Live Motion Games w lutym przeprowadzi publiczną emisję akcji

W drugiej połowie lutego br. Live Motion Games – producent gier wideo na PC, którego większościowym akcjonariuszem jest PlayWay – przeprowadzi publiczną emisję akcji. 18 stycznia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego firmy poprzez publiczną emisję. Pozyskane środki spółka przeznaczy na produkcję i wydanie nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder. Funkcję Oferującego pełni DM BDM. Proces ten poprzedza, zaplanowany na pierwszą połowę tego roku, debiut spółki na NewConnect. W 2021 roku Live Motion Games planuje premiery m.in. Builder Simulator oraz Chernobyl Liquidators, które już w lutym będą dostępne w wersji demo na platformie Steam.
- W lutym rozpoczniemy publiczną emisję akcji, z której środki przeznaczymy na dalszy i dynamiczny rozwój. Głównym jej założeniem jest produkcja i wydanie nowych gier, realizacja pre-produkcji nowych tytułów, w celu zbadania ich potencjału oraz marketing, mający za zadanie skalowanie naszej społeczności. - informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games.
Podwyższenie kapitału zakładowego spółki nastąpi w drodze emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Funkcję Oferującego pełni DM BDM. Autoryzowanym Doradcą jest Blue Oak, natomiast wsparcie prawne zapewnia Kancelaria Lewczuk Łyszczarek i Wspólnicy - LLW. – Szczegóły emisji i harmonogram oferty zaprezentujemy wkrótce. Jednocześnie intensywnie pracujemy nad finalizacją Dokumentu Informacyjnego, który następnie złożymy do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Idziemy zgodnie z planem, który zakłada aby w pierwszej połowie tego roku Live Motion Games dołączyło do grona spółek publicznych – mówi Michał Kaczmarek.
Live Motion Games ma na swoim koncie dwie prywatne oferty akcji, które zakończyły się sukcesem. Z emisji przeprowadzonych w grudniu 2019 i październiku 2020 spółka pozyskała od inwestorów łącznie prawie 2 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na produkcję własnych, średnio-budżetowych gier z gatunku symulator, w tym m.in. Train Station Renovation, projektu który uzyskał doskonałe oceny od graczy. Tytuł w wersji early access w ciągu pierwszej doby od premiery znalazł prawie 20 tys. nabywców. Pełna wersja symulatora renowacji opuszczonych stacji kolejowych, od 1 października, jest dostępna w sklepie Steam. Od dziś grę można zakupić także na popularnej platformie GOG.com. – Platforma należąca do CD Projekt będzie drugą co do wielkości platformą sprzedażową dla TSR’ a. Liczę, że obecność gry na GOG.com, przełoży się na wzrost zainteresowania naszym tytułem i zwiększeniem jego sprzedaży – dodaje Michał Kaczmarek.
Aktualnie spółka finalizuje prace m.in. nad Chernobyl Liquidators. W październiku minionego roku studio zaprezentowało gameplay gry. Wideo produkcji z pogranicza gry symulacyjnej oraz survivalu ukazuje prawdziwą historią połowy lat osiemdziesiątych XX wieku. Symulator opiera się na pracy w czarnobylskiej elektrowni, a do głównych zadań gracza należeć będzie powstrzymanie śmiercionośnego promieniowania oraz pomoc poszkodowanym. Wydawcą tytułu jest PlayWay, główny akcjonariusz Live Motion Games. Demo gry będzie dostępne na festiwalu dem Steam już na początku lutego.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.