Komunikaty PR

MINI CHAŁWA – tradycyjny produkt w nowoczesnym formacie convienience

2020-05-15  |  12:05
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Do pobrania pdf ( 0.57 MB )

Polacy doceniają smak chałwy, która od lat jest zakorzeniona w polskiej tradycji, jednak oczekiwania konsumenckie ulegają zmianom zgodnie z panującymi trendami. Dziś po przekąski często sięgamy impulsywnie, wybierając je już w samym sklepie. Jak przypomnieć o chałwie tym, którzy codziennych zakupów dokonują w biegu? Rozwiązaniem jest wygodny format convienience, oferujący porcję „na raz” – o mini chałwie odpowiada Svetlana Vnučko, Marketing Director w firmie Unitop Sp. z o.o.

Skuteczny format mini

- Według badań Polacy doceniają chałwę przede wszystkim za unikalny, niepowtarzalny smak i konsystencję, których nie da się zastąpić według nich niczym innym, a także kojarzą ją ze smakiem z dzieciństwa i wyjątkową przyjemnością. Jednak ze względu na swój charakter i standardową gramaturę, chałwa w klasycznym formacie odbiega od współczesnych trendów convienience, jest raczej spożywana w domach, gdzie możemy ją wygodnie rozpakować, podzielić i komfortowo spożyć bez obawy o zostawienie po niej śladów na dłoniach czy opakowaniu, w którym ją przechowujemy. Chałwa jest raczej kojarzona z produktem, którego nie spożywa się na raz, a po odpakowaniu może się kruszyć czy tłuścić. Obserwujemy rynek i ciągle udoskonalamy naszą ofertę pod kątem dostępnych formatów opakowań i szaty graficznej, dlatego Unitop zdecydował się na produkcję chałwy mini – w wygodnym formacie „na raz”, wpisującym się w obecne trendy przekąskowe. Niedawno wprowadzona nowa szata graficzna pozwoli nam też dotrzeć do młodszej grupy docelowej. Konsumenci szukają produktów, które można wygodnie i szybko spożyć na powietrzu czy w ruchu i taka właśnie jest mini chałwa. Konsument nie musi się już obawiać, że pobrudzi nią swoje dłonie czy będzie zmuszony przechować pozostałą część produktu na później. Mini chałwa to idealna porcja „na raz”, która świetnie sprawdzi się w roli smacznej i wygodnej w spożyciu przekąski. Co więcej, format sprzedaży luzem rozpoczął wśród polskich konsumentów „drugie życie” i ponownie zdobywa coraz większą popularność, więc propozycja zakupu chałwy właśnie w ten sposób dodatkowo wzmaga zainteresowanie klientów – mówi Svetlana Vnučko, Marketing Director w firmie Unitop Sp. z o.o.

Opakowanie jednostkowe sezamowej mini chałwy Unitop zawiera jedną porcję o gramaturze 20 g, wygodną do zjedzenia „na raz” w formie przekąski. Opakowania zbiorcze są dostępne w wersjach 2 kg i 6 kg do sprzedaży luzem (na wagę), a sprzedaż na sztuki jest możliwa w ekspozytorach przykasowych 2,4 kg. Chałwa mini jest dostępna w trzech wersjach smakowych:

*waniliowa – klasyczna wersja przekąski;

*kakaowa – z dodatkiem kakao o obniżonej zawartości tłuszczu;

*„fantazyjna” (waniliowo-kakaowa) – będąca połączeniem dwóch powyższych.

Mini chałwa Unitop sprawdzi się jako produkt impulsowy, który warto ulokować na półkach przy kasie, zwłaszcza w wygodnym i nowoczesnym ekspozytorze z wysuwaną „półką”. Dzięki niej konsumenci mogą zabrać ze sobą kilka sztuk, decydując się na to już podczas płatności przy kasie. Większe opakowania zbiorcze warto ulokować przy standardowej półce z chałwą i sezamkami czy w sekcji z cukierkami, sprzedawanymi na wagę. Chałwa może być ciekawą alternatywą dla współczesnego konsumenta convienience, który poszukuje produktów zdrowszych, opartych na prostych składnikach.

Tradycja w nowoczesnym wydaniu

Mini chałwa Unitop, jak i pozostałe wyroby producenta z tej kategorii, jest wyrabiana ręcznie. Co to oznacza? To atut, który wpływa na jakość i konsystencję finalnego produktu.

- Chałwa Unitop cechuje się oryginalnym, tradycyjnym smakiem i tzw. „włóknistą” konsystencją, docenianą przez konsumentów, będącą wynikiem ręcznego wyrabiania. To dla nas bardzo ważne,  wyrabiamy ją w ten sam sposób od samego początku działalności, czyli od 1945 roku. Zachowanie tradycyjnej technologii produkcji jest dla nas gwarantem zadowolenia konsumentów. Co więcej, nowy format chałwy mini kierowany do młodszej grupy odbiorczej convienience w jeszcze większym stopniu wprost odpowiada na zapotrzebowanie tej części rynku. Badania konsumenckie pokazują, że dotychczas dostępne mniejsze formaty chałwy w opakowaniach 50 g to wciąż za dużo dla części konsumentów, którzy chcieliby jeszcze mniejszej porcji. Jednocześnie ta część grupy docelowej poszukuje przekąsek zdrowszych, opartych na kilku prostych składnikach. Tak też jest postrzegana chałwa, więc tym bardziej koncentrujemy się na nowym formacie, docierając właśnie do targetu convienience. Obserwujemy, że produkt już dobrze przyjął się na rynku, otrzymał także nagrodę „Najlepszy produkt – wybór konsumentów 2020” w kategorii innowacja spożywcza roku – kończy Svetlana Vnučko.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Polacy sprawdzają, jak powstają produkty spożywcze? Biuro prasowe
2024-09-24 | 13:40

Polacy sprawdzają, jak powstają produkty spożywcze?

78,1% Polaków deklaruje, że ważne jest dla nich, czy producent prowadzi swoją działalność z poszanowaniem ludzi i środowiska – wynika z badania „Zrównoważony
Przemysł spożywczy Curly Light – nowość w portfolio produktów firmy Lorenz
2024-09-10 | 14:00

Curly Light – nowość w portfolio produktów firmy Lorenz

Wegańskie, z ilością tłuszczu obniżoną o 30% – to główne wyróżniki Curly Light, nowej wersji popularnych chrupek orzechowych Curly. Właściciel marki, firma Lorenz,
Przemysł spożywczy Nowość od Lajkonika – Dobry Chrup, czyli przekąski pełne smaku i pysznych ziaren
2024-08-20 | 18:00

Nowość od Lajkonika – Dobry Chrup, czyli przekąski pełne smaku i pysznych ziaren

Wypiekane w piecu, chrupiące i pełne ziaren – przekąski Dobry Chrup to nowy subbrand produktów marki Lajkonik. Krakersy, paluchy oraz bajgle z ziołami prowansalskimi są

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.