Warsaw Magic Festival 2022. Gwiazdy iluzji, akrobacji i kuglarstwa w Koneserze
Występy iluzjonistów, klaunów, akrobatów i wielu innych ulicznych artystów – to wszystko będzie można zobaczyć podczas Warsaw Magic Festival 2022. Prawdziwe święto magii zagości w Centrum Praskim Koneser w dniach 19-21 sierpnia, a udział w czarodziejskich wydarzeniach jest bezpłatny. Oprócz tego zarówno na dorosłych, dzieci oraz całych rodzin czekają różnorodne warsztaty. Patronem honorowym festiwalu jest UNICEF Polska.
Wakacje to bajkowy czas odpoczynku i beztroski, a przy tym przyjemnej, ciepłej aury. Letnie dni w Centrum Praskim Koneser są teraz jeszcze bardziej magiczne, ponieważ już w piątek (19 sierpnia) w ramach Festiwalowego Lata Konesera rozpoczyna się Warsaw Magic Festival 2022, który potrwa przez cały weekend. Na trzech scenach – Scenie Głównej (zlokalizowanej przy Magic Mind Museum), Open Stage (przy kominie) oraz na placu Konesera pojawią się nie tylko najlepsi iluzjoniści, akrobaci, performerzy i wszelkiej maści sztukmistrze, ale też muzycy czy grupy teatralne.
W piątek, 19 sierpnia na Scenie Głównej zaplanowano trzy występy. O godz. 16.00 zaprezentuje się iluzjonista Warszawski Magik, a po nim wszystkich przechodniów i uczestników zabawiać będą BCE SWOI (godz. 18.00) i Wojtek Rotowski (godz. 20.00), który na co dzień zajmuje się iluzją, aktorstwem oraz pirotechniką. Sobota i niedziela to z kolei aż pięć pokazów każdego dnia na największej arenie Warsaw Magic Festival 2022. Wśród nich między innymi: Teatr Tadaaam!, Maciek Pęda, Franek Jodłowski czy Kacper Misiorek (szczegóły w afiszu - link).
Ważnym punktem Warsaw Magic Festival 2022 są również warsztaty. Codziennie, przez trzy dni, organizowane będą:
- magiczne warsztaty Magic Mind Museum,
- zajęcia z Przerób-My, podczas których stare rzeczy otrzymają nowe życie,
- warsztaty projektowania graficznego Galerii Ilustracji i Komiksu Polish Comic Art.
Na najmłodszych przygotowane zostały również takie atrakcje jak malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, animacje czy warsztaty plastyczne.
Podczas wydarzenia będzie można też wziąć udział w loterii fantowej, z której zysk zostanie przekazany Związkowi Ukraińców w Polsce. W puli – nagrody rzeczowe czy vouchery na interesujące warsztaty.
Więcej informacji o Warsaw Magic Festival 2022 i pozostałych wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.