Komunikaty PR

Stypendium najlepszego prywatnego liceum w Polsce szansą na międzynarodową karie

2024-11-18  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Programy stypendialne mają za zadanie umożliwić uzdolnionej młodzieży naukę na najwyższym poziomie. Ambitni uczniowie mają szansę uczyć się w prestiżowych placówkach, a później studiować na takich uniwersytetach jak Oxford, Cambridge, czy Princeton. Jak ubiegać się o stypendium i w jaki sposób otwiera ono drzwi do kariery?

Twoje dziecko marzy o studiach zagranicą? Zacznij od liceum i powalcz o stypendium

Rodzice i nauczyciele, którzy dostrzegają w uczniu wybitny potencjał, talent i chęć do nauki, mogą skierować go do szkoły, która specjalizuje się w edukacji międzynarodowej, a jej absolwenci studiują na czołowych światowych uczelniach. Akademeia High School (AHS), prywatne warszawskie liceum, co roku zaprasza uzdolnioną młodzież z kraju oraz z zagranicy, oferując szeroki program stypendialny, który może pokrywać częściowe lub pełne koszty edukacji wraz z zamieszkaniem.

- Wiemy doskonale, że świat nieustannie się zmienia, a wraz z nim zachodzą zmiany w edukacji. Jednak indywidualne podejście i program nauczania, a także skupianie się na kluczowych dziedzinach i przedmiotach, to coś, co wyróżnia najlepsze placówki. Dzięki temu absolwent szkoły średniej jest lepiej przystosowany do tego, czego wymagać będzie od niego środowisko akademickie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Zdajemy sobie sprawę, że w Polsce mamy wielu niezwykle utalentowanych uczniów, ale przecież nie każdego z nich stać na wyprowadzkę do Warszawy i opłacenie czesnego. Dlatego założyliśmy sobie cel, którym jest wspieranie młodych ludzi z pasją, marzących o międzynarodowej edukacji, bez względu na ich sytuację finansową. To misja naszej szkoły. Dlatego zachęcamy do przystąpienia do naszego programu stypendialnego, który pokrywa do 100% kosztów. Zgłaszać się można na stypendium artystyczne, muzyczne i naukowe – mówi Maria Głowacka, Opiekun ds. Programu Stypendialnego.

Co otrzymuje stypendysta?

Stypendyści w Akademeia High School to aż 10% wszystkich uczniów. Oprócz mentoringu i doboru zajęć, zakwaterowania i dofinansowania wyżywienia, otrzymują także kompleksowe dostępy do programów stażowych, szeroki wybór projektów pozalekcyjnych, czy wsparcie finansowe niezależnych projektów badawczych. Najzdolniejsi uczniowie z całej Polski i nie tylko, mogą starać się o stypendium, które pozwala na spokojne skupienie się na edukacji.

- Obszerny program stypendialny Akademeia High School zapewnia wyjątkową okazję wszystkim uczniom, którzy chcą skorzystać z wybitnego nauczania i bogatego programu zajęć pozalekcyjnych oferowanych przez naszą szkołę, niezależnie od ich pochodzenia społeczno-ekonomicznego lub etnicznego. Jesteśmy głęboko przekonani, że odbiorcy stypendiów mają potencjał, aby stać się liderami w swoich społecznościach i odpowiednich dziedzinach akademickich. Dlatego też staramy się wspierać stypendystów także w ich rozwoju osobistym, by stali się dojrzałymi, odpowiedzialnymi i zaangażowanymi społecznie osobami. Dbamy o naszą społeczność i otaczamy opieką każdego, korzystając z wzajemnych doświadczeń jakie wynieśliśmy pochodząc z różnych krajów i miast. To bardzo ubogaca i edukuje – mówi Maria Głowacka.

Wspieranie nowego pokolenia liderów

Kompleksowe programy stypendialne pozwalają utalentowanym uczniom z różnych środowisk w realizacji ich marzeń akademickich.

- Program ten jest dowodem na zmieniający życie wpływ zapewniania wsparcia finansowego i edukacji na światowym poziomie. Rekrutacja przebiega dwuetapowo i zaczyna się od złożenia przez ucznia aplikacji, dzięki temu możemy zobaczyć jego dotychczasowe osiągnięcia. Sprawdzamy średnią ocen oraz wyniki z olimpiad. Uczniowie piszą także dwa eseje, co pozwala nam poznać ich motywację i zainteresowania. Drugim etapem jest weekend diagnostyczny, gdzie faktycznie sprawdzamy umiejętności kandydata, zarówno akademickie jak i społeczne – tłumaczy Maria Głowacka.

