Stand-up w najlepszym wydaniu już wkrótce we Wrocławiu
26 sierpnia we Wrocławiu wystąpią czołowi polscy stand-uperzy: Grzegorz Halama oraz Bartosz Gajda. Aby zdobyć bilety na to wydarzenie, wystarczy zrobić zakupy w Sky Tower.
Stand-up to forma występów komediowych, która w ostatnich latach robi w Polsce oszałamiającą furorę. Długo nieobecna w naszym kraju rozruszała scenę kabaretową i wprowadziła na nią całą plejadę nowych, młodych twórców. Wygłaszane przez pojedynczego artystę sceniczne monologi, operujące często ostrym humorem, szybko zdobyły szerokie grono miłośników. Do jednych z najbardziej popularnych stand-uperów należą aktor i parodysta Grzegorz Halama oraz znany m.in. z kabaretu
Łowcy. B Bartosz Gajda – i to właśnie oni będą gwiazdami wieczoru!
Grzegorz Halama to prawdziwy człowiek-orkiestra: komik, aktor komediowy, filmowy i teatralny, reżyser, kabareciarz, parodysta, konferansjer i muzyk w jednym. Przenikliwy obserwator codziennego życia, w swojej karierze wykreował wiele niezapomnianych postaci, jak m.in. Pan Józek - hodowca kurczaków z Chociul, Śpiewająca Bakteria czy Ochroniarz z Supermarketu. Przez wielu uznawany za Ojca Chrzestnego polskiego stand-upu.
Bartosz Gajda szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim jako członek kabaretu Łowcy.B, z którym współpracował w latach 2002-2018. Dziś prowadzi udaną karierę solową, łącząc w swoich scenicznych personifikacjach najlepsze cechy Zbigniewa Buczkowskiego i Gerarda Depardieu. Jego kanał „50 Twarzy Gajdy” na YouTube śledzi ponad 8 tys. widzów.
Obaj artyści zaprezentują swoje programy 26 sierpnia w sali OH Kina w Arkadach Wrocławskich (ul. Powstańców Śląskich 2-4) dwukrotnie – o godzinie 18:00 oraz 20.00. Organizacja wydarzeń w tym miejscu jest zgodna ze wszystkimi obowiązującymi aktualnie wymogami sanitarnymi i zapewnia bezpieczny udział wszystkim gościom.
Aby otrzymać bilety, wystarczy w dniach 24 i 25 sierpnia zrobić zakupy za co najmniej 50 zł w sklepach znajdujących się w Sky Tower. Paragony (max. 3 sztuki) należy okazać w punkcie akcji zlokalizowanym na poziomie zero (w tzw. łezce eventowej), w godzinach 10.00-18.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 3 bilety. Ich liczba jest limitowana do 300 sztuk na każdy występ – o przyznaniu wejściówek decyduje kolejność zgłoszeń.
O SKY TOWER
Sky Tower Wrocław to najwyższy budynek biurowo-mieszkalny w Polsce. Główna wieża w kompleksie ma wysokość 212 metrów i liczy 51 pięter. Na 49. piętrze znajduje się oszklony punkt widokowy, który jest najwyżej położonym miejscem tego typu w Polsce. Znajdująca się na najniższych kondygnacjach galeria handlowa ma ok. 171 000 m kw. powierzchni i jest miejscem licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych dla mieszkańców Wrocławia i okolic. W części rekreacyjnej znajduje się galeria rozrywki, SPA, centrum sportowe i medyczne. Sky Tower posiada również rozbudowaną, otwartą do późnych godzin nocnych strefę rozrywki - Klienci mogą korzystać z oferty najnowocześniejszej we Wrocławiu kręgielni Sky Bowling. Działa tu także pierwsza w regionie szkoła tańca Agustina Egurroli - Egurrola Dance Studio Wrocław, oferująca zajęcia dla osób w każdym wieku. Kierowcy mają do dyspozycji
1 500 miejsc parkingowych. Właścicielem i zarządcą obiektu jest Develia S.A., jedna z największych firm deweloperskich w Polsce.
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.