Mateusz Cholewa nowym Prezesem Zarządu Polyslash
Polyslash, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, ma nowego Prezesa Zarządu. Decyzją Rady Nadzorczej spółki od 5 lutego br. funkcję tę pełni Mateusz Cholewa, który zdobył doświadczenie w branży gier współpracując z kilkunastoma spółkami, w tym m.in. z Live Motion Games i DeGenerals.
Mateusz Cholewa jest cenionym specjalistą w zakresie działań promocyjnych. Cholewa współpracował z wieloma kluczowymi firmami w polskiej branży gier przy tworzeniu kampanii promujących oraz przy budowaniu community tytułów. Ponadto posiada bogate doświadczenie w pracy z programistami oraz grafikami, którymi kierował prowadząc firmę zajmującą się tworzeniem portali tematycznych, ecommerce oraz outsourcingiem IT. Zastąpił on dotychczasowego Prezesa Spółki, Wojciecha Czesaka.
- Poprowadzenie zespołu Polyslash będzie dla mnie ekscytującym wyzwaniem. Cieszę się, że mogę być częścią organizacji, która ma w sobie tyle kreatywności i pasji. Spółka ma ciekawe projekty, które wymagają odpowiedniej strategii produkcyjnej i marketingowej. Będę tę strategię oceniać, analizować nowe możliwości biznesowe, umożliwiać zespołowi realizację wspólnych celów i napędzać ogólny rozwój firmy – komentuje Mateusz Cholewa, Prezes Zarządu Polyslash.
Jednym z pierwszych zadań nowego Prezesa ma być analiza zapowiedzianych wcześniej projektów Spółki, które znajdują się już w produkcji. Należą do nich: Tribe: Primitive Builder oraz Drug Dealer Menager, który powstaje przy współpracy z Movie Games.
- Główną produkcją Polyslash jest Tribe: Primitive Builder, dlatego to właśnie od usprawnienia tego tytułu rozpoczynam moją przygodę ze Spółką. Na chwilę obecna badam możliwości produkcyjne gry, rozmawiam z zespołem, a także staram się znaleźć obszary do usprawnienia pracy. Po zakończeniu audytu podejmę decyzję, jak będzie przebiegać dalszy proces tworzenia gry – dodaje Mateusz Cholewa.
Oprócz gier w fazie produkcji, Polyslash ma już w swoim portfolio wydane tytułu, które nieustannie rozwija. Jest to m.in. Mech Mechanic Simulator - od niedawna dostępny także na konsolach Playstation. Symulator mechów na komputery PC ukazał się na platformie Steam 25 marca 2021 roku, natomiast premiera gry na konsole Xbox odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. Dostarczenie gry na najpopularniejsze platformy gier video to efekt realizowanej strategii Polyslash, która zakłada dotarcie do szerokie grona użytkowników.
O spółce:
Polyslash S.A. to studio z siedzibą w Krakowie. Zespół produkcyjny może pochwalić się szerokim doświadczeniem w branży gier. Misją studia jest tworzenie gier wyróżniających się dopracowaną grafiką i wciągającą fabułą.
Największą produkcją studia jest gra „We. The Revolution” w ramach której gracz wciela się w rolę uzależnionego od alkoholu i hazardu sędziego Trybunału Rewolucyjnego. Jego zadaniem jest sądzenie oskarżonych – rewolucjonistów oraz ich przeciwników, zbrodniarzy i zwykłych obywateli. Gra wystartowała 21 marca na Steam oraz GOG. W tym momencie ocena graczy oscyluje wokół 80% pozytywnych komentarzy, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na niewielki zespół, który ją tworzył.
Od 27 sierpnia 2020 roku akcje Polyslash S.A. są notowane na rynku NewConnect.
Krakowskie studio należy do Grupy Kapitałowej PlayWay.
Więcej informacji: http://polyslash.com

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.