Mazowieckie Forum Społecznej Odpowiedzialności: Razem inspirujemy do działania
25 października br. (piątek) w Żyrardowie odbędzie się Mazowieckie Forum Społecznej Odpowiedzialności – spotkanie poświęcone prezentacji dobrych praktyk oraz budowaniu efektywnej współpracy między organizacjami pozarządowymi, biznesem, samorządami i instytucjami naukowymi. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Podczas Forum uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję:
- poznać strategie budowania organizacji i firm społecznie odpowiedzialnych;
- odkryć metody efektywnej współpracy międzysektorowej;
- zgłębić tematykę CSR (Społeczną Odpowiedzialnością Biznesu) i ESG (Środowiskiem, Społeczeństwem i Ładem Korporacyjnym) oraz ich wpływ na organizacje i społeczności lokalne.
Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00-14:00. Program obejmuje wystąpienia dotyczące wyzwań, szans, dobrych praktyk CSR i ESG, panel dyskusyjny oraz specjalną sesję dla organizacji pozarządowych. Organizatorzy przewidzieli również sesję posterową, dającą możliwość prezentacji działań stowarzyszeń i fundacji oraz nawiązania cennych kontaktów.
Wśród prelegentów znajdą się osoby zarządzające firmami i organizacjami, eksperci i ekspertki reprezentujący różnorodne sektory, w tym bankowość, organizacje pozarządowe, instytucje naukowe oraz firmy zaangażowane w działania CSR i ESG. Ich bogate doświadczenie i wiedza zapewnią uczestnikom i uczestniczkom Forum wszechstronną perspektywę na omawiane zagadnienia.
Szczególnym punktem programu będzie wykład poświęcony skutecznej komunikacji i współpracy organizacji pozarządowych z mediami.
Forum odbędzie się w formie hybrydowej - stacjonarnie w Żyrardowie (Resursa, Sala balowa, ul. 1 maja 45) oraz online. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.
Organizatorami wydarzenia są Fundacja Instytut Imagistyki Społecznej, Urząd Miasta Żyrardowa oraz Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii. Partnerami - Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie i Good One PR.
Wydarzenie stanowi część projektu "Społecznie odpowiedzialne NGO" finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.
Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod adresem: https://bit.ly/Program-MazowieckieForumCSR
Rejestracja na wydarzenie: https://forms.gle/oqM6726r1UDeBDSq5
Skuteczny marketing B2B – klucz do rozwoju firmy
Skuteczny marketing internetowy - co warto wiedzieć?
Manufaktura nagrodzona prestiżowymi Złotymi Spinaczami Manufaktura Manufaktura
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.