MSD Polska otwiera program „MedConnect” w ramach Warsaw Health Innovation Hub.
Vision Group
Woronicza 31/254
02-640 Warszawa Warszawa
visiongroup|visiongroup.pl| |visiongroup|visiongroup.pl
604198300
www.visiongroup.pl
Program stażowy „MedConnect: Enabling Future Medical Leaders”, skierowany do wyróżniających się studentów ostatniego roku studiów magisterskich kierunku farmacja, powstał z inicjatywy firmy MSD Polska i będzie realizowany w ramach Warsaw Health Innovation HUB (WHIH), platformy powołanej pod auspicjami Agencji Badań Medycznych. Staż w międzynarodowej firmie farmaceutycznej umożliwi zdobycie specjalistycznej wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji niezbędnych w wykonywaniu pracy zawodowej w przemyśle farmaceutycznym. Wartość inwestycji związanej z realizacją programu wyniesie ponad 1 milion złotych. Rekrutacja do programu rozpocznie się jesienią 2024.
MSD Polska, główny organizator stażu, we współpracy z dziekanami wydziałów farmaceutycznych polskich uczelni wyższych, w dwuetapowym procesie rekrutacji wybierze ostatecznie 10 najlepszych, wyróżniających się pod względem wyników naukowych i zaangażowania, studentów do odbycia sześcio- lub dwunastomiesięcznego płatnego stażu w firmie, który będzie realizowany w okresie od 15 kwietnia 2025 roku do 15 kwietnia 2026 roku. W ramach „MedConnect: Enabling Future Medical Leaders” powołana zostanie Rada Programowa, w skład której wejdzie przedstawiciel ABM, przedstawiciel MSD oraz przedstawiciel środowiska naukowego. Głównym zadaniem Rady będzie monitorowanie prawidłowego przebiegu stażu.
Z dumą angażujemy się w nowy partnerski program ze stroną publiczną, który jest przykładem długofalowego zaangażowania MSD w poprawę wyników leczenia pacjentów w Polsce. Innowacje w zakresie produktów leczniczych i tworzenie rozwiązań wspierających zdrowie i dobrostan pacjentów wymagają wykwalifikowanej i zaangażowanej kadry, złożonej z młodych umysłów otwartych na rozwój nauki. Program stażowy ma na celu zdobycie praktycznego doświadczenia w obszarach badań klinicznych oraz działalności związanej z udostępnianiem terapii, które są kluczowe dla naszej misji zrównoważonego tworzenia wartości. Cieszymy się, że możemy zaoferować tę długoterminową okazję do nauki, która pomoże wykształcić i wzmocnić kolejne pokolenie liderów medycznych, którzy poprzez swoje zaangażowanie i kompetencje odegrają kluczową rolę w rozwoju innowacji i opieki zdrowotnej w Polsce. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Agencji Badań Medycznych za wsparcie i współpracę w realizacji naszego projektu w ramach Warsaw Health Innovation Hub. - podkreślił Justin Gandy, Dyrektor zarządzający, MSD Polska.
- Wyrażam duże poparcie dla inicjatywy MSD Polska w zakresie realizacji programu stażowego, ponieważ jego założenia i cele zbieżne są ze strategią edukacyjną Agencji Badań Medycznych. Wspólnie dostrzegamy potrzebę inwestycji w działania, które docelowo wzmocnią rozwój kompetencji i wiedzy polskich kadr medycznych. Wierzymy, że program stażowy będzie miał pozytywny wpływ na rozwój kadry w sektorze biomedycznym w Polsce, gdyż przyczyni się do zwiększenia liczby sukcesów przyszłych absolwentów szkół wyższych oraz umożliwi rozwijanie zróżnicowanej kadry w innowacyjnym przemyśle farmaceutycznym poprzez odpowiednie przygotowanie dobrze wykwalifikowanych i osiągających wysokie wyniki studentów. Poziom kształcenia na kierunkach farmaceutycznych w Polsce jest wysoki i cieszę się, że możemy pochwalić się naszymi najlepszymi absolwentami, jednocześnie podkreślając potencjał naszych kadr i systemu kształcenia. Gratuluję i życzę sukcesu w misji edukacyjnej i pielęgnowaniu talentów w sektorze innowacyjnej medycyny i opieki zdrowotnej i liczę, że nie będzie to ostatnia edycja tej wspaniałej inicjatywy. – podsumował prof. dr hab. n. med. Wojciech Fendler, Prezes Agencji Badań Medycznych.
- Program „MedConnect: Wspieranie przyszłych liderów ochrony zdrowia” realizowany w ramach Warsaw Health Innovation Hub jest przykładem transparentnej współpracy publiczno-prywatnej. Dzięki swojemu zaangażowaniu i otwartości na potrzebę rozwoju kompetencji i wiedzy polskiej kadry farmaceutycznej, firma MSD Polska pokazuje, że sektor prywatny gotowy jest na przedsięwzięcia realizowane na potrzeby sektora ochrony zdrowia. W ramach WHIHu nieustannie kształtujemy wzorce współpracy pomiędzy sektorem prywatnym i publicznym, dzięki którym możliwe staje się wspólne opracowanie unikalnych projektów, takich jak program stażowy MedConnect. Tym bardziej cieszy nas, że wspólnie z firmą MSD Polska możemy rozwijać i poszerzać ofertę edukacyjną dla wybitnych studentów kierunku farmacja, przyczyniając się do wzrostu kompetencji i stwarzając możliwość lepszego poznania przemysłu farmaceutycznego i badań klinicznych. – dodała dr n. farm. Karolina Maria Nowak, MBA, Dyrektor Wydziału Innowacji i Rozwoju Biotechnologii, Agencja Badań Medycznych
Przez cały czas stażu, we współpracy z przydzielonym przez firmę opiekunem stażu/mentorem, uczestnicy programu będą mieli możliwość zapoznać się z charakterystyką danego obszaru: badań klinicznych, działu rejestracji (Regulatory Affairs) lub działów biznesowych związanych z udostępnianiem terapii.
Wierzymy, że ten staż jest cenną okazją dla wyróżniających się studentów farmacji na polskich uniwersytetach, aby zdobyć doświadczenie z pierwszej ręki na temat funkcjonowania firmy farmaceutycznej, a także rozwijać umiejętności współpracy w pełnym pasji zespole, budując znaczące relacje z inspirującymi osobami w branży. Nie chodzi przy tym jedynie o rozwijanie umiejętności, lecz także o wnoszenie własnego wkładu w sukces projektów, w które uczestnicy naszego programu będą zaangażowani. – dodała Aleksandra Ossowska, HR Director, MSD Polska.

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.