Goodyear pozostanie partnerem Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Ciężarówek
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
- Goodyear po raz kolejny został wybrany na jedynego i zaufanego dostawcę opon do końca 2024 r.
- Technologia Goodyear będzie wspomagać realizację celów FIA ETRC w zakresie zerowej emisji dwutlenku węgla.
Goodyear i Federation Internationale de l'Automobile (FIA) odnowiły swoją wieloletnią współpracę, na mocy której producent pozostanie wyłącznym dostawcą opon do Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych (FIA ETRC) przez kolejne trzy lata. Podkreśla to zaangażowanie Goodyear w realizację ekscytującej wizji FIA ETRC na przyszłość, w tym większego nacisku na innowacje, zrównoważony rozwój i wspieranie talentów.
Maciej Szymański, dyrektor marketingu ds. opony użytkowych Goodyear w Europie, powiedział: „Przygotowane do wyścigów ciężarówki o mocy 1500 KM mają niesamowite przyspieszenie - prędkość od 0 do 160 km/h osiągają w zaledwie sześć sekund. Oprócz wykorzystania tej mocy, opony Goodyear muszą radzić sobie także z dużymi przeciążeniami, uderzeniami o krawężniki i wysoką temperaturą na torze. Minęło ponad dwadzieścia lat od wyprodukowania naszej pierwszej opony ETRC i cieszymy się, że zostaliśmy wybrani na wyłącznego dostawcę na kolejne trzy lata.”
Zawody FIA ETRC przyciągnęły w ubiegłych latach łącznie 420 000 widzów i są ważną platformą dla rozwoju opon. Bez wątpienia opony są też istotnym elementem w osiąganiu wyników na torze, podobnie jak w codziennej pracy floty transportowej. Wydajność i czas sprawności są kluczowe dla utrzymania się w czołówce.
Doświadczenia z ekstremalnych sytuacji w sportach motorowych uzupełniają badania i testy prowadzone przez Goodyear na drogach, torach testowych, symulacjach i w laboratoriach. Dane zebrane podczas wyścigów pozwalają inżynierom opracowywać nowe, innowacyjne technologie bieżnika i osnowy, łączące niski opory toczenia z trwałością, co przekłada się na zaawansowane osiągi na szosie.
Wysoka wydajność i zrównoważony rozwój
FIA ETRC jest w toku, aby stać się wiodącą platformą i wzorem do naśladowania w branży transportu drogowego z wdrożoną mapą drogową zrównoważonego rozwoju, podkreślając swoje zaangażowanie poprzez przystąpienie do Ramowego Programu ONZ Działań na rzecz Klimatu, aby pomóc we wdrożeniu Porozumienia Paryskiego i przyspieszyć transformacyjne zmiany niezbędne do osiągnięcia neutralności w emisji gazów cieplarnianych.
Rolf Werner: „W tym roku wszystkie pojazdy ciężarowe przestawiły się na biopaliwo, co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w mistrzostwach regulowanych przez FIA. Zasady mistrzostw dotyczące przejścia na zrównoważony rozwój zmierzają do osiągnięcia celu zerowej emisji netto do 2038 r., a Goodyear zobowiązał się do wniesienia swojego wkładu w ten proces. Cieszymy się, że w najbliższych latach będziemy blisko współpracować na rzecz bardziej ekologicznej przyszłości.”
W 2021 roku kalendarz FIA ETRC obejmował wydarzenia na najważniejszych europejskich torach, w tym na obiektach znanych z Formuły 1, takich jak Hungaroring, oraz na legendarnych torze Le Mans, gdzie odbył się finał sezonu.
Kalendarz zmagań FIA ETRC 2022
- 21-22 maja Włochy (Misano World Circuit)
- 11-12 czerwca Węgry (Hungaroring)
- 02-03 lipca Słowacja (Slovakia Ring)
- 16-17 lipca Niemcy (Nürburgring)
- 03-04 września Czechy (Autodrom Most)
- 10-11 września Belgia (Circuit Zolder)
- 24-25 września Francja (Le Mans Bugatti)
- 01-02 października Hiszpania (R.A.C.E. Circuito del Jarama)
Więcej informacji na stronie: FIA ETRC.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.