Mazowieckie Forum Społecznej Odpowiedzialności: Razem inspirujemy do działania
25 października br. (piątek) w Żyrardowie odbędzie się Mazowieckie Forum Społecznej Odpowiedzialności – spotkanie poświęcone prezentacji dobrych praktyk oraz budowaniu efektywnej współpracy między organizacjami pozarządowymi, biznesem, samorządami i instytucjami naukowymi. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Podczas Forum uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję:
- poznać strategie budowania organizacji i firm społecznie odpowiedzialnych;
- odkryć metody efektywnej współpracy międzysektorowej;
- zgłębić tematykę CSR (Społeczną Odpowiedzialnością Biznesu) i ESG (Środowiskiem, Społeczeństwem i Ładem Korporacyjnym) oraz ich wpływ na organizacje i społeczności lokalne.
Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00-14:00. Program obejmuje wystąpienia dotyczące wyzwań, szans, dobrych praktyk CSR i ESG, panel dyskusyjny oraz specjalną sesję dla organizacji pozarządowych. Organizatorzy przewidzieli również sesję posterową, dającą możliwość prezentacji działań stowarzyszeń i fundacji oraz nawiązania cennych kontaktów.
Wśród prelegentów znajdą się osoby zarządzające firmami i organizacjami, eksperci i ekspertki reprezentujący różnorodne sektory, w tym bankowość, organizacje pozarządowe, instytucje naukowe oraz firmy zaangażowane w działania CSR i ESG. Ich bogate doświadczenie i wiedza zapewnią uczestnikom i uczestniczkom Forum wszechstronną perspektywę na omawiane zagadnienia.
Szczególnym punktem programu będzie wykład poświęcony skutecznej komunikacji i współpracy organizacji pozarządowych z mediami.
Forum odbędzie się w formie hybrydowej - stacjonarnie w Żyrardowie (Resursa, Sala balowa, ul. 1 maja 45) oraz online. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.
Organizatorami wydarzenia są Fundacja Instytut Imagistyki Społecznej, Urząd Miasta Żyrardowa oraz Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii. Partnerami - Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie i Good One PR.
Wydarzenie stanowi część projektu "Społecznie odpowiedzialne NGO" finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.
Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod adresem: https://bit.ly/Program-MazowieckieForumCSR
Rejestracja na wydarzenie: https://forms.gle/oqM6726r1UDeBDSq5

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.