Właśnie ukazała się najnowsza edycja Księgi Rekordów Guinnessa 2021
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
Dokładnie 17 września 2020 roku swoją oficjalną premierę miało najnowsze wydanie Księgi Rekordów Guinnessa 2021.
Wydanie liczy 256 stron, pełnych najciekawszych i najbardziej niesamowitych rekordów Guinnessa z całego świata. Księga Rekordów Guinnessa 2021 tradycyjnie została wydana w formacie A4, w twardej oprawie.
Księgę 2021 w angielskiej wersji językowej można już zamówić na Amazonie. Osobom poszukującym polskiej wersji językowej Księgi 2021 spieszymy z informacją, że takiego wydania nie ma. Ostatnia polskojęzyczna Księga Rekordów Guinnessa ukazała się w 2011 roku i od tego momentu nie wznowiono publikacji polskiego wydania.
Jak relacjonuje redaktor naczelny Księgi Rekordów Guinnessa – Craig Glenday: “Tegoroczna edycja Księgi powstała w najbardziej niezwykłych okolicznościach. W połowie jej pisania świat wywrócił się do góry nogami przez globalną pandemię koronawirusa, jednak nawet te okoliczności nie powstrzymały ludzi przed biciem rekordów. W edycji 2021 można znaleźć wybuchową mieszankę niesamowitych osiągnięć, niesamowitych możliwości ludzkiego ciała oraz nowinek ze świata nauki, sportu, gier, muzyki i filmów. Dzięki wyjątkowym możliwościom śmiałków z całego świata możemy zabrać naszych czytelników w rekordową podróż rozpoczynającą się od lokalnych dzielnic, a sięgającą po najdalsze zakątki Układu Słonecznego. Zapnijcie pasy i przygotujcie się na niesamowite przeżycia z Księgą Rektorów Guinnessa 2021”
Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/ksiega-rekordow-guinnessa-2021/

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Polacy nie korzystają z hossy trwającej na warszawskiej giełdzie. Na wzrostach zarabiają głównie inwestorzy zagraniczni
Od października 2022 roku na rynkach akcji trwa hossa, nie omija ona także warszawskiej giełdy. Mimo to inwestorzy indywidualni odpowiadają zaledwie za kilkanaście procent inwestycji, a o wzrostach decyduje i na nich zarabia głównie kapitał z zagranicy. Widać to również po napływach i odpływach do i z funduszy inwestycyjnych. Zdaniem Tomasza Koraba, prezesa EQUES Investment TFI, do przekonania Polaków do inwestowania na rodzimej giełdzie potrzeba zysków z akcji, informacji o tych zyskach docierającej do konsumentów oraz czasu.
Polityka
Obowiązek zapełniania magazynów gazu w UE przed sezonem zimowym ma zapewnić bezpieczeństwo dostaw. Wpłynie też na stabilizację cen

Unia Europejska przedłuży przepisy z 2022 roku dotyczące magazynowania gazu. Będą one obowiązywać do końca 2027 roku. Zobowiązują one państwa członkowskie do osiągnięcia określonego poziomu zapełnienia magazynów gazu przed sezonem zimowym. Magazyny gazu pokrywają 30 proc. zapotrzebowania Unii Europejskiej na niego w miesiącach zimowych. Nowe unijne przepisy mają zapewnić stabilne i przystępne cenowo dostawy.
Infrastruktura
Gminy zwlekają z uchwaleniem planów ogólnych zagospodarowania przestrzennego. Może to spowodować przesunięcie terminu ich wejścia w życie

Reforma systemu planowania i zagospodarowania przestrzennego rozpoczęła się we wrześniu 2023 roku wraz z wejściem w życie większości przepisów nowelizacji ustawy z 27 marca 2003 roku. Uwzględniono w niej plany ogólne gminy (POG) – nowe dokumenty planistyczne, za których przygotowanie mają odpowiadać samorządy. Rada Ministrów w kwietniu br. uchwaliła jednak ustawę o zmianie ustawy z 7 lipca 2023 roku, a jej celem jest zmiana terminu obowiązywania studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gmin na 30 czerwca 2026 roku. Wskazana data może nie być ostateczna z uwagi na to, że żadna z gmin nie uchwaliła jeszcze POG.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.