Lidl ponownie wyposaża polskie szkoły w ramach akcji „Szkoły Pełne Talentów”
19 listopada zakończyła się druga edycja akcji „Szkoły Pełne Talentów”, w którą zaangażowało się ponad 10 300 polskich szkół. Rozdano imponującą liczbę ponad 24 milionów Talenciaków, które placówki wymieniają na wysokiej jakości sprzęt i wyposażenie. Do wyboru jest ponad 120 nagród w 7 kategoriach!
Akcja „Szkoły Pełne Talentów” została przeprowadzona po raz drugi i jej celem jest wspieranie młodych talentów, jak również doposażenie polskich placówek – szkół podstawowych, ogólnokształcących, branżowych oraz technicznych. W ramach pierwszej edycji Lidl Polska przekazał prawie 40 tys. nagród ponad 10 600 szkołom, które zgłosiły się do programu. Druga edycja cieszyła się równie dużym zainteresowaniem – wzięło w niej udział ponad 10 300 placówek.
„Szkoły Pełne Talentów” to ogólnopolski program, dzięki któremu mamy realny wpływ na polepszenie warunków, w których uczą i rozwijają się polskie dzieci. W Lidl Polska chętnie angażujemy się w działania związane z odpowiedzialnością obywatelską. Wspieramy polską młodzież w rozwijaniu swoich pasji i talentów. W końcu to młodzi są naszą przyszłością – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.
Od 1 września do 5 listopada br. klienci sieci Lidl Polska w zamian za dokonane zakupy otrzymywali specjalne vouchery – Talenciaki, które mogli przekazać wybranej przez siebie szkole. Do 17 grudnia br. placówki mogą wymieniać je na wybrany spośród 7 kategorii sprzęt. Katalog nagród obejmuje ponad 120 atrakcyjnych pozycji, takich jak stół do tenisa stołowego, laptopy oraz inne pomoce naukowe, sprzęt sportowy lub elektroniczny.
Spotkanie z Robertem Lewandowskim
Zakończył się również dodatkowy konkurs dla szkół organizowany w ramach programu „Szkoły Pełne Talentów”. Aby wziąć udział w konkursie, szkoły miały za zadanie przygotować wideo z udziałem uczniów. Było warto, ponieważ konkursową nagrodą główną było spotkanie uczniów wyróżnionych szkół z Robertem Lewandowskim.
Laureatami konkursu zostały trzy placówki: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Dzieci w Rudziczce, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Kluczborku oraz Szkoła Podstawowa nr 35 w Bydgoszczy. Uczniowie nagrodzonych szkół spotkali się z Robertem Lewandowskim w dniu 22 listopada w Warszawie. Podczas wydarzenia dzieci brały udział w quizie o zdrowym odżywianiu, obejrzały razem z Robertem Lewandowskim zwycięskie w konkursie nagrania, znany piłkarz odpowiadał także na pytania dzieci, a spotkanie zostało zwieńczone wspólną sesją zdjęciową.
Jestem dumny, że projekt „Szkoły Pełne Talentów” po raz drugi zakończył się wielkim sukcesem. Dzięki tej akcji razem spełniamy marzenia polskich uczniów oraz pomagamy im rozwinąć ich talenty! Podczas spotkania z uczniami widziałem wiele uśmiechniętych dzieci. Trzymam kciuki za ich przyszłość – wierzę, że zdobędą to, o czym marzą – komentuje Robert Lewandowski.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.