Komunikaty PR

MiR mianuje nowego prezesa i kontynuuje udaną strategię globalnego wzrostu.

2023-05-10  |  11:00
Biuro prasowe

Jean-Pierre Hathout objął stanowisko prezesa Mobile Industrial Robots (MiR) - firmy zajmującej się autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR), zastępując Waltera Vahey, który będzie pełnił funkcję doradcy do czasu planowanego przejścia na emeryturę w 2024 r. 

ODENSE, Dania - 9 maja 2023 r. 1 maja 2023 Prezesem Mobile Industrial Robots, globalnego producenta autonomicznych robotów mobilnych (AMR), mianowany został Jean-Pierre Hathout.  Doświadczony manager zastąpi Waltera Vahey’a, który pozostanie w firmie jako doradca do czasu planowanego przejścia na emeryturę w 2024 roku.

Poprzednio Jean-Pierre Hathout był prezesem SIT Controls USA. Wcześniej przez 17 lat pracował w firmie Bosch, w tym na kilku stanowiskach kierowniczych w strukturze międzynarodowej. Hathout, będąc doktorem inżynierii mechanicznej, który to tytuł zdobył w Massachusetts Institute of Technology (MIT), wnosi do MiR głęboką wiedzę technologiczną oraz globalne umiejętności przywódcze, w tym związane z zarządzaniem operacyjnym w USA, Niemczech, Holandii, Turcji i Chinach. Z powodzeniem przeprowadził integrację wielu spółek przejętych przez Boscha. „Ta wyjątkowa równowaga między umiejętnościami przywódczymi i inżynierskimi – powiedział Vahey – pozwoli Jean-Pierre'owi być wspaniałym zwierzchnikiem dla MiR, ponieważ firma nadal rozwija się, aby stać się światowym liderem w dziedzinie autonomicznych robotów mobilnych”.

Długi okres przejściowy

Vahey w roli doradcy Hathouta zapewni płynne przekazanie wiedzy o firmie i przejęcie przywództwa.

„Moje przejście na emeryturę było planowane od pewnego czasu. Cieszymy się, że Jean-Pierre dołączy do zespołu MiR, aby poprowadzić firmę w kierunku dalszego wzrostu. Będę mu doradzał podczas jego początkowego okresu pracy” - powiedział Vahey.

Vahey został prezesem MiR w październiku 2022 roku i odegrał kluczową rolę w nadzorowaniu fuzji firmy z AutoGuide Mobile Robots. Wcześniej przez 37 lat pełnił funkcje kierownicze w Teradyne – firmie macierzystej MiR.

Nowy prezes, ta sama strategia

Pod kierownictwem Hathouta strategia MiR będzie kontynuowana zgodnie z planem. „Jestem wdzięczny za możliwość dołączenia do MiR – innowacyjnego lidera w dziedzinie autonomicznych robotów mobilnych. Jestem zaangażowany w realizację strategicznych celów rozwoju firmy z silnym naciskiem na rozszerzenie portfolio oraz wzmocnienie relacji z globalnymi klientami” - powiedział Hathout.

O Mobile Industrial Robots:

MiR projektuje i produkuje jedną z najbardziej zaawansowanych w branży gamę autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które mogą szybko, łatwo i tanio zautomatyzować logistykę wewnętrzną i zoptymalizować obsługę materiałów. MiR oferuje jedną z najbardziej zaawansowanych flot robotów mobilnych wykorzystywanych zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i małych i średnich klientów w wielu branżach, od produkcji, przez logistykę, po opiekę zdrowotną. Założona w Danii w 2013 roku firma rozwinęła się do poziomu globalnego lidera z blisko 220 dystrybutorami i certyfikowanymi integratorami systemów w 60 krajach. MiR został przejęty przez Teradyne w 2018 roku, a w 2022 roku połączony z AutoGuide Mobile Robots, aby dostarczać AMR w szerokiej gamie, od niskiej do wysokiej ładowności. Siedziba główna MiR znajduje się w Odense w Danii, a biura regionalne w Holbrook (NY), San Diego (CA), North Reading (MA), Georgetown (KY), Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio, Seulu i Szanghaju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mobile-industrial-robots.com.

 

Dane kontaktowe firmy:           

Denise Innocenti
Kierownik ds. marketingu Grupy

din@mir-robots.com

 

Kontakt dla prasy:

Dorota Prochowicz
Omega Communication

dprochowicz@communication.pl

728 433 401

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Edukacja

Konsument

Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.

Handel

W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.