Komunikaty PR

Wyjątkowe debiuty na aukcji Młoda Sztuka

2020-05-05  |  11:00
Biuro prasowe

Wyjątkowe debiuty i najciekawsze prace. Już 12 maja pod młotek pójdą dzieła młodych twórców, którzy w DESA Unicum pojawią się po raz pierwszy. Wśród nich znaleźli się Łukasz Zbroja, Paulina Gawryszewska, Zuzanna Grochowska i Tomasz Wiktor. Majowa aukcja to również wyjątkowa okazja do nabycia prac już dobrze znanych młodych artystów takich jak Adam Wątor, Teresa Legierska czy Franciszek Xawery. 

 

Jednym z najciekawszych artystów, którzy swoją twórczość zaprezentują w DESA Unicum po raz pierwszy, jest Łukasz Zbroja. Dla niego najbardziej autentyczną formą wypowiedzi artystycznej jest akt. Wykorzystuje go tworząc w różnych mediach, zarówno w malarstwie, rysunku, ale też rzeźbie. W centrum swojej twórczości stawia człowieka. Portrety i akty przyrównuje do pejzaży. Według niego dają one możliwość wglądu w głąb ludzkiej duszy. Prace Łukasza Zbroi mają chropowatą fakturę, która nadaje im rzeźbiarskiego charakteru. Prezentowany na aukcji „Akt” jest obrazem niezwykle dynamicznym. Artysta w sposób zaskakujący bawi się konwencją. Nagie kobiece ciało przedstawił przy pomocy krótkich pociągnięć pędzla i intensywnych barw. Całe spektrum jego twórczości pokazywane było na wystawie  „Coming Out. Najlepsze dyplomy ASP 2019”. 

Z kolei obraz Pauliny Gawryszewskiej to trafny komentarz do rzeczywistości. Artystka przedstawia na nim marzenie o automacie z luksusowymi butami we własnej szafie. Praca „Ciężkie decyzje” wchodzi w skład cyklu jej obrazów dyplomowych „Popowa dziewczyna” z 2019 roku. Gawryszewska ukazuje problem z jakim wiele współczesnych młodych dziewczyn zmaga się każdego ranka. To prześmiewczy komentarz dla „problemów pierwszego świata”, z którymi bohaterka boryka się w popkulturowej rzeczywistości. Żyje ona świecie wirtualnym, w świecie ciągłych wymagań, w którym postrzegana jest najczęściej przez pryzmat wyglądu. Praca Pauliny Gawryszewskiej to ironiczne, bardzo dosłowne i odważne podejście do problemów zaczerpniętych z otaczającej nas rzeczywistości. Artystka brała udział w licznych wystawach zbiorowych. Jest autorką dwóch indywidualnych wystaw w Warszawie. Oprócz malarstwa projektuje i szyje ubrania.

Nieszablonowe podejście do malarstwa prezentuje natomiast Zuzanna Grochowska. Jej obraz „Lucid Dream” prezentowany w DESA Unicum wykonany został techniką eksperymentalną. Artystka zaznacza, że jest on odzwierciedleniem jej sposobu tworzenia, opartego na „zderzaniu” różnorodnych narzędzi, mediów oraz struktur. Te eksperymenty prowadzić mają do wykształcenia innowacyjnej techniki. Dzięki zastosowaniu tkanki z żywicy, obraz pozostaje w dialogu z przestrzenią, w której się znajduje. Praca fragmentarycznie skupia i odbija światło, co skutkuje powstaniem efektu zbliżonego do działania pryzmatu. Artystka w sposób unikatowy posługuje się również kolorem. Przenikająca się głęboka zieleń i błękit dają wrażenie spienionych morskich fal. 

Pod młotek pójdzie również twórczość innych najciekawszych młodych twórców m.in. Pauliny Zalewskiej, Agnieszki Rowińskiej i Filipa Moszanta. Podczas aukcji licytować można będzie za pośrednictwem strony internetowej, przez aplikację, telefonicznie oraz przez zlecenie stałe. Wszystkie obiekty można również obejrzeć na stronie internetowej, a aukcję 12 maja  za pośrednictwem aplikacji i w mediach społecznościowych.


