Sierpniowa Młoda Sztuka
Niezwykłe, realistyczne przedstawienia i minimalistyczne obrazy przepełnione barwami. Sierpniowa wystawa Młoda Sztuka to wyjątkowa okazja do zobaczenia prac najciekawszych młodych twórców. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dzieło Anny Vostruchovaite, artystki pochodzącej z Wilna, która stworzyła serię intrygujących obrazów nazywanych datą ich powstania. W DESA Unicum zobaczyć można również twórczość Pauliny Zalewskiej, Aleksandry Kowalczyk, Pauliny Pior i Adama Wątora. Wszystkie prace pójdą pod młotek 20 sierpnia.
Minimalistyczna w swej formie praca Anny Vostruchovaite pochodzi z jej cyklu dyplomowego „Shift”. Każdy z obrazów wchodzący w skład malarskiej serii tytułowany jest dokładnym terminem jego ukończenia – datą i godziną z sekundową dokładnością. Malarka skupia się przede wszystkim na kształcie przedstawionego obiektu oraz na fizycznych właściwościach koloru. W prezentowanej pracy do podkreślenia geometrycznej, nieregularnej formy wykorzystała intensywnie żółtą barwę. Jej konsekwentna realizacja przełamuje malarskie konwencje. Prezentowana w DESA Unicum praca jest odważna i absolutna w wydźwięku. Wszystko dzięki temu, że artystka użyła tylko jednej barwy, a kompozycja jest niezwykle minimalistyczna.
Inna, wyjątkowa praca, którą zobaczyć można na sierpniowej wystawie w DESA Unicum to „Smaki Jazzu II” autorstwa Pauliny Zalewskiej. Dla tej młodej artystki niezwykle ważną inspiracją jest przestrzeń miasta. Uważa ją za elementarny składnik tożsamości człowieka. Jednym z czynników, które mają na nią wpływ, jest lokalny folklor. To właśnie on stanowi ważny element prezentowanej na wystawie oraz aukcji pracy. Paulina Zalewska ukazała na niej klimatyczną, francuską uliczkę i kawiarnię, w której właśnie odbywa się koncert. Wszystko z zewnątrz obserwuje mała dziewczynka z psem. Pomimo tego, że praca przedstawia realistyczną scenę, całość wydaje się być kreacją wyobraźni czy też sennym marzeniem.
Wyobraźnia jest też niezwykle istotnym elementem w twórczości Aleksandry Kowalczyk. Jej obrazy inspirowane są licznymi podróżami. Swoje prace tytułuje często nazwą miejsca, które w sposób czysto abstrakcyjny odzwierciedla w swojej kompozycji. Jej intrygujące obrazy przedstawiające układy geometryczne to tak naprawdę widoki miast. Artystka zaznacza wszystkie najbardziej charakterystyczne dla nich punkty. Oprócz różnorodnych brył geometrycznych, które w większości są zaledwie namiastką rzeczywistego widoku, malarka gra również kolorem – czystą, jednolitą plamą barwną. Aleksandra Kowalczyk jest absolwentką Malarstwa ASP w Warszawie w pracowni prof. Leona Tarasewicza. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można jej pracę z 2020 roku.
Na wystawie pojawią się również dzieła m.in. Konrada Hamady, Tomasza Koclęgi, Magdaleny Kępki i Anny Pszonki. 20 sierpnia zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.
Wystawa Młoda Sztuka: 3-20 sierpnia 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
Aukcja Młoda Sztuka: 20 sierpnia 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa
https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-73jy/

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.