Komunikaty PR

Rusza pierwsza produkcja fabularna studia Under Ski Tower

2023-03-02  |  12:00
Biuro prasowe

„Game Over” w reżyserii Pawła Powolnego jest pierwszą fabularną produkcją studia Under Ski Tower. Projekt otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Produkcja filmów fabularnych pełnometrażowych – mikrobudżetowych PIERWSZY FILM”. Zdjęcia do produkcji zaplanowano na maj 2023 roku. 

Za kamerą „Game Over” stanie Paweł Powolny – twórca krótkometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych oraz reklamowych, który ma na swoim koncie takie produkcje jak: „Nie dotykając gór”, „Spójrz na mnie”, „Bar Mar-Twych” czy „Nigdy dobrze”. Autorem scenariusza „Game Over” jest Jakub Litke, a za zdjęcia odpowiada Filip Madej. Produkcją filmu zajmie się studio Under Ski Tower – Paweł Jóźwik jako producent i Wojciech Stuchlik jako producent liniowy. 

Kluczem do realizacji udanej produkcji jest dobra współpraca na linii reżyser-producent. W tym przypadku jestem o to spokojny, bo znamy się z Pawłem Jóźwikiem ponad 10 lat i podobnie patrzymy na proces tworzenia filmu. Dodając do tego świetny scenariusz mamy solidne podstawy, aby wspólnie zrobić po prostu dobry film – mówi Paweł Powolny, reżyser „Game Over”.

W Under Ski Tower mamy jasno określoną strategię doboru tematyki realizowanych produkcji fabularnych. Chcemy robić filmy osadzone we współczesnych realiach, które opowiadają o aktualnych problemach ludzi. Przykładem takiego kina będzie „Game Over” – mówi Paweł Jóźwik, head of production Under Ski Tower.  I dodaje: Zakończyliśmy już prace literackie. Obecnie kompletujemy obsadę filmu i przygotowujemy się do zdjęć próbnych. 

„Game Over” to komediodramat osadzony w realiach współczesnej Polski. Główny bohater, 30-letni gamer, w wyniku splotu różnych okoliczności musi przewartościować swoje dotychczasowe życie i przejść przyspieszony kurs dojrzewania. 

Film otrzymał 900 tysięcy złotych dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej co stanowi 90 proc. budżetu filmu. 

Zdjęcia do „Game Over” zakończą się w czerwcu tego roku. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku Biuro prasowe
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,
Kultura Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
2024-10-23 | 01:00

Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz

Obchodzony 23 października Międzynarodowy Dzień Druku to doskonały moment, aby przyjrzeć się bliżej roli, jaką we współczesnym świecie odgrywa technologia druku. Firma Canon, od
Kultura „NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
2024-10-07 | 12:00

„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV

Salman Rushdie to urodzony w Bombaju brytyjski pisarz i eseista, laureat Nagrody Bookera za powieść „Dzieci północy”. W 2022 roku cały świat obiegła informacja o

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.