Rusza pierwsza produkcja fabularna studia Under Ski Tower
„Game Over” w reżyserii Pawła Powolnego jest pierwszą fabularną produkcją studia Under Ski Tower. Projekt otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Produkcja filmów fabularnych pełnometrażowych – mikrobudżetowych PIERWSZY FILM”. Zdjęcia do produkcji zaplanowano na maj 2023 roku.
Za kamerą „Game Over” stanie Paweł Powolny – twórca krótkometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych oraz reklamowych, który ma na swoim koncie takie produkcje jak: „Nie dotykając gór”, „Spójrz na mnie”, „Bar Mar-Twych” czy „Nigdy dobrze”. Autorem scenariusza „Game Over” jest Jakub Litke, a za zdjęcia odpowiada Filip Madej. Produkcją filmu zajmie się studio Under Ski Tower – Paweł Jóźwik jako producent i Wojciech Stuchlik jako producent liniowy.
Kluczem do realizacji udanej produkcji jest dobra współpraca na linii reżyser-producent. W tym przypadku jestem o to spokojny, bo znamy się z Pawłem Jóźwikiem ponad 10 lat i podobnie patrzymy na proces tworzenia filmu. Dodając do tego świetny scenariusz mamy solidne podstawy, aby wspólnie zrobić po prostu dobry film – mówi Paweł Powolny, reżyser „Game Over”.
W Under Ski Tower mamy jasno określoną strategię doboru tematyki realizowanych produkcji fabularnych. Chcemy robić filmy osadzone we współczesnych realiach, które opowiadają o aktualnych problemach ludzi. Przykładem takiego kina będzie „Game Over” – mówi Paweł Jóźwik, head of production Under Ski Tower. I dodaje: Zakończyliśmy już prace literackie. Obecnie kompletujemy obsadę filmu i przygotowujemy się do zdjęć próbnych.
„Game Over” to komediodramat osadzony w realiach współczesnej Polski. Główny bohater, 30-letni gamer, w wyniku splotu różnych okoliczności musi przewartościować swoje dotychczasowe życie i przejść przyspieszony kurs dojrzewania.
Film otrzymał 900 tysięcy złotych dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej co stanowi 90 proc. budżetu filmu.
Zdjęcia do „Game Over” zakończą się w czerwcu tego roku.
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.