VeloBank wydał płytę „Portraits of Nature” w ramach programu VeloTalent
„Portraits of Nature” to tytuł płyty z muzyką Edvarda Griega i Fryderyka Chopina wydanej w ramach pilotażowej edycji programu VeloTalent, który promuje młodych, utalentowanych profesjonalistów w drodze na szczyt międzynarodowej kariery. Wydawnictwo zawiera utwory wykonane przez pianistkę Aleksandrę Świgut, pierwszą beneficjentkę projektu oraz Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej pod batutą Michała Klauzy. Płyta, objęta patronatem RMF Classic i TVP Kultura, dostępna jest bezpłatnie w serwisach streamingowych i kanałach cyfrowych banku.
Koncert fortepianowy a-moll Edvarda Griega oraz wybrane utwory Fryderyka Chopina skomponowane w latach 1810-1849 zarejestrowano latem tego roku w Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Wydane przez Orphée Classics nagranie to owoc pierwszej edycji programu VeloTalent. Oprócz wsparcia finansowego i organizacyjnego przy produkcji płyty, utytułowana pianistka zyskała w ramach mecenatu VeloBanku dostęp do szkoleń z wystąpień publicznych, budowania wizerunku, obecności w social mediach oraz zarządzania finansami. Taki właśnie cel przyświeca VeloTalent – program ma pomóc młodym, utalentowanym profesjonalistom w rozwinięciu skrzydeł i wspięciu się na kolejne poziomy kariery.
– Realizując cele zrównoważonego rozwoju troszczymy się nie tylko o ekologię, ale również o społeczny wymiar działań. W Świecie Bardziej Velo ważne miejsce zajmuje promocja zaangażowania i pracowitości na drodze do realizacji marzeń. VeloTalent to interdyscyplinarny program mecenatu, w którym udzielamy wsparcia finansowego oraz merytorycznego młodym, utytułowanym przedstawicielom kultury, nauki i sportu. Wydanie płyty „Portraits of Nature” Aleksandry Świgut to kamień milowy jego pierwszej edycji. Wierzę, że nasze wszechstronne działania przyczynią się do dynamicznego rozwoju kariery Oli oraz przypomną o znaczeniu edukacji muzycznej – podkreśla Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.
Celem VeloTalent oprócz wsparcia pojedynczych, wybitnie utalentowanych jednostek jest promocja zaangażowania oraz odwagi w realizacji marzeń przez osoby z młodego pokolenia. Bank chce w ten sposób zachęcać do rozwijania pasji i wiary we własne możliwości.
– „Portraits of Nature” z repertuarem moich ulubionych twórców, to nie tylko spełnienie marzeń oraz radość dla rodziny oraz mentorów, którzy wspierali mnie od wielu lat. Profesjonalnie przygotowane wydawnictwo muzyczne dostępne dla każdego to również ukłon w stronę wszystkich, którzy angażują się w promocję kultury. Chodzi tu o instytucje takie jak VeloBank, ale też środowisko akademickie, dzięki któremu osiągnęłam tak wiele i w pracę którego jestem zaangażowana jako wykładowczyni – zaznacza Aleksandra Świgut, pianistka, pierwsza beneficjentka VeloTalent.
Album „Portaits of Nature” dostępny jest w popularnych serwisach streamingowych. Szczegóły na stronie: https://www.velobank.pl/velotalent.

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.