Milisystem publikuje wyniki za I kwartał 2024 r.
Milisystem, podmiot z branży obronności i strzelectwa, w minionym kwartale zakończył fazę testową nowych replik broni krótkiej o napędzie elektrycznym, co ma być istotną przewagą konkurencyjną
w nadchodzącym sezonie sprzedażowym. Spółka przygotowuje się na znaczący wzrost sprzedaży w III i IV kwartale br., przez co w ostatnim czasie skupiała się na udoskonaleniu swojego produktu, aby spełniał nowe wymagania konkursu „Strzelnica w powiecie 2024”. W I kwartale br. Milisystem nie podpisał jednak nowych kontraktów na sprzedaż swojego trenażera strzeleckiego, co wiązało się ze stratą netto w wysokości 600 tys. PLN.
- Stale monitorujemy bieżącą sytuację na rynku i w odpowiedni sposób na nią reagujemy. W minionym kwartale przygotowywaliśmy się do nadchodzącego sezonu sprzedażowego, który przewidujemy na III i IV kwartał br. Udoskonalaliśmy nasz produkt, aby w pełni spełniał wymagania konkursu „Strzelnica w powiecie 2024” oraz żebyśmy zwiększyli jeszcze bardziej naszą konkurencyjność na rynku. Spodziewamy się bardzo dobrej sprzedaży naszych trenażerów w następnych miesiącach – mówi Jan Kempara prezes zarządu Milisystem SA.
Spółka zaznacza, że w ostatnim czasie obserwuje zwiększoną liczbę postępowań przetargowych w ramach programu „Olimpia” dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, co powinno w najbliższej przyszłości przełożyć się na zamówienia od generalnych wykonawców przyszkolnych hal sportowych, którzy będą zobowiązani do dostarczania strzelnic laserowych w nowo wybudowanych obiektach. Zarząd przewiduje także znaczne zwiększenie sprzedaży w związku z programem „Strzelnica w powiecie 2024”.
- Wciąż widzimy bardzo duży potencjał we współpracy przy programach dofinansowywanych przez Ministerstwa. Zeszły rok i pierwsze zrealizowane kontrakty w tym zakresie pozwoliły nam zdobyć cenne doświadczenie, które zaprocentuje w drugiej połowie tego roku w postaci znaczącego wzrostu sprzedaży. W celu dywersyfikacji portfolio klientów i zwiększenia przychodów, oprócz prac związanych z realizacją wspomnianych programów, jesteśmy także w kontakcie z innymi potencjalnymi klientami z innych branż. Mam nadzieję, że będziemy mogli w kolejnych kwartałach zakomunikować w tym zakresie pozytywne informacje – dodaje Jan Kempara.
Milisystem chcąc poszerzyć grupę odbiorców, pod koniec zeszłego roku nabył 50 proc. udziałów w firmie GGO Defence, która posiada koncesję na prowadzenie działalności w tzw. obrocie specjalnym.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.