Najnowszy budynek GLP Poznań Airport Logistics Centre na poziomie Excellent

Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Najnowszy budynek zrealizowany na terenie GLP Poznań Airport Logistics Centre otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent” dla nowopowstających obiektów przemysłowych. Zastosowano w nim wiele rozwiązań w duchu zrównoważonego rozwoju, które wspierają codzienne funkcjonowanie działających tu firm i są przyjazne dla środowiska naturalnego oraz pracowników. Za jego realizację odpowiadało WPIP Construction.
Najnowszy budynek GLP Poznań Airport Logistics Centre o powierzchni prawie 29 tys. m kw., który został zrealizowany przez WPIP Construction, umożliwia składowanie towarów do wysokości 12 metrów oraz wygodne prowadzenie operacji logistycznych dzięki 24-metrowej głębokości pierwszej nawy. Dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików, w hali zapewniono lepszy dostęp naturalnego światła do strefy przydokowej. Wpływa to na niższe zużycie energii. Dach jest przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych, na terenie parku znajdują się specjalnie oznaczone miejsca parkingowe przeznaczone dla osób korzystających z car-sharingu.
W sąsiedztwie budynku wprowadzono dodatkowe udogodnienia dla pracowników, w tym plenerową siłownię i miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Powstało również zaplecze dla rowerzystów, którzy mogą skorzystać z wiaty postojowej, szatni oraz bezpiecznej ścieżki rowerowej przy drodze wewnętrznej. W projekcie zadbano też o tereny zielone oraz toalety dla kierowców.
– Każdy kolejny budynek jaki tworzymy, jest dostosowany do wymagań klientów oraz najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa. Dla użytkowników naszych parków kwestie ekologiczne, energooszczędność oraz przyjazne środowisko pracy są jednymi z kluczowych kryteriów wyboru nieruchomości. Nasza najnowsza hala w Poznaniu to z całą pewnością jeden z najnowocześniejszych i najlepiej zlokalizowanych budynków magazynowych w tej części kraju – komentuje Paweł Żeromski, Business Development Manager w GLP.
– Jako firma przywiązująca szczególną wagę do kwestii związanych z nowoczesnym i zrównoważonym budownictwem, z dużą satysfakcją przyjęliśmy informację o uzyskaniu przez zrealizowany przez nas budynek certyfikatu BREEAM na poziomie „Excellent”. Jestem przekonany, że kierunek przyjęty przez inwestora już wkrótce stanie się w Polsce normą, a większość obiektów produkcyjnych i magazynowych będzie ekologiczna i energooszczędna. Z tej drogi nie ma już odwrotu – dodaje Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction.
GLP Poznań Airport Logistics Centre oferuje łącznie ponad 81 tys. m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej w centrum Wielkopolski, z czego ostatnie 7 tys. m kw. jest nadal dostępne. Lokalizacja w sąsiedztwie węzła drogi ekspresowej S11, pozwala w osiem minut dotrzeć do autostrady A2, a w 20 minut do centrum Poznania.
Budynek zlokalizowany na terenie GLP Poznań Logistics Centre jest już drugim obiektem należącym do GLP w Polsce, który uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”. Wcześniej otrzymał go ten oddany do użytku w 2022 r. w Pomorskim Centrum Logistycznym.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Grupa nowych biednych emerytów stale się powiększa. Ich świadczenie jest znacznie poniżej minimalnej emerytury
Przybywa osób, które z powodu zbyt krótkiego czasu opłacania składek pobierają emeryturę niższą od minimalnej. Tak zwanych nowych biednych emerytów jest w Polsce ok. 430 tys., a zdecydowaną większość grupy stanowią kobiety – wskazują badania ekspertów Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. W ich przypadku krótszy okres składkowy zwykle wynika z konieczności opieki nad dziećmi lub innymi osobami w rodzinie. Wśród innych powodów, wymienianych zarówno przez panie, jak i panów, są także praca za granicą lub na czarno oraz zły stan zdrowia.
Media i PR
M. Wawrykiewicz (PO): Postępowanie z art. 7 przeciw Węgrom pokazało iluzoryczność tej sankcji. Unia wywiera naciski poprzez negocjacje nowego budżetu

Przykład Węgier pokazał, że procedura z artykułu 7 traktatu o UE o łamanie praworządności nie ma mocy prawnej z powodu braku większości, nie mówiąc o jednomyślności wśród pozostałych państw członkowskich. Negocjacje nowego budżetu UE to dobry pretekst do zmiany sposobu części finansowania z pominięciem rządu centralnego. Czerwcowy marsz Pride w Budapeszcie pokazał, że część społeczeństwa, głównie stolica, jest przeciwna rządom Viktora Orbána, ale i na prowincji świadomość konsekwencji działań Fideszu staje się coraz większa przed przyszłorocznymi wyborami.
Firma
Blockchain zmienia rynek pracy i edukacji. Poszukiwane są osoby posiadające wiedzę z różnych dziedzin

Zapotrzebowanie na specjalistów od technologii blockchain dynamicznie rośnie – nie tylko w obszarze IT, ale również w administracji, finansach czy logistyce. Coraz więcej uczelni wprowadza programy związane z rozproszonymi rejestrami, które wyposażają studentów w umiejętności odpowiadające wymogom rynku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.