Komunikaty PR

Najpierw dialog społeczny, teraz Lokalny Raport Wpływu

2024-05-15  |  10:00
Biuro prasowe

Browar Okocim opublikował pierwszy Lokalny Raport Wpływu za 2023 rok. Raport adresuje wnioski ze zrealizowanego dialogu społecznego i w nowatorski sposób  podsumowuje działania środowiskowe oraz społeczne Browaru.

Ubiegłoroczne rozmowy z najbliższymi interesariuszami pozwoliły nam poznać ich opinie na temat oddziaływania Browaru na lokalne środowisko, społeczność i gospodarkę oraz określić oczekiwania społeczne w tych obszarach. Stały się one niezwykle przydatne przy opracowywaniu Lokalnego Raportu Wpływu – mówi Marcin Będlin, dyrektor Browaru Okocim. Ten raport to dowód transparentności naszego działania, dzięki której chcemy być wartościowym partnerem dla władz samorządowych, dostawców, klientów, pracowników, podwykonawców i budować sąsiedzkie relacje z mieszkańcami regionu – dodaje dyrektor.

Ciekawie o skomplikowanych projektach

Browar Okocim podjął wyzwanie, by zainteresować tematem Zrównoważonego Rozwoju mieszkańców Brzeska. W komunikacji wykorzystano obrazkowy język humoru, który intryguje i przyciąga uwagę. Firma zaprosiła do współpracy rysownika satyrycznego – Piotra Jedlińskiego, którego bohater - Ptaszek Staszek będzie edukował o ważnych środowiskowo oraz społecznie tematach, a wszystko na luzie i z przymrużeniem oka. Pierwsze grafiki można obejrzeć na wystawie zewnętrznej umieszczonej na ogrodzeniu Stacji Uzdatniania Wody od strony ul. Browarnej w Brzesku.

Woda sama się nie oszczędza

Rok 2023 to kolejny sukces w ograniczaniu zużycia wody o  ponad 11 basenów olimpijskich. Przyczyniły się do tego m.in. modernizacja linii rozlewniczej B3. Codziennie dążymy do celu „ZERO marnowania wody”, a osiągane postępy są wynikiem regularnego monitorowania jej zużycia oraz pomysłowości, zaangażowania i inicjatyw optymalizacyjnych zgłaszanych przez naszych pracowników – podsumowuje dyrektor Browaru.

Inwestycje w odnawialne źródła energii

Od 2023 roku w przybrowarnianej oczyszczalni ścieków biogaz powstający podczas procesu oczyszczania ścieków wykorzystywany jest jako odnawialne źródło energii. Generowana energia pokryje 73% zapotrzebowania oczyszczalni na energię cieplną i 36% na energię elektryczną.

Ruszaj tylko na trzeźwo

W zeszłym roku wprowadzono kontrole trzeźwości wszystkich kierowców wjeżdżających i wyjeżdżających z Browaru. Miesięcznie realizowanych jest około 3 tys. kontroli. To jest realne działanie na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Już udało się nam wyeliminować kilku nietrzeźwych kierowców. To działanie ma faktyczny wpływ na poprawę bezpieczeństwa brzeskiej społeczności – mówi Dariusz Krasoń, dyrektor ds. logistyki. Dodatkowo Brzeszczanie mogą na drogach spotkać naczepy promujące przekaz „Nigdy nie jedź po alkoholu. Ruszaj tylko na trzeźwo”. Do edukacji nt. odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu włączyła się lokalna firma transportowa Zasada Trans.

Lokalny Raport Wpływu jest ważnym krokiem w kierunku zrozumienia roli, jaką Browar Okocim wywiera na środowisko i społeczność. Jest on również zaproszeniem do kolejnych rozmów, na rzecz rozwoju regionu. Szczegółowy opis działań znajduje się w Raporcie pod linkiem: https://www.carlsbergpolska.pl/media/rakpto2e/lokalny-raport-wp%C5%82ywu-browaru-okocim-w-brzesku.pdf

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania Biuro prasowe
2024-06-25 | 13:40

Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania

Niemal 30 proc. respondentów uważa, że nowe opłaty za jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych są zbyt wysokie. Nawet 60 proc. ankietowanych planuje ograniczenie ich kupowania w
Ochrona środowiska Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3
2024-06-21 | 10:20

Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3

Grupa Kingfisher oraz Castorama Polska ogłosiły nowe, ambitne cele dekarbonizacyjne w zakresie 3, które mają na celu dalszą redukcję emisji CO2 w ramach ich działań na rzecz
Ochrona środowiska Niebezpieczne Pompy Ciepła: UOKiK Ostrzega Przed Wadliwymi Produktami
2024-06-19 | 01:00

Niebezpieczne Pompy Ciepła: UOKiK Ostrzega Przed Wadliwymi Produktami

Polski rynek pomp ciepła został zalany produktami z Azji, które nie spełniają europejskich norm jakości. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) niedawno zatrzymał na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.