Model Claude 3.5 Sonnet dostępny w Amazon Bedrock
FleishmanHillard
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl
AWS (Amazon Web Services) ogłosił dostępność nowego modelu podstawowego (FM) firmy Anthropic, Claude 3.5 Sonnet w Amazon Bedrock, aby umożliwić firmom każdej wielkości szybkie testowanie, tworzenie i wdrażanie generatywnych aplikacji sztucznej inteligencji (AI).
Nowy model od Anthropic poszerza ofertę Amazon Bedrock – w pełni zarządzanej usługi, która oferuje wybór wysokowydajnych modeli podstawowych od wiodących firm zajmujących się AI, takich jak: AI21 Labs, Cohere, Meta, Mistral AI, Stability AI i Amazon, wraz z szerokim zestawem możliwości, które zapewniają najłatwiejszy sposób tworzenia i skalowania generatywnych aplikacji AI za pomocą FM. Z Amazon Bedrock korzysta już ponad 10 000 organizacji na całym świecie.
Dane z Anthropic pokazują, że Claude 3.5 Sonnet ustanawia nowy standard branżowy w zakresie inteligencji, przewyższając inne dostępne modele – takie jak GPT-4o OpenAI i Gemini 1.5 Pro Google – w obszarach obejmujących wiedzę ekspercką, kodowanie i złożone rozumowanie. Claude 3.5 Sonnet oferuje lepszą inteligencję niż wcześniej najpotężniejszy model Anthropic, Claude 3 Opus.
Nowy model stanowi skokową zmianę w zdolności rozumienia niuansów i humoru, tworząc wysokiej jakości treści pisane o bardziej naturalnym, ludzkim tonie. Doskonale radzi sobie też z przetwarzaniem obrazów, szczególnie podczas interpretacji wykresów i diagramów – pomagając uzyskać szybszy i głębszy wgląd w dane. Potrafi dokładnie odszyfrować tekst na podstawie niedoskonałych obrazów, takich jak źle zeskanowane dokumenty, uzyskując więcej informacji niż na podstawie samego tekstu.
W zakresie kodowania, po otrzymaniu instrukcji i wyposażeniu w odpowiednie narzędzia, Claude 3.5 Sonnet może samodzielnie pisać, edytować i uruchamiać kod, korzystając z wyrafinowanego rozumowania i zaawansowanych możliwości rozwiązywania problemów, oferując najlepszą możliwą dokładność.
Cieszymy się z dostępności modelu Anthropic Claude 3.5 Sonnet na Amazon Bedrock. Ten model to nowy branżowy punkt odniesienia w zakresie inteligencji i wszechstronności, umożliwiający programistom na każdym poziomie umiejętności szybkie tworzenie i wdrażanie zaawansowanych aplikacji AI, które potrafią zrozumieć niuanse, generować tekst przypominający ludzki i przetwarzać obrazy z wyjątkową dokładnością – powiedział dr Swami Sivasubramanian, wiceprezes ds. danych i sztucznej inteligencji w AWS
Bezpieczne przechowywanie danych klientów – wyzwania i rozwiązania dla właścicieli e-sklepów
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.