Spektakle dla dzieci w centrum handlowym. Teatr Niewielki w Promenadzie
Od 21 stycznia na Pradze rozszerzy się oferta kulturalna dla najmłodszych warszawiaków, w dodatku w nietypowej lokalizacji. Centrum handlowe Promenada stanie się nową siedzibą wyjątkowego Teatru Niewielkiego – teatru dla dzieci w wieku 1-7 lat z repertuarem spektakli poruszających ważne tematy, a przy tym stanowiących idealną rozrywkę.
Teatr Niewielki powstał siedem lat temu z inicjatywy Marii Szajer – aktorki i pisarki – która swoją twórczość postanowiła poświęcić najmłodszym odbiorcom. Od tamtej pory, przy współfinansowaniu m.st. Warszawy, powstało 11 wyjątkowych, interaktywnych przedstawień teatralnych, które oprócz zabawy niosą ze sobą wartościowy przekaz – używając odpowiednich dla dzieci środków wyrazu, uczą m.in. tolerancji dla inności („Dziwaki”, „Tu i Tam”), edukują o wartości przyjaźni („Kółko i kwadrat”, „Hu hu ha!”), uświadamiają o zjawisku straty bliskiej osoby („Wyspa”). Interakcja z widzami odbywa się nie tylko w trakcie trwania spektaklu, ale także adekwatnej do poruszanego tematu 15-minutowej zabawy po jego zakończeniu.
– Dzieci uczą się przez bezpośrednie doświadczenie – aktywny udział w wydarzeniu pozwala utrwalić pozytywne skojarzenia i nawiązać żywą więź z teatrem. – mówi założycielka Teatru Niewielkiego Maria Szajer i dodaje – Współpraca teatru z miejscem takim, jak Promenada, otwiera nowe perspektywy interakcji biznesu i kultury, i przyniesie, jak wierzymy, realne korzyści nie tylko obu stronom, ale przede wszystkim mieszkańcom stolicy i okolic.
Siedziba Teatru Niewielkiego w CH Promenada została zaprojektowana specjalnie pod najmłodszych. Odwiedzając go, dzieci mają czuć się komfortowo i bezpiecznie. Kameralna sala spektaklowa mieści 50 osób, jest profesjonalnie wyposażona i urządzona w charakterystycznej stylistyce. W kolorowym foyer czekają zabawki, książki i małe co nieco. Wszystkie spektakle trwają ok. 30 minut, co według psychologów dziecięcych jest optymalnym czasem, by zainteresować dziecko, ale nie spowodować jego nadmiernego pobudzenia, a są tworzone przez profesjonalnych artystów wielu dziedzin.
– Cieszymy się , ze Teatr Niewielki znalazł swój dom w Promenadzie. Nasi klienci chętnie korzystają z wydarzeń kulturalno-edukacyjnych i już proponowanych przez nas opcji, chociażby bezpłatnych zajęć w strefie Piąty Wymiar czy szkoły tańca Egurrola Dance Studio. Teatr Niewielki stanowi idealne uzupełnienie oferty Promenady i na pewno znajdzie wielu lojalnych widzów. Jesteśmy przekonani, że jego obecność jeszcze bardziej umocni naszą więź z lokalną społecznością i będzie atrakcyjnym sposobem spędzania u nas czasu dla dzieci i rodzin – mówi menedżerka CH Promenada Sylwia Ochnio.
Teatr Niewielki mieści się na drugim piętrze Promenady. Zakup biletów na spektakle będzie się odbywał przez macierzystą stronę internetową teatru https://www.teatrniewielki.pl/ .
Więcej informacji na stronie: oraz https://warszawa.promenada.com/ i https://www.teatrniewielki.pl/ .

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.