Komunikaty PR

Wakacyjna Młoda Sztuka. Aukcja i wystawa

2020-06-26  |  14:00
Biuro prasowe

Letnia odsłona wystawy Młoda Sztuka to prawdziwie wakacyjna oferta. Pojawi się rozgrzana słońcem plaża, wyjątkowe przedstawienia natury i unikatowe portrety. Na lipcowej wystawie (oraz aukcji) zobaczyć można będzie twórczość najciekawszych młodych artystów. Wśród nich znaleźli się Magdalena Kalenin, Paulina Gawryszewska, Tomasz Wiktor, Teresa Legierska i Jakub Markiel. 9 lipca wszystkie prace zostaną zlicytowane. 

 

Zgiełk nadmorskiej plaży w czasie wakacji i tajemnicza, przyglądająca się wszystkiemu  z dystansu kobieca postać. To motyw przewodni obrazu „Świadek” autorstwa Magdaleny Kalenin.  Na pierwszym planie jej obrazów zazwyczaj obserwujemy głównego bohatera nieco oddalonego od reszty przedstawionego świata. Jasnowłosa kobieta wydaje się w odosobnieniu kontemplować gwarną rzeczywistość. To wyjątkowo wakacyjna praca, którą wylicytować można będzie podczas nadchodzącej aukcji Młoda Sztuka. Artystka swoje prace   wystawiała m.in. w Niemczech, Holandii, Czechach i we Włoszech. Uczestniczyła też w licznych konkursach i wystawach krajowych. 

 

Kobieca postać znajduje się również w centrum innej prezentowanej na wystawie pracy. Paulina Gawryszewska przedstawia kobiety w sposób niezwykle charakterystyczny. Ma ironiczne, bardzo dosłowne, a wręcz odważne podejście do problemów zaczerpniętych żywcem z otaczającej nas rzeczywistości. Jak sama autorka zaznacza: „Nie zamierzam walczyć ze stereotypami, nie zamierzam zmieniać mojej popowej dziewczyny – akceptuję taki obraz kobiecej natury i nie kłócę się z nim w żaden sposób. W moich obrazach płeć damska jest w centrum każdej sytuacji, jest najważniejsza, zaś momenty przedstawione na płótnach są w głowach moich bohaterek najważniejszym etapem dnia.” To właściwie słodko-gorzki obraz popkultury, w którym przychodzi nam funkcjonować. Przedstawiona na obrazie kobieta ukazana została podczas tańca na rurze. W jej obu rękach znajdują się eleganckie torebki. Tytuł pracy „BUY BUY BUY” artystka zapisała neonowymi literami na środku obrazu. To wyjątkowa praca, w której Gawryszewska porusza problem współczesnego konsumpcjonizmu. 

 

Z kolei Tomasz Wiktor jest jednym z najciekawszych młodych artystów na polskim rynku aukcyjnym. Wiodącym gatunkiem w jego twórczości są portrety. Przy ich pomocy artysta podejmuje rozważania nad relacjami międzyludzkimi. Ważny jest dla niego również mechanizm funkcjonowania wzroku. Na wystawie przedaukcyjnej pójdzie jego obraz „Rola II”. Jest to praca nietypowa, gdyż namalowana została na blasze. Artysta ukazał tylko fragment twarzy przedstawionej postaci. Dzięki temu zabiegowi widz ma wrażenie, jakby przyglądała mu się ona z daleka,  przez okno. Inny, zaskakujący portret, który zobaczyć można na wystawie to  „Mojra” Adriana Kiszki, debiutanta w DESA Unicum. Motywem przewodnim pracy jest podwójne widzenie, które sprawia że twarz przedstawionej kobiety nabiera intrygującego, abstrakcyjnego charakteru. 

 

Na wystawie Młoda Sztuka zobaczyć można będzie również prace innych, najciekawszych młodych twórców m.in. Aleksandry Kowalczyk, Sonii Ruciak, Teresy Legierskiej i Szymona Kurpiewskiego. 9 lipca wszystkie obiekty zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.

 

Wystawa Młoda Sztuka: 26 czerwca - 9 lipca 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Młoda Sztuka: 9 lipca 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-sztuka-gt16/








 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę Biuro prasowe
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na
Kultura Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
2024-12-18 | 12:15

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina otrzymali od Browaru Bosman i Miasta Szczecin wyjątkowy eko-prezent. Browar opracował koncepcję parku przy ulicy
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.