Marwin Ramcke nowym CEO Grupy EOS
1 lutego 2022 r. Marwin Ramcke przejął obowiązki prezesa zarządu Grupy EOS, międzynarodowego inwestora i dostawcy usług finansowych należącego do Otto Group. 42-latek zastąpił na tym stanowisku Klausa Engberdinga, który odchodzi z firmy z powodów osobistych.
Marwin Ramcke do tej pory był członkiem zarządu Grupy EOS odpowiedzialnym za region Europy Wschodniej.
W ciągu ostatnich lat Grupa stała się międzynarodowym inwestorem finansowym, który generuje większość dochodów poza ojczystym rynkiem niemieckim. Ramcke w roli CEO będzie kontynuował ten proces.
- Rola CEO w jednej z wiodących firm zarządzających wierzytelnościami w Europie to dla mnie przywilej. Kieruje mną potrzeba ciągłego postępu. Moim celem na nowym stanowisku jest nie tylko utrzymanie EOS w czołówce sektora, ale także wyznaczanie standardów dla całej branży finansowej. – mówi Ramcke, który pracuje w Grupie EOS od 2007 roku. - Dużą szansę dla rozwoju naszej firmy widzę w różnorodności. Chciałbym przenieść współpracę pomiędzy wszystkimi spółkami i pracownikami EOS na wyższy poziom.
Silny wzrost w Europie Wschodniej
Obowiązki Marwina Ramcke w zarządzie Grupy EOS przejmie Carsten Tidow, dotychczasowy dyrektor zarządzający na Europę Wschodnią.
W ciągu ostatnich lat Grupa odnotowała znaczny wzrost w tym regionie. W roku finansowym 2020/21 zainwestowała tu 195,3 mln euro w NPL (non-performing loans). EOS staje się również inwestorem finansowym zorientowanym na technologię.
- W nadchodzących latach Europa Wschodnia nadal będzie ekscytującym rynkiem wzrostu dla naszej firmy - podkreśla Tidow. - Jako nowy członek zarządu EOS chciałbym kontynuować osiągnięcia Marwina Ramcke i nadal rozwijać naszą działalność w tym regionie.
-----------------------------
Grupa EOS
EOS jest wiodącym, opartym na technologii, inwestorem finansowym i ekspertem w zakresie odzyskiwania należności. Podstawowym przedmiotem działalności Grupy jest zakup portfeli niezabezpieczonych i zabezpieczonych. Dzięki ponad 45-letniemu doświadczeniu EOS oferuje około 20 000 klientom w 26 krajach na całym świecie inteligentne usługi w zakresie zarządzania wierzytelnościami. Do najważniejszych sektorów docelowych działalności firmy należą: bankowość, nieruchomości, telekomunikacja, a także sektor użyteczności publicznej i e-commerce. EOS jest częścią Otto Group, zatrudnia ponad 6800 osób i jest obecna w 20 krajach.
EOS KSI Polska
EOS KSI Polska jest częścią międzynarodowej Grupy EOS. Obecna na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami od 1998 roku. Spółka specjalizuje się w windykacji na zlecenie, zakupie należności oraz outsourcingu procesów biznesowych.

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.