L&T Technology Services otwiera w Polsce inżynieryjne centrum badawczo-rozwojowe
L&T Technology Services Limited (LTTS), wiodąca na świecie firma świadcząca usługi inżynieryjne, otworzyła specjalistyczne centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie. Będzie ono obsługiwać klientów z Ameryki Północnej i Europy, wykorzystując najnowsze technologie w branżach motoryzacyjnych, transportowych oraz zaawansowanych technologii. Docelowo w polskim centrum LTTS ma pracować 300 inżynierów.
Uruchomienie ER&D w Krakowie to kolejny etap ekspansji firmy LTTS w Europie Wschodniej i jest rezultatem podpisania przez LTTS wieloletniej umowy z jednym z największych amerykańskich producentów pojazdów elektrycznych. Inwestycja przyczyni się do wzrostu regionalnej gospodarki, stworzy setki miejsc pracy oraz wesprze duże projekty poprzez innowacyjne procesy inżynieryjne. Zakres prac obejmować będzie zarówno tworzenie oprogramowania, jak i sprzętu potrzebnego do rozwoju linii produktów.
Polska, ze względu na wysoką klasę edukacji technicznej, ekosystemu akademickiego i infrastruktury, jest źródłem utalentowanych inżynierów, którzy wyznaczają standardy w zakresie najnowocześniejszych technologii. W przeciągu najbliższych trzech lat, w polskim centrum LTTS ma znaleźć pracę 300 inżynierów – obecnie zatrudnienie wynosi 40 osób. W ramach inicjatywy rozwijania talentów i umiejętności w Polsce, firma poszukuje również możliwości współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Krakowską oraz brytyjskim Coventry University.
Uroczystego otwarcia centrum w Krakowie dokonali zastępca prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk oraz Ambasador Indii w Polsce, Nagma Mohamed Mallick - w obecności Abhisheka Sinha, Dyrektora Operacyjnego i Członka Zarządu LTTS.
– Tworząc to ważne centrum w Polsce, chcemy, aby nasi klienci w Europie i Ameryce Północnej mogli korzystać z wieloletniego doświadczenia LTTS w zakresie nowych technologii inżynieryjnych i wbudowanych. Chcemy również wykorzystać lokalny potencjał inżynierski do realizacji wielu naszych globalnych programów o kluczowym znaczeniu. Będziemy współpracować z lokalną administracją i środowiskiem akademickim w celu dalszego rozwoju ekosystemu. W tym miejscu chcielibyśmy także wyrazić swoje wielkie uznanie za wsparcie, jakie otrzymaliśmy ze strony rządowych instytucji oraz lokalnych władz samorządowych – powiedział Abhishek Sinha, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu LTTS.
Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, dodał:
– Niezwykle miło jest nam powitać inwestycję lidera usług inżynieryjnych, jakim jest LTTS. Jestem przekonany, że dzięki temu LTTS wniesie swój wkład w tak ważne aspekty jak postęp technologii, badania i rozwój oraz wspieranie kształcenia przyszłych, młodych inżynierów. Lokalna społeczność odniesie wiele korzyści z tego centrum ER&D.
L&T Technology Services Ltd
L&T Technology Services Limited (LTTS) jest notowaną na indyjskiej giełdzie spółką zależną firmy Larsen & Toubro Limited, koncentrującą się na usługach inżynieryjnych i badawczo-rozwojowych (ER&D). Oferuje usługi konsultingowe, projektowe, rozwojowe oraz testowe w całym cyklu życia produktu i procesu. Do grona jej klientów należy 69 firm z listy Fortune 500 oraz 57 największych na świecie firm świadczących usługi inżynieryjne i badawcze w zakresie produktów przemysłowych, urządzeń medycznych, transportu, telekomunikacji i zaawansowanych technologii oraz przemysłu przetwórczego. Firma LTTS zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników w 17 globalnych centrach projektowych, 28 globalnych biurach sprzedaży i 89 laboratoriach innowacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.ltts.com/.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.