Nienieodpowiedzialni dzięki partnerom kupują kolejną karetkę dla Ukrainy
Grupa ANG
Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl
Fundacja Nienieodpowiedzialni, Fundacja BNP Paribas i Fundacja ING Dzieciom połączyły siły, by pomóc ratować życie i zdrowie osób poszkodowanych w wyniku agresji Rosji w Ukrainie. Z ich inicjatywy wolontariusze – lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki – zyskali kolejną karetkę pogotowia, którą będą przewozić rannych i chorych do placówek medycznych w Polsce.
Od ponad dwóch miesięcy w wyniku toczących się walk na terytorium Ukrainy pomocy medycznej potrzebują kolejne osoby walczące na froncie, a także cywile, w tym dzieci pozostające w wielu miastach Ukrainy. Fundacja Nienieodpowiedzialni, powołana przez Grupę ANG, z końcem kwietnia kupiła drugą karetkę pogotowia ratunkowego, która sfinansowana została przez Fundację BNP Paribas oraz ze środków pochodzących ze zbiórki Fundacji ING Dzieciom i ING Banku Śląskiego.
„Mijają kolejne dni walki naszych ukraińskich braci i sióstr o wolność. Koszmar trwa. Dlatego wciąż robimy co w naszej mocy, by pomagać Ukrainie. Potrzebujemy też naszych przyjaciół i parterów, by pomogli nam ratować życie tych, którzy wymagają pilnej pomocy lekarza. A ta nie jest możliwa, jeśli ranne dzieci i dorośli nie zostaną na czas przewiezieni do placówek medycznych. Na nasze prośby odpowiedziały dwie wspaniałe organizacje: Fundacja BNP Paribas oraz Fundacja ING Dzieciom. Dzięki wspaniałomyślności wielu ludzi z tych fundacji, ale też banków BNP Paribas Bank Polska i ING Bank Śląski kupiliśmy już drugą karetkę pogotowia ratunkowego. To nasz wspólny wkład w to, by ratować ludzkie życie. Dziękujemy darczyńcom za to co dla nas i Ukrainy zrobili. To jest czas próby, z której wszyscy musimy i chcemy wyjść jak należy. Dzięki takim partnerstwom jest nadzieja.” – mówi Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG i Fundacji Nienieodpowiedzialnych.
Karetka pogotowia będzie użytkowana przez wolontariuszy – grupę lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, którzy każdego dnia pomagają rannym i poszkodowanym w wyniku walk na terytorium Ukrainy. Ambulansami należącymi do Fundacji Nienieodpowiedzialni przewożone są również osoby chore, wymagające kontynuacji leczenia i dalszej hospitalizacji. Pacjenci transportowani są wewnątrz Ukrainy, ale też do polskich placówek medycznych.
Zbiórka na respirator
Obecnie celem Fundacji Nienieodpowiedzialnych jest doposażenie jednego z dwóch ambulansów w specjalistyczny respirator, który będzie przeznaczony dla noworodków i niemowląt np. z wadami serca. Dzieci te wymagają przewiezienia do szpitali neonatologicznych, a bez takiego specjalistycznego sprzętu nie jest to obecnie możliwe. Koszt tego urządzenia może wynieść nawet 100 tys. zł. Każdy może wesprzeć zbiórkę wpłacając środki na konto Fundacja „Nienieodpowiedzialni” z dopiskiem „Ukraina”:
- Wpłaty w PLN: 43 1050 1012 1000 0090 3214 9883
- Wpłaty w EUR: 21 1050 1012 1000 0090 3214 9891
- Wpłaty w USD: 54 1050 1012 1000 0090 8156 1970
- SWIFT: INGBPLPW
Wielowymiarowa pomoc
Fundacja Nienieodpowiedzialni już pierwszego dnia wojny podjęła szereg inicjatyw mających na celu przeciwdziałanie tragedii humanitarnej w Ukrainie. Pierwszy z obszarów pomocy dotyczył organizowania schronienia obywatelom Ukrainy w Polsce. Organizowała także transport uchodźców z granicy w głąb kraju. Od ponad 2 miesięcy organizuje transporty z pomocą humanitarną na teren Ukrainy. I tak co tydzień, dzięki wpłatom darczyńców, do Ukrainy trafia transport zawierający produkty medyczne i farmaceutyczne, spożywcze czy pierwszej potrzeby.
W marcu Fundacja Nienieodpowiedzialni ze środków wpłaconych przez darczyńców – osoby prywatne i firmy tj. Benefit Systems, Aegon, Ikano Bank, Grupa ANG – kupiła pierwszą karetkę pogotowia ratunkowego, którą użyczyła wolontariuszom współpracującym z Fundacją Humanosh. W kwietniu, we współpracy z Fundacją BNP Paribas oraz Fundacją ING Dzieciom kupiła kolejny ambulans. Obie karetki służą do przewożenia osób poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie.

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.