VW FS i PSPA ogłaszają strategiczne partnerstwo
Volkswagen Financial Services, lider finansowania samochodów osobowych w Polsce[1], oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), największa organizacja branżowa kreująca rynek elektromobilności i technologii wodorowych w Polsce i w regionie CEE, poinformowali o nawiązaniu współpracy strategicznej na rzecz rozwoju rynku zeroemisyjnego w Polsce. VW FS będzie wyłącznym i jedynym partnerem strategicznym PSPA w obszarze finansowania.
Volkswagen Financial Services strategicznym partnerem PSPA
W umowie między Volkswagen Financial Services a PSPA podkreślono ścisłą i priorytetową współpracę na licznych płaszczyznach związanych z obszarem szeroko rozumianej elektromobilności oraz zrównoważonej mobilności. Umowa zakłada m.in. bieżące doradztwo w zakresie polskiego i europejskiego rynku elektromobilności, w tym wsparcie merytoryczne w procesach biznesowych związanych z działalnością VW FS w obszarze finansowania zero- i niskoemisyjnego transportu prowadzonych w ramach działalności statutowej PSPA.
Zapisy umowy gwarantują aktywny udział ekspertów Volkswagen Financial Services w priorytetowych projektach PSPA, w tym II edycji „Białej Księgi Elektromobilności” oraz „Mapy zmian w sektorze transportu drogowego w Polsce do 2035 r.”. Ponadto przedstawiciele VW FS będą uczestniczyć w konsultacjach i opiniować kierunki działań na rzecz tworzenia przyjaznego otoczenia prawnego i gospodarczego, wpływającego na tempo rozwoju rynku zeroemisyjnych technologii w Polsce i Europie.
– Współpraca strategiczna z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, czyli instytucją, która wnosi ogromny wkład w kształtowanie i podnoszenie świadomości na temat zrównoważonej mobilności, stanowi kolejny kamień milowy w naszej bogatej historii. Pragniemy wspólnie działać na rzecz modelowania odpowiedniego otoczenia gospodarczego i społecznego, pozwalającego na dynamiczny rozwój zero- i niskoemisyjnych technologii w transporcie. Jestem przekonany, że strategiczne partnerstwo, które ogłosiliśmy wspólnie z PSPA, przyczyni się do rozwoju całego rynku elektromobilności w Polsce i całym regionie – podkreśla Jarosław Stepaniuk, Członek Zarządu Volkswagen Financial Services.
W ramach świadczeń z tytułu podpisanej umowy, VW FS został partnerem strategicznym tegorocznej oraz przyszłorocznej edycji Kongresu Nowej Mobilności, partnerem wydarzenia EV Experience (edycja 2024 i 2025), jak również partnerem strategicznym ogólnopolskiej kampanii społecznej Elektomobilni.pl (2023-2025).
VW FS na Kongresie Nowej Mobilności
Umowa między Volkswagen Financial Services a PSPA została oficjalnie ogłoszona podczas tegorocznego Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi. VW FS został partnerem strategicznym KNM, w ramach którego objął patronat nad ścieżką „Green Fleet Forum – ESG”. Eksperci firmy wzięli udział w licznych panelach i prelekcjach. Maciej Zwiewka, Dyrektor Sprzedaży Flotowej, omówił możliwości finansowania zielonych flot – w jaki sposób finanse oraz wszelkie dostępne dotacje oddziałują na rozwój potencjału elektryfikacji flot w Polsce. Magdalena Kaca, Dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem, przybliżyła zebranym, jak efektywnie wdrożyć w firmie cały ekosystem produktów i usług, które budują jej elektromobilność.
Krzysztof Leszczyński, Ekspert ds. elektromobilności, wspólnie z Bartłomiejem Siuchnińskim, Kierownikiem Sprzedaży Flotowej, poprowadzili warsztat, na którym krok po kroku pokazali, jak zaplanować i wdrożyć elektromobilność w organizacji. Monika Marszałek, Kierownik Działu Rozwoju Produktu, opowiedziała o programie „Mój elektryk”, jak skorzystać z rządowego programu, aby zapewnić jak najefektywniejsze dofinansowanie do elektryka. Mateusz Granoszek, Kierownik Działu Marketingu, wygłosił prezentację o wpływie elektromobilności na strategie marketingowe.
Premiera programu Electrify
Na Kongresie Nowej Mobilności miała miejsce premiera programu Electrify. Volkswagen Financial Services podkreśla, że w pierwszym etapie skupi się na kompleksowej ofercie elektryfikacji samochodów firmowych, która w kolejnych krokach zostanie poszerzona o samochody dla Klientów indywidualnych. Program skupia w sobie niezbędne produkty i usługi: consulting, dobór samochodów elektrycznych w korzystnym finansowaniu oraz rozwiązania związane z ich ładowaniem, jak również profesjonalne wsparcie przy eksploatacji elektryków.
– Program Electrify jest zupełną nowością na rynku. Oferujemy unikalną możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów od lat zajmujących się kompleksową elektryfikacją flot samochodów firmowych. Badamy potencjał elektryfikacji danej floty i przygotowujemy szyte na miarę rozwiązania. Dostarczamy nie tylko samochody elektryczne zgodne z potrzebami firmy, ale także kompletną infrastrukturę niezbędną do ich ładowania, w tym wielostanowiskowe huby w firmie oraz wallboxy w domach pracowników. Zapewniamy rozwiązania niezbędne do ładowania elektryków w trasie. Dzięki programu Electrify transformacja floty stanowi pewną inwestycją w przyszłość – zapewnia Krzysztof Leszczyński, Ekspert ds. elektromobilności w Volkswagen Financial Services.
Więcej informacji o Volkswagen Financial Services znajduje się w zakładce Więcej informacji.
[1] Źródło: SAMAR, CEPiK; leasing/CFM rejestracje
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.