Melvit S.A. buduje kolejny supernowoczesny zakład

Alicja Zaborska
PR Hub Sp z o.o.
Długa 16
00-238 Warszawa
alicja.zaborska|prhub.eu| |alicja.zaborska|prhub.eu
+ 48 533 337 960
https://prhub.eu/
Spółka Melvit S.A. rozpoczęła realizację nowej inwestycji o wartości około 200 mln złotych. Kolejny zakład produkcyjny firmy, powstający w Krukach k. Ostrołęki, będzie w swojej kategorii jednym z najnowocześniejszych w Europie, spełniającym najwyższe standardy w zakresie certyfikacji BIO.
Nowe technologie, nowe możliwości
Powstający obecnie pod Ostrołęką zakład produkcyjny Melvit S.A. to kolejna już tak duża inwestycja, realizowana przez Spółkę na przestrzeni ostatnich 10 lat. W 2013 r. w miejscowości Kruki oddano do użytku nową kaszarnię i płatkarnię, a wkrótce dołączy do niej nowy innowacyjny obiekt. Będzie on jednym z najnowocześniejszych w Europie zakładów przetwórstwa zbożowego. Inwestycja zostanie wyposażona w unikalne na polskim rynku technologie, wyróżniające się także pod kątem oddziaływania na środowisko naturalne. W planach uwzględniono energooszczędne maszyny, redukcję ilości wytwarzanych odpadów, jak również zaawansowaną automatyzację i digitalizację procesów, które umożliwią zwiększenie wydajności oraz bezpieczeństwo produkcji, otwierając jednocześnie przed Spółką nowe możliwości rozwoju. Chcąc być liderem na dynamicznie rozwijającym się rynku produktów zbożowych nie możemy stać w miejscu. Realizowana przez nas inwestycja jest zgodna z naszymi ambicjami i naszą długoterminową strategią – mówi Sławomir Kamiński Prezes Zarządu Spółki Melvit S.A.
Bardziej wydajnie i ekologicznie
Dzięki nowej inwestycji moce produkcyjne firmy zostaną wielokrotnie zwiększone. W powstającym w Krukach zakładzie produkowane będą głównie produkty z owsa – m.in. płatki owsiane. Produkty te należą do kategorii, w której spółka rozwija się szczególnie dynamicznie. Decyzję o zwiększeniu mocy produkcyjnych i budowie nowego zakładu firma podjęła w odpowiedzi na stale rosnący popyt w segmencie naturalnych produktów zbożowych, także tych z certyfikatem ekologicznym, o dużym potencjale eksportowym. Kategoria bio jest segmentem konsekwentnie rozwijanym przez Melvit S.A. od kilku lat, co znalazło odzwierciedlenie w planach inwestycyjnych. Nowy zakład produkcyjny będzie spełniał najwyższe standardy w zakresie certyfikacji BIO, co pozwoli na znaczne poszerzenie oferty Spółki w tej kategorii.
Realizacja inwestycji
W 2023 r. Spółka zamierza zamknąć pierwszy etap inwestycji, obejmujący część produkcyjną z nowymi liniami przetwórstwa zbożowego. Drugim etapem będzie rozbudowa zaplecza magazynowego, biurowego oraz centrum spedycyjnego. Ta inwestycja odzwierciedla kierunek, w którym podążamy od wielu lat, utrzymanie pozycji lidera i globalna ekspansja to nasze cele, które będziemy stale realizować – podsumowuje Piotr Szczęsny, Przewodniczący Rady Nadzorczej Melvit S.A.

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.