Komunikaty PR

Ukraińskie smaki w nowoczesnym wydaniu. Digital Barszcz w Białymstoku w formie

2023-11-29  |  01:00
Biuro prasowe

To wydarzenie będzie nie tylko pyszne, ale także niepowtarzalnie efektownie. Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się niezwykła kolacja degustacyjna z 7 dań wraz z show gastronomicznym o nazwie "Digital Barszcz", które zabierze wszystkich w kulinarną podróż przez smaki Ukrainy.


Inicjatorką tego niezwykłego wydarzenia jest Weronika Marczuk i jej Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy we współpracy z najbardziej znanym na świecie ukraińskim kucharzem, co gwarantuje, unikalne doznania smakowe w nietuzinkowym towarzystwie i otoczeniu. Imprezę zaplanowano na 13 stycznia w białostockim hotelu Hilton, czyli w ważnym i symbolicznym dniu w tradycji wschodniej i zachodniej.
 
 Choć smaki z Ukrainy są cenione na całym świecie, to niestety nie znamy nowoczesnej kuchni ukraińskiej. Właśnie to wydarzenie będzie wreszcie okazją by poznać ją bliżej.
 
 - Wiadomo, że najpopularniejszą potrawą naszych sąsiadów jest - barszcz ukraiński. To danie, dzięki wysiłkom słynnego ukraińskiego szefa kuchni i restauratora Ievhena Klopotenko, zasłynęło na całym świecie i zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Niestety, w wyniku trwającej wojny, podróż do Ukrainy staje się niemożliwa. Dlatego właśnie tym wyjątkowym wydarzeniem chcemy przenieść smaki Ukrainy prosto do Białegostoku, prezentując je w niezwykle atrakcyjny sposób – mówi Weronika Marczuk.
 
 Co niezwykłego nas czeka pod czas pokazu?
 
 Podczas show "Digital Barszcz", szef kuchni Mykyta Silin zrobi mistrzowski pokaz kulinarno-technologiczny w towarzystwie słynnego MasterChefa, Ievhena Klopotenko, który będzie z nami w postaci holograficznej. Razem przygotują siedem kulinarnych zagadek, które pozwolą nam lepiej poznać Ukrainę poprzez jej dzisiejsze smaki. Tradycja zostanie połączona z nowoczesnością, a udział znanej wszystkim Weroniki Marczuk, która od lat łączy obydwa narody, wzbogaci naszą wiedzę o sąsiadach i uatrakcyjni wydarzenie.  To jednak nie koniec kulinarnej i technologicznej przygody. Ostatnim, dodatkowym daniem, będzie właśnie słynny barszcz ukraiński, lecz zostanie on stworzony przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Szef Silin przygotuje zmodyfikowany czerwony barszcz, wzbogacony o lokalne polskie składniki. Ponadto, poprowadzi mistrzowską lekcję gotowania tej tradycyjnej potrawy narodowej Ukrainy.
 
 Co ważne w tej inicjatywie?
 
 - Nasze wydarzenie ma także charytatywny aspekt. Kulinarne spotkanie ze smakami Ukrainy to nie tylko okazja do poznania kultury i kuchni, ale także bezpośrednie wsparcie dla ofiar wojny. Wszyscy uczestnicy i organizatorzy udzielają się charytatywnie, a zebrane z biletów środki zostaną przeznaczone do zakupienia racji żywnościowych dla poszkodowanych w najbardziej poszkodowanych regionach Ukrainy, gdzie brakuje wszystkiego, w tym jedzenia - mówi Weronika Marczuk.
 
 Białostockie wydarzenie cieszy się wsparciem Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy, jest organizowane w ramach inicjatywy "Jedność barszczu ukraińskiego". Celem tej inicjatywy jest nie tylko promowanie kuchni ukraińskiej, zwłaszcza barszczu, ale także organizacja akcji charytatywnych na rzecz pomocy Ukrainie.
 
 Bilety na to wydarzenie, które odbędzie się 13 stycznia w białostockim hotelu Hilton, są dostępne na stronie:
 
 https://evently.pl/events/2820-digital-barszcz-z-polskim-akcentem
 
 Cena jednego biletu wynosi 300 złotych. Nie przegapcie okazji na niezapomniane doświadczenie kulinarne, spotkanie w dobrym gronie i wsparcie dla Ukrainy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego Biuro prasowe
2024-07-11 | 01:00

Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza w poniedziałek 15 lipca o godzinie 16:00 na wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego pt. „Ulotne piękno
Kultura Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!
2024-07-02 | 10:00

Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!

Momentum Leisure świętuje wielkie otwarcie już trzeciego parku tematycznego w Polsce, Majaland Gdańsk, które odbyło się 29 czerwca 2024 r. Po udanych otwarciach parków Majaland
Kultura „Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!
2024-06-20 | 09:00

„Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!

To niezwykłe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania ponadczasowych tradycji, jak i również współczesnych aspektów Japonii.  W trakcie pikniku mieszkańcy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.