Motorola uruchamia otwarty program beta testów moto ai. Dostępny także w Polsce
27 listopada 2024 r.: Motorola wystartowała z programem moto ai beta, który daje możliwość testowania najnowszych rozwiązań sztucznej inteligencji na wybranych modelach smartfonów producenta. Nadchodzące funkcje moto ai można sprawdzić także w Polsce – wystarczy zarejestrować się w programie.
Sztuczna inteligencja moto ai jest już dostępna na większości smartfonów Motorola. Odpowiada między innymi za ulepszanie zdjęć oraz za optymalizację wydajności baterii i pracy ekranu. Ułatwia również codzienne korzystanie z urządzeń, dostarczając użytkownikom choćby zaawansowane możliwości personalizacji. Wraz z kolejnymi odsłonami usługi wprowadzane są nowe funkcje, a program moto ai beta powstał po to, aby zaprezentować możliwości sztucznej inteligencji szerszemu gronu użytkowników i przyspieszyć jej rozwój.
Nowości w moto ai beta
Opinie i wrażenia zebrane w ramach beta testów moto ai będą mieć wpływ na kierunek rozwoju sztucznej inteligencji w smartfonach Motorola. Osoby, które zdecydują się zarejestrować w programie, jako pierwsze otrzymają dostęp do zaawansowanych funkcji moto ai - takich jak:
- Catch me up – funkcja, która pozwala być zawsze na bieżąco, dostarczając przygotowanego z pomocą sztucznej inteligencji podsumowania wiadomości oraz powiadomień. Niezależnie od tego na jak długo użytkownik odłoży swój smartfon, aby odpocząć od ekranu, otrzyma krótkie i treściwe podsumowanie tego, co w tym czasie się wydarzyło;
- Pay attention – rozwiązanie, które eliminuje konieczność robienia notatek podczas spotkań i prowadzonych rozmów, pomagając użytkownikowi skupić się na kluczowych wątkach. Po włączeniu nagrywania, moto ai rejestruje, a następnie podsumowuje spotkanie w formie łatwych do przyswojenia notatek i punktów;
- Remember this – inteligentny towarzysz oraz wirtualny asystent, który pozwala zapisać ważne momenty na smartfonie. Moto ai analizuje zdjęcia oraz zrzuty ekranu, interpretując je i zapisując w prywatnym dzienniku użytkownika. Dodając kolejne zdjęcia lub zrzuty ekranu można tworzyć szerszy kontekst, który pozwala sztucznej inteligencji na głębszą interpretację danego wątku.
Ulepszony interfejs i szybszy dostęp do informacji
Niezależnie od tego czy użytkownicy smartfonów Motorola wyszukują informacje korzystając z przeglądarki internetowej, czy też poprzez systemowego asystenta, w ramach moto ai beta mają do dyspozycji nowo zaprojektowany, łatwo dostępny pasek wyszukiwania. Pozwala on szybko znaleźć informacje w sieci oraz ułatwia korzystanie z aplikacji i kontaktów. Daje on również dostęp do nowych zakładek oraz dziennika użytkownika. Dzięki temu, wszystko znajduje się w jednym miejscu, a korzystanie ze smartfona staje się bardziej intuicyjne. Nowe funkcje moto ai można także wywołać za pomocą przyporządkowanego im nowego gestu moto.
Jak wziąć udział w otwartym programie beta testów moto ai?
Obecnie w programie moto ai beta mogą wziąć udział użytkownicy smartfonów: motorola edge 50 ultra, razr 50 ultra oraz razr 50. W pierwszej fazie beta testów usługa dostępna jest w trzech językach: angielskim, hiszpańskim oraz portugalskim – użytkownicy z Polski mogą więc testować nowe rozwiązania wybierając jeden z tych języków. Aby uzyskać szczegółowe informacje oraz zarejestrować się w programie wystarczy odwiedzić stronę moto ai beta.
Dodatkowe informacje dla mediów:
- Oficjalna strona programu moto ai beta: https://www.motorola.com/pl/moto-ai
- Przewodnik wideo po funkcji Catch me up: https://youtu.be/EMYqwH8e2Qo
- Przewodnik wideo po funkcji Pay attention: https://youtu.be/FsyX6kPFLeY
Przewodnik wideo po funkcji Remember this: https://youtu.be/py-pjqjgG5M

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Eksperci uspokajają: poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe operatorów komórkowych w Polsce na niskim poziomie

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.