Sierpniowa Młoda Sztuka
Niezwykłe, realistyczne przedstawienia i minimalistyczne obrazy przepełnione barwami. Sierpniowa wystawa Młoda Sztuka to wyjątkowa okazja do zobaczenia prac najciekawszych młodych twórców. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dzieło Anny Vostruchovaite, artystki pochodzącej z Wilna, która stworzyła serię intrygujących obrazów nazywanych datą ich powstania. W DESA Unicum zobaczyć można również twórczość Pauliny Zalewskiej, Aleksandry Kowalczyk, Pauliny Pior i Adama Wątora. Wszystkie prace pójdą pod młotek 20 sierpnia.
Minimalistyczna w swej formie praca Anny Vostruchovaite pochodzi z jej cyklu dyplomowego „Shift”. Każdy z obrazów wchodzący w skład malarskiej serii tytułowany jest dokładnym terminem jego ukończenia – datą i godziną z sekundową dokładnością. Malarka skupia się przede wszystkim na kształcie przedstawionego obiektu oraz na fizycznych właściwościach koloru. W prezentowanej pracy do podkreślenia geometrycznej, nieregularnej formy wykorzystała intensywnie żółtą barwę. Jej konsekwentna realizacja przełamuje malarskie konwencje. Prezentowana w DESA Unicum praca jest odważna i absolutna w wydźwięku. Wszystko dzięki temu, że artystka użyła tylko jednej barwy, a kompozycja jest niezwykle minimalistyczna.
Inna, wyjątkowa praca, którą zobaczyć można na sierpniowej wystawie w DESA Unicum to „Smaki Jazzu II” autorstwa Pauliny Zalewskiej. Dla tej młodej artystki niezwykle ważną inspiracją jest przestrzeń miasta. Uważa ją za elementarny składnik tożsamości człowieka. Jednym z czynników, które mają na nią wpływ, jest lokalny folklor. To właśnie on stanowi ważny element prezentowanej na wystawie oraz aukcji pracy. Paulina Zalewska ukazała na niej klimatyczną, francuską uliczkę i kawiarnię, w której właśnie odbywa się koncert. Wszystko z zewnątrz obserwuje mała dziewczynka z psem. Pomimo tego, że praca przedstawia realistyczną scenę, całość wydaje się być kreacją wyobraźni czy też sennym marzeniem.
Wyobraźnia jest też niezwykle istotnym elementem w twórczości Aleksandry Kowalczyk. Jej obrazy inspirowane są licznymi podróżami. Swoje prace tytułuje często nazwą miejsca, które w sposób czysto abstrakcyjny odzwierciedla w swojej kompozycji. Jej intrygujące obrazy przedstawiające układy geometryczne to tak naprawdę widoki miast. Artystka zaznacza wszystkie najbardziej charakterystyczne dla nich punkty. Oprócz różnorodnych brył geometrycznych, które w większości są zaledwie namiastką rzeczywistego widoku, malarka gra również kolorem – czystą, jednolitą plamą barwną. Aleksandra Kowalczyk jest absolwentką Malarstwa ASP w Warszawie w pracowni prof. Leona Tarasewicza. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można jej pracę z 2020 roku.
Na wystawie pojawią się również dzieła m.in. Konrada Hamady, Tomasza Koclęgi, Magdaleny Kępki i Anny Pszonki. 20 sierpnia zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.
Wystawa Młoda Sztuka: 3-20 sierpnia 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
Aukcja Młoda Sztuka: 20 sierpnia 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa
https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-73jy/

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.