Rusza pierwsza produkcja fabularna studia Under Ski Tower
„Game Over” w reżyserii Pawła Powolnego jest pierwszą fabularną produkcją studia Under Ski Tower. Projekt otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Produkcja filmów fabularnych pełnometrażowych – mikrobudżetowych PIERWSZY FILM”. Zdjęcia do produkcji zaplanowano na maj 2023 roku.
Za kamerą „Game Over” stanie Paweł Powolny – twórca krótkometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych oraz reklamowych, który ma na swoim koncie takie produkcje jak: „Nie dotykając gór”, „Spójrz na mnie”, „Bar Mar-Twych” czy „Nigdy dobrze”. Autorem scenariusza „Game Over” jest Jakub Litke, a za zdjęcia odpowiada Filip Madej. Produkcją filmu zajmie się studio Under Ski Tower – Paweł Jóźwik jako producent i Wojciech Stuchlik jako producent liniowy.
Kluczem do realizacji udanej produkcji jest dobra współpraca na linii reżyser-producent. W tym przypadku jestem o to spokojny, bo znamy się z Pawłem Jóźwikiem ponad 10 lat i podobnie patrzymy na proces tworzenia filmu. Dodając do tego świetny scenariusz mamy solidne podstawy, aby wspólnie zrobić po prostu dobry film – mówi Paweł Powolny, reżyser „Game Over”.
W Under Ski Tower mamy jasno określoną strategię doboru tematyki realizowanych produkcji fabularnych. Chcemy robić filmy osadzone we współczesnych realiach, które opowiadają o aktualnych problemach ludzi. Przykładem takiego kina będzie „Game Over” – mówi Paweł Jóźwik, head of production Under Ski Tower. I dodaje: Zakończyliśmy już prace literackie. Obecnie kompletujemy obsadę filmu i przygotowujemy się do zdjęć próbnych.
„Game Over” to komediodramat osadzony w realiach współczesnej Polski. Główny bohater, 30-letni gamer, w wyniku splotu różnych okoliczności musi przewartościować swoje dotychczasowe życie i przejść przyspieszony kurs dojrzewania.
Film otrzymał 900 tysięcy złotych dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej co stanowi 90 proc. budżetu filmu.
Zdjęcia do „Game Over” zakończą się w czerwcu tego roku.

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.