 

Dom Aukcyjny DESA Unicum pracuje teraz w nowym, bardziej otwartym trybie. W siedzibie może na  raz przebywać do piętnastu Klientów. Możliwe jest oglądanie prac, spotkanie z doradcą klienta, a także korzystanie z biura przyjęć obiektów i punktu wydań. Zachowane zostają wszystkie dotychczasowe, restrykcyjne zasady bezpieczeństwa, tj. odstęp wynoszący 2 metry, nakaz dotyczący zasłaniania ust i twarzy oraz konieczność noszenia rękawiczek. Dla odwiedzających dostępny jest również płyn antybakteryjny, z którego można skorzystać zarówno przed jak i po opuszczeniu budynku

Aukcja Młoda Sztuka: 12 maja 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa


 

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-s

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Prace na Papierze. Sztuka Dawna Biuro prasowe
2020-11-25 | 12:00

Prace na Papierze. Sztuka Dawna

To prace na papierze autorstwa najważniejszych polskich artystów. Wśród nich znaleźli się m.in. Nikifor, Artur Grottger, Stanisław Ignacy Witkiewicz czy Stanisław Wyspiański.
Kultura Kolekcjoner radzi, czym się kierować przy inwestycji
2020-11-24 | 15:00

Kolekcjoner radzi, czym się kierować przy inwestycji

  Dzieła sztuki drożeją w kryzysie - kolekcjoner radzi, czym się kierować przy inwestycji.  Rynek dzieł sztuki nie wyhamował w ostatnich miesiącach, a niektórym
Kultura Portret Tamary Łempickiej na aukcji
2020-11-24 | 01:00

Portret Tamary Łempickiej na aukcji

To wydarzenie roku na polskim rynku sztuki. Po raz pierwszy wybitny, wart nawet 6 mln złotych obraz Tamary Łempickiej, najdroższego polskiego artysty w historii i trzeciej najdroższej artystki

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Konsument

Na Śląsku stawiają na innowacje społeczne i zielone technologie. Duże inwestycje klimatyczne czekają wszystkie polskie miasta

W najbliższych kilkunastu latach polskie miasta czekają duże inwestycje związane z potrzebą dostosowywania do europejskiej polityki klimatycznej i z przeciwdziałaniem zmianom klimatu. Środki potrzebne są przede wszystkim na nowe technologie, poprawiające jakość życia w długoletniej perspektywie. Sytuację skomplikowała jednak pandemia, w wyniku której samorządy tracą miliony złotych m.in. przez koszty walki z wirusem i mniejsze wpływy z podatków. W trudnych czasach potrzebne jest innowacyjne podejście do zarządzania, zwłaszcza w miastach, których gospodarka opiera się na kopalniach. W ramach projektu Rybnik360 śląskie miasto do 2035 roku chce zastąpić wygaszane stopniowo górnictwo, opierając się m.in. na zielonych technologiach i odnawialnych źródłach energii.

 

Finanse

Tarcza branżowa trafi pod obrady Senatu. Możliwe rozszerzenie listy sektorów uprawnionych do pomocy

Zgodnie z zapowiedziami rządu od 28 listopada ponownie zaczną działać sklepy i usługi w galeriach handlowych, choć w bardziej rygorystycznym reżimie sanitarnym. Na większe luzowanie obostrzeń na razie nie pozwala wciąż wysoka liczba zakażeń i zgonów. Firmy z określonych branż, które pozostają zamknięte, będą mogły liczyć na pomoc z tarczy branżowej, przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Sejm. Problem w tym, że lista PKD jest niewystarczająca i z tym najczęściej przedsiębiorcy zgłaszają się dziś do Rzecznika MŚP. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że na etapie prac Senatu wsparcie to może zostać rozszerzone na innych beneficjentów.

Farmacja

Pacjenci z ciężkimi chorobami jelit muszą przerywać terapię po 1-2 latach ze względów administracyjnych. Lekarze apelują o zmiany

Na nieswoiste zapalenia jelit choruje około 50 tys. Polaków, głównie młodych osób przed 35. rokiem życia. Pacjenci z ciężkim przebiegiem choroby potrzebują terapii biologicznej, która w Polsce jest dostępna w ramach programów lekowych. Te ze względów administracyjnych są jednak ograniczone czasowo do 1–2 lat. Po tym okresie pacjenci nie mogą już kontynuować leczenia, a do programu lekowego mogą zostać włączeni ponownie dopiero, kiedy nastąpi nawrót choroby i ciężkie nasilenie jej objawów. Lekarze apelują o zmianę tych kryteriów. – Przerywanie terapii, które może doprowadzić do utraty jej skuteczności, powinno być uznane za błąd. To ryzykowne dla pacjentów – podkreśla prof. Jarosław Reguła, krajowy konsultant w dziedzinie gastroenterologii.

 
 

Problemy społeczne

Pandemia zwiększyła zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Klienci częściej szukają ochrony na wypadek nagłego zachorowania i pobytu w szpitalu

W ostatnich miesiącach widać większe zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Po wiosennym spowolnieniu spowodowanym lockdownem w III kwartale wzrósł popyt na ubezpieczenia, mimo wakacji, które zazwyczaj są spokojniejszym okresem w sprzedaży. W Unilinku od stycznia do września dynamika sprzedaży wzrosła o 120 proc. r/r, a w samym wrześniu – o 136 proc. To nie tylko efekt wzrostu świadomości ubezpieczeniowej, ale też przesunięcia w czasie decyzji o zakupie polisy.