Laur CESSIO dla Soonly Finance

Biuro Prasowe
Vivus Finance
Żwirki i Wigury 16c
02-092 Warszawa
biuroprasowe|soonly.pl| |biuroprasowe|soonly.pl
221 221 227
soonly.pl
Soonly Finance, lider rynku pożyczek krótkoterminowych, zdobył Laur Cessio 2024. Jest to coroczny ranking najlepszych wierzycieli, wybieranych przez liderów rynku zarządzania wierzytelnościami. Organizatorem rankingu jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.
Soonly Finance otrzymało pierwsze miejsce w kategorii „Wierzyciele z sektora niebankowego”, za najlepiej zorganizowany przetarg na sprzedaż portfela wierzytelności. Wyróżnienie jest o tyle wyjątkowe, że przyznaje je samo środowisko firm finansowych, które niejednokrotnie biorą udział w przetargach organizowanych przez Soonly Finance.
- Branża uznała nasze działania za najbardziej wartościowe i skuteczne. To wiele dla nas znaczy – uznanie w środowisku, wśród osób, które wiedzą, jak wygląda branża, jest dla nas nobilitujące i motywuje do stałego podnoszenia standardów działania. A to z kolei wprost przekłada się na zadowolenie klientów, które jest dla nas priorytetowe – podsumowała otrzymane wyróżnienie Katarzyna Kujawa-Lipińska, członek zarządu Soonly Finance.
Przy ocenie różnych projektów były brane pod uwagę takie elementy, jak organizacja przetargu, wycena wierzytelności, projekt umowy sprzedaży oraz obsługa posprzedażowa.
Według głosujących to właśnie Soonly Finance najlepiej wykonało swoje zadanie i przygotowywało przetargi sprzedaży wierzytelności na każdym etapie, także pod względem wspomnianej obsługi posprzedażowej.
- Jesteśmy wdzięczni za to wyróżnienie i obiecujemy nie spocząć na laurach – mówi Anna Dworzycka, Kierownik ds. Odzyskiwania Należności w Soonly. Będziemy nadal pracować nad podnoszeniem standardów naszych działań i w ten sposób wpływać na cały rynek – dodaje.
Katalizator dobrych praktyk
CESSIO to prestiżowe wyróżnienie w branży zarządzania wierzytelnościami i jest istotnym elementem misji ZPF, polegającej na upowszechnianiu wysokich standardów działania na rynku finansowym.
Idea Laurów CESSIO powstała w 2013 r. i od samego początku jest częścią Kongresu Zarządzania Wierzytelności. Benchmarkiem do oceny jakości praktyk organizujących i przystępujących do przetargów na sprzedaż i usługi windykacji wierzytelności są zasady zawarte w dokumencie opracowanym w ZPF: Dobre Praktyki Procesu Sprzedaży Wierzytelności.
Nad merytorycznym przebiegiem procesu głosowania czuwa firma doradcza PwC. W skład Kapituły CESSIO wchodzą wybitni eksperci i jednocześnie liderzy opinii, reprezentujący zarówno samorząd i rynek bankowy, jak i pracodawców i wierzycieli pierwotnych oraz firmy świadczące usługi doradcze. W składzie Kapituły goszczą przedstawiciele m.in.: Związku Banków Polskich, PwC, Pracodawców RP, Związku Polskiego Leasingu, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Instytutu Finansów Publicznych.
Według Marcina Czugana, prezesa zarządu ZPF CESSIO, to istotne wyróżnienie w szeroko rozumianej branży zarządzania wierzytelnościami. - Zawiera ono w sobie dwa komponenty: z jednej strony jest katalizatorem znaczenia dobrych praktyk na rynku wierzytelności, z drugiej strony stanowi wyróżnienie indywidualnej relacji i jej przebiegu pomiędzy podmiotami tego rynku. Wyróżnienie to jest elementem misji ZPF – upowszechniania na rynku finansowym wysokich standardów działania oraz ugruntowuje rolę firm zarządzania wierzytelnościami jako istotnej składowej ekosystemu gospodarczego – wyjaśnia.
Zdjęcie: Katarzyna Lipińska, członek zarządu Soonly Finance i Anna Dworzycka, Kierownik ds. Odzyskiwania Należności odbierają nagrodę CESSIO 2024.

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.