Moderna i OpenAI współpracują by rozwijać technologię mRNA
Weber Shandwick
ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
ooo|webershandwick.pl| |ooo|webershandwick.pl
600000000
webershandwick.com
Moderna oraz OpenAI ogłosiły rozpoczęcie stałej współpracy, która ma na celu wspólne tworzenie innowacji. Wizją tego partnerstwa jest transformacyjny wpływ sztucznej inteligencji na przyszłość biznesu i sektora opieki zdrowotnej. Moderna, jako firma mocno stawiająca na cyfryzację, od samego początku korzystała z możliwości uczenia maszynowego. Bazowanie na danych, w połączeniu z zakorzenioną kulturą uczenia się, stawia firmę w pozycji, która umożliwia odpowiedzialną i płynną integrację generatywnej AI w swojej działalności oraz wykorzystanie innowacji sztucznej inteligencji nowej generacji.
Organizacje rozpoczęły swoją współpracę na początku 2023 roku, kiedy to Moderna uruchomiła własną wersję ChatGPT, zwaną mChat, stworzoną na bazie API OpenAI. Od momentu debiutu, mChat zdobyła zaufanie ponad 80% pracowników firmy, co znacząco przyspieszyło adaptację kultury opartej na AI i doprowadziło do implementacji ChatGPT Enterprise wraz z jego zaawansowanymi funkcjami, takimi jak dogłębne analizy, generowanie obrazów oraz GPT. Te technologie są obecnie zintegrowane ze wszystkimi działami biznesowymi Moderny – od działu prawnego, poprzez badania i produkcję, aż po sprzedaż – i są specjalnie dostosowane do roli asystentów wspierających pracowników firmy, personalizując wsparcie. Dzięki tym narzędziom, które stanowią dziś rozszerzenie zespołu, Moderna może realizować swoją misję oddziaływania na ludzi poprzez technologię mRNA.
Tak jak wprowadzenie komputera osobistego w latach 80. odmieniło sposób, w jaki pracujemy i żyjemy, tak samo AI zmierza do radykalnej zmiany naszego codziennego życia – a OpenAI odgrywa kluczową rolę w tej transformacji. Nasze organizacje podzielają wspólne wartości i są pionierami w badaniach, przesuwającymi granice możliwości technologii, aby napędzać przemiany," powiedział Stéphane Bancel, dyrektor generalny Moderny. "Moderna ma ambitne plany wprowadzenia na rynek wielu produktów w najbliższych latach, a współpraca z firmami takimi jak OpenAI jest kluczowa dla naszej zdolności do skalowania i maksymalizowania wpływu na pacjentów."
"Moderna jest liderem, który umożliwia wszystkim swoim pracownikom wykorzystanie AI do rozwiązywania złożonych problemów," dodał Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI. "Nie możemy się doczekać dalszej współpracy z Moderną, aby wprowadzać nowe generacje leków dla pacjentów, którzy ich potrzebują."
Od kilku miesięcy, kiedy to Moderna wprowadziła ChatGPT Enterprise, firma zainstalowała ponad 750 GPT, które wspomagają automatyzację i zwiększają wydajność. Wśród nich znajduje się Dose ID GPT, które korzysta z zaawansowanych funkcji analizy danych ChatGPT Enterprise do oceny optymalnej dawki szczepionki, wybranej przez zespół prowadzący badanie kliniczne. Dose ID stosuje standardowe kryteria wyboru dawki, podaje uzasadnienia, odwołuje się do swoich źródeł i tworzy wykresy przedstawiające kluczowe wnioski. To pozwala na szczegółową analizę prowadzoną przez ludzi, ale ze wsparciem sztucznej inteligencji, z naciskiem na bezpieczeństwo i optymalizację dawki szczepionki przed dalszymi badaniami w zaawansowanych fazach klinicznych.
Aby dowiedzieć się więcej o współpracy Moderny z OpenAI, zachęcamy do obejrzenia filmu pod tym linkiem https://www.youtube.com/watch?v=t3UHnKLVS1M oraz do zapozniania się z case study pod tym linkiem https://openai.com/customer-stories/moderna

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.