Rozkwit Zimowy - projekt studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej wraz ze studentami Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych już od roku pracują nad "Rozkwitem Zimowym" - krótkometrażowym filmem fabularnym gatunku science-fiction nt. katastrofy ekologicznej. Tworzą w nim rzeczywistość, której sami się obawiają. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło Patronatem Społecznym inicjatywę.
Akcja filmu dzieje się w niedalekiej przyszłości. Świat jest już na granicy katastrofy ekologicznej. Tę pesymistyczną wizję twórcy traktują jako pretekst do opowiedzenia o tym co ich martwi - degradacji środowiska i utracie powszechnego dostępu do natury, która dzisiaj jeszcze jest ogólnodostępnym dobrem, ale każde kolejne pokolenie ma coraz więcej powodów żeby wątpić, że zawsze tak będzie.
- Gatunek science-fiction od zawsze był używany przez pisarzy i reżyserów do wskazania możliwych konsekwencji naszych aktualnych działań. Twórcy poprzez historię dziejącą się w przyszłości przypominają nam jak wygląda teraźniejszość. W tym świecie o naszych czasach wspomina się w formie bajek. Moją główną inspiracją do opowiedzenia tej historii jest analiza związku człowieka z przyrodą, oraz odpowiedzialności jaką człowiek wobec środowiska ponosi. Chcę przypomnieć o współzależności, której nie zawsze mamy świadomość; a nawet jeśli mamy, to po prostu wybieramy aby o niej nie pamiętać.- mówi Ivan Krupenikov, reżyser filmu.
Warszawska Szkoła Filmowa to wyższa szkoła filmowa założona przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA. Studenci już od roku pracują nad tym wymagającym projektem - są prawie na półmetku. Część zdjęć została zrealizowana, a efekty można zobaczyć w zwiastunie.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło Patronatem Społecznym inicjatywę.
Zobacz zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=GqSVqVlFaWc&t=2s
Ekipa twórców pracuje przy filmie non-profit. Scenografia, efekty specjalne i kostiumy powstają głównie dzięki kreatywności i determinacji. Przed nimi jeszcze mnóstwo pracy, a żeby film mógł powstać potrzebne jest im wsparcie. Dalej poszukują partnerów finansowych i medialnych, którzy pomogą im w dokończeniu tej historii.
Twórców można wesprzeć na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/ykeau8
Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania - można kontaktować się z nimi mailowo: rozkwitzimowyfilm@gmail.com
Zobacz stronę internetową filmu: https://www.rozkwitzimowy.com/
Backstage realizacji filmu jest widoczny na Instagramie: @rozkwit_zimowy
Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.