Komunikaty PR

Inicjatywy Mars Polska w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

2021-04-15  |  16:45
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.06 MB )

15 kwietnia Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) już po raz 19 opublikowało największy
w Polsce przegląd działań CSR i zrównoważonego rozwoju – raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.
W publikacji doceniono aż pięć inicjatyw zrealizowanych przez Mars Polska.

Tegoroczna edycja raportu FOB jest podsumowaniem działań firm w 2020 roku oraz odpowiedzią na pytanie ostan odpowiedzialnego biznesu w trakcie pandemii. W dokumencie zamieszczono opisy  dobrych praktyk firmy Mars Polska - producenta wyrobów czekoladowych, gum do żucia i miętusów oraz jedzenia dla zwierząt domowych. Wśród projektów realizowanych przez Mars, Zespół Forum Odpowiedzialnego Biznesu docenił „Wsparcie społeczności w okresie pandemii C-19”, realizowany od lat program edukacyjny  Orbit® „Dziel się Uśmiechem”  oraz wieloletnie działania segmentu Mars Petcare wspierające schroniska i fundacje, które opiekują się bezdomnymi psami i kotami - „Tworzymy lepszy świat dla zwierząt”, a także ogólnopolski program zajęć dogoterapii prowadzony wraz z Fundacją „Dr Clown” w szpitalach i ośrodkach terapeutycznych dla dzieci.

- Wyróżnienie naszych dobrych praktyk w raporcie FOB uważam za powód do dumy, ale przede wszystkim motywację do dalszych działań, ponieważ w Mars wierzymy, że świat, jakiego pragniemy jutro, zaczyna się od tego, jak prowadzimy nasz biznes dzisiaj – komentuje Marzena Ignaczak, dyrektor ds. korporacyjnych w Mars Polska.

W ramach akcji „Wsparcie społeczności w okresie pandemii C-19” Mars Polska przekazała blisko 1,9 mln opakowań  produktów czekoladowych i bezcukrowych gumy do żucia oraz 8500 produktów marki Ben’s Original ratownikom medycznym z Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, Poznaniu, Sochaczewie oraz Krakowie. Odpowiadały one na realną potrzebę tych, którzy pomagali pacjentom na „pierwszej linii frontu” -  dostarczenie energetycznej, przekąski, którą można zjeść w każdej chwili. Blisko 135 ton produktów przekazano także Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi oraz Bankom Żywności z myślą o ich podopiecznych, którzy zmagali się
z ekonomicznymi następstwami pandemii. Obydwa te podmioty otrzymały również od Fundacji Mars Wrigley granty o łącznej wartości 191 000 zł na realizację zadań związanych z walką z pandemią oraz przeciwdziałaniem jej skutkom. Banki Żywności za tę pomoc nagrodziły Mars tytułem „Partner na każdy czas”. Z kolei ramach wielkanocnej akcji zorganizowanej z Miastem St. Warszawa i Fundacją Wolne Miejsce Mars ofiarował ponad 8000 saszetek Whiskas i Pedigree dla zwierząt będących pod opieką osób starszych i samotnych. Równolegle schroniska i fundacje opiekujące się bezdomnymi psami i kotami otrzymały od firmy ponad 12 ton zbilansowanych posiłków dla zwierząt.

„JesteśmyRazemMW – razem choć osobno w trakcie pracy zdalnej” to odpowiedź segmentu Mars Wrigley na zmiany systemu pracy jakie spowodowała pandemia. Sytuacja wymagała dostosowania działań komunikacji wewnętrznej, by zapewnić wysoki poziom informowania i stworzenia digitalowych narzędzi do komunikacji. Celem było nieprzerwane dbanie o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie współpracowników, a jednocześnie minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

Kolejnym wyróżnionym projektem jest społeczny program edukacyjny „Dziel się Uśmiechem” – od lat organizowany przez Polski Czerwony Krzyż oraz Mars Polska i markę Orbit® we współpracy
z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Program ma na celu  edukację na temat prawidłowej higieny jamy ustanej oraz promowanie 4 kroków do zdrowych zębów. Co roku akcja obejmuje tysiące uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Łącznie wzięło już udział ponad 600 000 dzieci.

Mars Polska w ramach realizacji swojej misji społecznej „Tworzenia lepszego świata dla zwierząt” od ponad 20 lat wspiera schroniska i fundacje na terenie całej Polski opiekujące się bezdomnymi zwierzętami. W 2020 roku,
w związku z trudną sytuacją tych organizacji, segment Mars Petcare kontynuował pomoc przeznaczając na ten cel milion złotych w postaci pełnoporcjowych posiłków dla zwierząt oraz dofinansowania kosztów zabiegów weterynaryjnych. Ponad 100 schronisk i fundacji otrzymało w 2020 roku m.in. od marek Pedigree i Whiskas ponad 170 ton pełnowartościowego jedzenia, co można przeliczyć na aż 2,5 miliona zbilansowanych posiłków dla bezdomnych psów i kotów.

Kolejną praktyką opublikowaną w raporcie jest ogólnopolski program zajęć dogoterapii połączonej z „Terapią śmiechem”, który Mars Polska realizuje od 2017 roku razem z Fundacją „Dr Clown”. Programowi przyświecają badania naukowe, które potwierdzają, że obecność psa pozytywnie wpływa m.in. na zdrowie fizyczne, samopoczucie i wiarę we własne możliwości, stanowiąc cenne uzupełnienie procesu leczenia dzieci i dorosłych. W 2020 roku, pomimo restrykcji odwiedzin w szpitalach, udało się zorganizować 42 spotkania dogoterapeutów i psów z dziećmi na oddziałach psychiatrii i onkologii. Natomiast w poprzednim roku odbyło się aż 327 spotkań w 20 szpitalach i ośrodkach terapeutycznych na terenie całego kraju, w których wzięło udział prawie 4900 dzieci.

Link do raportu: http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2020/

O raporcie

„Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. Tegoroczna edycja to podsumowanie 2020 roku, czyli roku pandemii oraz ocena roli biznesu w walce z jej skutkami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media i PR McCANN Worldgroup jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie Biuro prasowe
2024-03-26 | 09:00

McCANN Worldgroup jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie

Wyróżnienie McCANN Worldgroup w zestawieniu Fast Company to wyraz uznania dla nieustającego dążenia wszystkich agencji wchodzących w skład grupy do opracowywania projektów, w
Media i PR Przegląd narzędzi i metryk w skutecznej ocenie wyników kampanii marketingowych
2024-03-26 | 01:00

Przegląd narzędzi i metryk w skutecznej ocenie wyników kampanii marketingowych

W dzisiejszym dynamicznym środowisku marketingowym profesjonaliści branżowi muszą operować na wyjątkowo wysokim poziomie, wykorzystując zaawansowane narzędzia i metryki do skutecznej oceny
Media i PR „Gdzie Zamieszkać” McCANN Poland dla Mastercard z 3. miejscem w rankingu WARC100
2024-03-20 | 10:00

„Gdzie Zamieszkać” McCANN Poland dla Mastercard z 3. miejscem w rankingu WARC100

Ranking WARC Creative 100 docenił kampanię "Gdzie Zamieszkać/Where to Settle" realizowaną przez McCANN Poland dla Mastercard, ogłaszając ją trzecią najczęściej nagradzaną w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.