Komunikaty PR

Wyjątkowe debiuty na aukcji Młoda Sztuka

2020-05-05  |  11:00
Biuro prasowe

Wyjątkowe debiuty i najciekawsze prace. Już 12 maja pod młotek pójdą dzieła młodych twórców, którzy w DESA Unicum pojawią się po raz pierwszy. Wśród nich znaleźli się Łukasz Zbroja, Paulina Gawryszewska, Zuzanna Grochowska i Tomasz Wiktor. Majowa aukcja to również wyjątkowa okazja do nabycia prac już dobrze znanych młodych artystów takich jak Adam Wątor, Teresa Legierska czy Franciszek Xawery. 

 

Jednym z najciekawszych artystów, którzy swoją twórczość zaprezentują w DESA Unicum po raz pierwszy, jest Łukasz Zbroja. Dla niego najbardziej autentyczną formą wypowiedzi artystycznej jest akt. Wykorzystuje go tworząc w różnych mediach, zarówno w malarstwie, rysunku, ale też rzeźbie. W centrum swojej twórczości stawia człowieka. Portrety i akty przyrównuje do pejzaży. Według niego dają one możliwość wglądu w głąb ludzkiej duszy. Prace Łukasza Zbroi mają chropowatą fakturę, która nadaje im rzeźbiarskiego charakteru. Prezentowany na aukcji „Akt” jest obrazem niezwykle dynamicznym. Artysta w sposób zaskakujący bawi się konwencją. Nagie kobiece ciało przedstawił przy pomocy krótkich pociągnięć pędzla i intensywnych barw. Całe spektrum jego twórczości pokazywane było na wystawie  „Coming Out. Najlepsze dyplomy ASP 2019”. 

Z kolei obraz Pauliny Gawryszewskiej to trafny komentarz do rzeczywistości. Artystka przedstawia na nim marzenie o automacie z luksusowymi butami we własnej szafie. Praca „Ciężkie decyzje” wchodzi w skład cyklu jej obrazów dyplomowych „Popowa dziewczyna” z 2019 roku. Gawryszewska ukazuje problem z jakim wiele współczesnych młodych dziewczyn zmaga się każdego ranka. To prześmiewczy komentarz dla „problemów pierwszego świata”, z którymi bohaterka boryka się w popkulturowej rzeczywistości. Żyje ona świecie wirtualnym, w świecie ciągłych wymagań, w którym postrzegana jest najczęściej przez pryzmat wyglądu. Praca Pauliny Gawryszewskiej to ironiczne, bardzo dosłowne i odważne podejście do problemów zaczerpniętych z otaczającej nas rzeczywistości. Artystka brała udział w licznych wystawach zbiorowych. Jest autorką dwóch indywidualnych wystaw w Warszawie. Oprócz malarstwa projektuje i szyje ubrania.

Nieszablonowe podejście do malarstwa prezentuje natomiast Zuzanna Grochowska. Jej obraz „Lucid Dream” prezentowany w DESA Unicum wykonany został techniką eksperymentalną. Artystka zaznacza, że jest on odzwierciedleniem jej sposobu tworzenia, opartego na „zderzaniu” różnorodnych narzędzi, mediów oraz struktur. Te eksperymenty prowadzić mają do wykształcenia innowacyjnej techniki. Dzięki zastosowaniu tkanki z żywicy, obraz pozostaje w dialogu z przestrzenią, w której się znajduje. Praca fragmentarycznie skupia i odbija światło, co skutkuje powstaniem efektu zbliżonego do działania pryzmatu. Artystka w sposób unikatowy posługuje się również kolorem. Przenikająca się głęboka zieleń i błękit dają wrażenie spienionych morskich fal. 

Pod młotek pójdzie również twórczość innych najciekawszych młodych twórców m.in. Pauliny Zalewskiej, Agnieszki Rowińskiej i Filipa Moszanta. Podczas aukcji licytować można będzie za pośrednictwem strony internetowej, przez aplikację, telefonicznie oraz przez zlecenie stałe. Wszystkie obiekty można również obejrzeć na stronie internetowej, a aukcję 12 maja  za pośrednictwem aplikacji i w mediach społecznościowych.


 

Dom Aukcyjny DESA Unicum pracuje teraz w nowym, bardziej otwartym trybie. W siedzibie może na  raz przebywać do piętnastu Klientów. Możliwe jest oglądanie prac, spotkanie z doradcą klienta, a także korzystanie z biura przyjęć obiektów i punktu wydań. Zachowane zostają wszystkie dotychczasowe, restrykcyjne zasady bezpieczeństwa, tj. odstęp wynoszący 2 metry, nakaz dotyczący zasłaniania ust i twarzy oraz konieczność noszenia rękawiczek. Dla odwiedzających dostępny jest również płyn antybakteryjny, z którego można skorzystać zarówno przed jak i po opuszczeniu budynku

Aukcja Młoda Sztuka: 12 maja 2020, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa


 

https://desa.pl/pl/aukcje/mloda-s

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura BRAK ZDJĘCIA
2024-04-24 | 01:00

Jak dbać o prawa autorskie?

Od 1995 roku dzięki inicjatywie UNESCO obchodzimy 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji powinniśmy przyjrzeć się dobrym praktykom dbania o prawa autorskie, np. dorobkowi Tove Jansson, autorki Muminków.
Kultura Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024
2024-04-16 | 20:00

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza wszystkich na obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego ONZ. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia
Kultura Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna
2024-03-28 | 15:00

Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna

Partnerstwo – z Fundacją Światowego Dziedzictwa Kinderdijk – będzie polegało na wykorzystaniu wiedzy technicznej AkzoNobel oraz innowacyjnych powłok firmy w celu konserwacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Konsument

Niska wiedza ekonomiczna Polaków może wpłynąć na większe zainteresowanie usługami doradców finansowych. Wciąż rzadko korzystamy z ich pomocy

Ponad 70 proc. Polaków ma niską lub przeciętną wiedzę finansową – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024”. To przekłada się na niewielkie uczestnictwo w rynku kapitałowym i niską skłonność do inwestowania i oszczędzania. Dlatego eksperci upatrują istotnej roli doradców finansowych w zmianie tej tendencji. Większość gospodarstw domowych nie korzysta jednak z tego typu usług. Branża od lat samoreguluje kwestię kompetencji i certyfikatów dla doradców, ale liczy na utworzenie publicznego rejestru, w którym klienci mieliby dostęp do takich informacji, w ten sposób zyskując większe zaufanie do przedstawicieli tego zawodu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.