Mel Gibson – portret ekscentryka w ARTE.tv
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
Dr Mel i Mr Gibson - za błękitnymi oczami i hipnotyzującą urodą Mela Gibsona kryje się udręczona dusza i złożona, niezgłębiona istota ludzka. ARTE.tv prezentuje podwójny portret tej hollywoodzkiej supergwiazdy. Film dokumentalny „Mel Gibson - portret ekscentryka” można obejrzeć za darmo na platformie VOD ARTE.tv pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/098776-000-A/mel-gibson/.
Hollywoodzkie błękitne spojrzenie, olbrzymie gaże i międzynarodowa popularność, a w środku udręczona dusza. Mel Gibson był jedną z najjaśniejszych gwiazd swojej epoki. Później wszystko runęło, gdy jego film „Pasja” został nazwany antysemickim, on sam uzależnił się od alkoholu, rozwiódł się i został oskarżony o przemoc. W tym wnikliwym portrecie przyglądamy się jego historii i osobowości, a także hollywoodzkiej machinie, w trybach której zaistniał.
Na początku XXI wieku roku Mel Gibson był u szczytu kariery i jedną z największych gwiazd filmowych. Urodzony w Ameryce, wychowany w Australii aktor był najbardziej znany z serialu „Mad Max” i „Zabójcza broń”, otrzymywał rekordowe gaże w wysokości 25 milionów dolarów za rolę, zdobył Oscara za film „Waleczne serce”, który wyreżyserował. Prowadził pozornie szczęśliwe życie rodzinne ze swoją żoną Robyn i siedmiorgiem dzieci na 800-akrowej farmie kilkaset kilometrów od Melbourne. Ukryty dom nazywał się „carinya”, co zonacza szczęśliwe miejsce w języku Aborygenów.
Jego kariera stanęła wraz z filmem „Pasja”. Odniósł sukces frekwencyjny, ale organizacje żydowskie oskarżyły scenariusz o antysemityzm. To był początek wielkiego upadku Gibsona, a wkrótce na pierwszych stronach gazet regularnie pojawiały się newsy o uzależnieniu od alkoholu, rozwodzie, przemocy dowmowej, wypowiedzi antysemickie i rasistowskie. Hollywood w końcu odwróciło się od niego plecami.
Nominacja do Oscara w 2017 roku dla najlepszego reżysera za film „Przełęcz ocalonych” i sequel „Zabójczej broni” zdają się zwiastować jego powrót i rehabilitację. Pozostaje jednak pytanie: kim jest ten człowiek o udręczonej osobowości, który z nagrodzonego Oscarem bohatera stał się persona non grata w branży filmowej? W swoim najnowszym projekcie powraca do tematu religijnego, choć to już wcześniej zrujnowało jego karierę. Film nosi tytuł „Męka Chrystusa - Zmartwychwstanie” i ma opowiadać o życiu Mesjasza po męce i ukrzyżowaniu. Gibson zmartwychwstały? Nie mogłoby to być bardziej symboliczne dla jego własnej biografii.
Film dokumentalny „Mel Gibson - portret ekscentryka” rysuje bezlitosny portret jednego z najbardziej kontrowersyjnych aktorów Hollywood. Jest dostępny za darmo na platformie VOD ARTE.tv pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/098776-000-A/mel-gibson/

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.