - są prawie na półmetku. Część zdjęć została zrealizowana, a efekty można zobaczyć w zwiastunie.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło Patronatem Społecznym inicjatywę.

Zobacz zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=GqSVqVlFaWc&t=2s

Ekipa twórców pracuje przy filmie non-profit. Scenografia, efekty specjalne i kostiumy powstają głównie dzięki kreatywności i determinacji. Przed nimi jeszcze mnóstwo pracy, a żeby film mógł powstać potrzebne jest im wsparcie. Dalej poszukują partnerów finansowych i medialnych, którzy pomogą im w dokończeniu tej historii.

Twórców można wesprzeć na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/ykeau8
Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania - można kontaktować się z nimi mailowo: rozkwitzimowyfilm@gmail.com

Zobacz stronę internetową filmu: https://www.rozkwitzimowy.com/
Backstage realizacji filmu jest widoczny na Instagramie: @rozkwit_zimowy

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego Biuro prasowe
2024-07-11 | 01:00

Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza w poniedziałek 15 lipca o godzinie 16:00 na wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego pt. „Ulotne piękno
Kultura Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!
2024-07-02 | 10:00

Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!

Momentum Leisure świętuje wielkie otwarcie już trzeciego parku tematycznego w Polsce, Majaland Gdańsk, które odbyło się 29 czerwca 2024 r. Po udanych otwarciach parków Majaland
Kultura „Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!
2024-06-20 | 09:00

„Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!

To niezwykłe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania ponadczasowych tradycji, jak i również współczesnych aspektów Japonii.  W trakcie pikniku mieszkańcy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.