Szkoła pomaga także najzdolniejszym stypendystom po rozpoczęciu przez nich edukacji na uniwersytecie. Przez cały rok, prywatni fundatorzy wspierają Fundację Akademeia High School, a jej punktem kulminacyjnym jest aukcja Akademeia Fundraiser, ostatnio przeprowadzona wspólnie z doskonale znanym domem aukcyjnym DESA Unicum. Pozyskane środki trafiają następnie do wybranych osób rozpoczynających przygodę ze studiami.

- W zeszłym roku pomogliśmy Jagodzie i Sofii zrealizować marzenia o edukacji uniwersyteckiej, umożliwiając im rozpoczęcie studiów w Wielkiej Brytanii. Sofiia otrzymała prestiżowe stypendium Cambridge Trust Global Impact Scholarship, aby uzyskać tytuł licencjata w zakresie nauk humanistycznych, społecznych i politycznych na Uniwersytecie Cambridge. Chociaż jej czesne jest w całości pokrywane przez stypendium, wsparcie jakie otrzymała dzięki zebranym funduszom bezpośrednio przyczynia się do pokrycia kosztów utrzymania i wydatków na wizę, dzięki czemu może skupić się na nauce. Podobnie jest w przypadku Jagody, tu środki pomogły pokryć czesne na Uniwersytecie w Glasgow – dodaje Maria Głowacka.

Co mówią stypendyści?

Zofia rozpoczyna obecnie ostatni rok studiów prawniczych w Trinity College w Cambridge. Przyjęła już także ofertę pracy w kancelarii prawnej Magic Circle i planuje ukończyć studia magisterskie z prawa w Oksfordzie, Cambridge lub Harvardzie, zanim rozpocznie karierę prawniczą.

- Uczęszczanie do Akademeia otworzyło mi drzwi do studiowania w Wielkiej Brytanii, a ostatecznie w Cambridge. Stypendium AHS było kluczowe, nie tylko pod względem finansowym, ale także w zapewnieniu mi umiejętności akademickich i pewności siebie, aby odnieść sukces. Dzięki wsparciu otrzymałam stypendia od Trinity College i Cambridge Trust, pokrywające czesne i koszty utrzymania. Bez stypendium nie byłabym tam, gdzie jestem dzisiaj. Przekształciło to, co kiedyś wydawało się odległym marzeniem, w rzeczywistość – mówi absolwentka i stypendystka Akademeia High School.

Barbara studiuje matematykę i naukę o danych na Uniwersytecie Vanderbilt w Nashville w stanie Tennessee. Otrzymała jedną z najbardziej prestiżowych nagród - stypendium Cornelius Vanderbilt.

- Interesują mnie dziedziny takie jak analityka, statystyka, nauka o danych i w tym kierunku chciałabym iść wybierając studia podyplomowe. Dostanie się do Vanderbilt wymagało oczywiście wielu rzeczy. Brałam udział w licznych działaniach przywódczych, wydarzeniach charytatywnych, inicjatywach artystycznych i sportowych, takich jak AKAMUN czy Work of Art (mój własny magazyn artystyczny). Stypendium pozwoliło mi kontynuować moje pasje i rozwijać się naukowo pod okiem niezwykłych nauczycieli. To co zainteresowało mnie w liceum, teraz rozwijam na uniwersytecie. Ponadto otrzymałam wiele wsparcia od moich doradców przy aplikacjach, co ogromnie pomogło mi dotrzeć tam, gdzie jestem obecnie – przytacza absolwentka i stypendystka AHS.

Liubou obecnie studiuje biochemię (molekularną i komórkową) na Uniwersytecie Oksfordzkim. Nie może się także doczekać, aby zrobić doktorat i kontynuować przełomowy projekt badawczy, który opracowała podczas stażu w Cambridge.

- Zawsze chciałam studiować za granicą, ale pochodząc z Białorusi, nie było łatwo spełnić wymagania jakie stawiają przed uczniami międzynarodowe uniwersytety. Złożenie podania do Akademeia High School było najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjęłam. Edukacja i wsparcie, jakie tu otrzymałam, pomogły mi osiągnąć cel i moje największe marzenie, czyli studia w Oksfordzie. Stypendium w AHS nie tylko otworzyło mi drogę pod względem akademickim, ale także pozwoliło poznać inspirującą społeczność studentów i nauczycieli. Dało mi pewność siebie i przekonanie, że wszystko jest możliwe. – mówi stypendystka i absolwentka Akademeia High School.

Stypendia otwierają drogę do międzynarodowej kariery naukowej, warto więc korzystać z dostępnych rozwiązań, które pomogą osiągnąć edukację na światowym poziomie.

Więcej o stypendiach AHS: https://www.akademeia.edu.pl/pl/konkurs-stypendialny

 

Akademeia High School to prywatne liceum w Warszawie zorganizowane na wzór uniwersytetu, oferujące brytyjski program iGCSEs i A Levels. Akademeia High School została założona w 2017 roku w celu stworzenia unikalnego środowiska edukacyjnego, w którym uczniowie mogą rozwijać się jako osoby kreatywne, niezależne i myślące krytycznie. Edukacja odbywa się w języku angielskim, a dołączyć do liceum można po 8 klasie szkoły podstawowej lub po 2 latach innego liceum. Programy nauczania są elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów, ich mocnych stron oraz zainteresowań. Ważne jest nauczanie poprzez dialog w małych, maksymalnie 12 osobowych, klasach oraz zachęcanie uczniów do wykraczania poza program nauczania, uczestniczenie w programach wolontariackich, stażach  i międzynarodowych konferencjach i olimpiadach.

Liceum przygotowuje uczniów do ciągle zmieniającego się świata i w tym celu wspiera ich na ścieżce edukacyjnej prowadzącej do najlepszych uniwersytetów na całym świecie. Absolwenci AHS studiują na uczelniach takich jak amerykańskie Ivy League (Brown, Columbia, Princeton) i  brytyjskich uczelniach z prestiżowej Russel Group (Oxford, Cambridge, UCL).

Akademeia High School oferuje także pełne stypendia dla najzdolniejszych uczniów z całego kraju ale także z zagranicy (stypendium artystyczne, naukowe i muzyczne), gdyż misją liceum jest wspieranie wybitnych uczniów w ich dążeniu do zdobywania edukacji na światowym poziomie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Ostatnia w historii Konferencja Sekson Fundacji Avalon już za nami Biuro prasowe
2024-11-18 | 14:00

Ostatnia w historii Konferencja Sekson Fundacji Avalon już za nami

Pod koniec października odbyła się szósta Konferencja Sekson Fundacji Avalon poświęcona tematyce rodzicielstwa, seksualności i praw osób z niepełnoprawnościami. Tegorocznym
Styl życia Dlaczego pod koniec roku jesteśmy bardziej hojni?
2024-11-18 | 01:00

Dlaczego pod koniec roku jesteśmy bardziej hojni?

Pomaganie to jeden z fundamentów dobrze funkcjonującego społeczeństwa. Wspieranie tych, którzy tego potrzebują to niezwykle ważne przedsięwzięcie, także dla strony
Styl życia Święta bez stresu i przedświątecznej gorączki
2024-11-15 | 10:38

Święta bez stresu i przedświątecznej gorączki

Coraz więcej osób decyduje się spędzać okres świąt w hotelach, rezygnując z wielogodzinnych przygotowań i samodzielnego przyrządzania świątecznych potraw na rzecz celebrowania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rozwój rolnictwa kluczowy dla przetrwania Ukrainy. Odpowiada ono za ponad 60 proc. dochodów z eksportu

Instytut Europy Środkowej podaje, że w ciągu niespełna trzech lat areał zasiewów w Ukrainie zmniejszył się o ponad 21 proc., z 28,6 mln ha w 2021 roku do 22,5 mln ha w 2024 roku. Jednocześnie sektor rolny stał się kluczowym źródłem dochodów budżetu państwa. Chociaż wartość eksportu spadła, to jego udział w dochodach ze sprzedaży zagranicznej wzrósł z 41 do 61 proc. – Rozwój rolnictwa jest kluczowy dla przetrwania Ukrainy – podkreśla dr n. ekon. Oksana Kiforenko z IERiGŻ-PIB.

Transport

Czas na nowe podejście do lotnisk regionalnych. Również do ich finansowania

Czas pandemii COVID-19 był okresem próby dla lotnisk regionalnych, ale też pokazał konieczność unowocześnienia podejścia biznesowego w strukturze właścicielskiej i modelu zarządzania – wskazuje ubiegłoroczna rządowa strategia rozwoju lotnictwa. Jak podkreśla Karol Halicki z Podlaskiej Izby Lotniczej, to może być dobry moment na rozpoczęcie debaty o częściowej prywatyzacji tych lotnisk. Analiza nowych modeli powinna uwzględniać nie tylko kwestie ekonomiczne, ale również wpływ lotnisk na rozwój regionów czy bezpieczeństwo kraju.

Ochrona środowiska

Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia

Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.