Komunikaty PR

14 tys. nowych drzew na Pomorzu dzięki BPI Real Estate Poland!

2021-10-25  |  16:40
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Z inicjatywy BPI Real Estate Poland, na terenie zniszczonej przez huragan puszczy w Nadleśnictwie Lipusz, belgijski deweloper wraz z Generalnym Wykonawcą - firmą CFE Polska, wspólnie posadzili 14 tysięcy drzew. Obydwie spółki wchodzą w skład międzynarodowej Grupy CFE, która w ramach swojej długofalowej strategii przyjeła zobowiązanie o obniżeniu emisji CO2, za co w aż 40% odpowiada sektor budownictwa i nieruchomości na całym świecie. Nowe drzewa zasadziło wczoraj kilkudziesięciu pracowników obu firm we współpracy z organizacją Dotelnieni.org. W efekcie ich działań powstanie nowy las.

Jak wynika z badań szwajcarskich naukowców opublikowanych w czasopiśmie „Science”[1], możemy ograniczyć skutki zmiany klimatu poprzez zasadzenie biliona drzew. Naukowcy wykazali, że akcja sadzenia drzew na tak wielką skalę pomoże w wychwytywaniu ogromnych ilości dwutlenku węgla. Ponadto obliczyli także, że w ciągu kilkudziesięciu lat zasadzone drzewa będą w stanie zaabsorbować z naszej atmosfery niemalże 750 miliardów ton zatrzymującego ciepło CO2. Liczba ta odpowiada ilości dwutlenku węgla wyemitowanego przez ludzkość w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Grupa CFE, do której należy BPI Real Estate Poland oraz CFE Polska, przyłączają się do tego wielkiego wyzwania dla ludzkości i sadzą drzewa w Polsce. Konkretnie na terenie województwa pomorskiego, z którym BPI wiąże swoje dalsze plany rozwoju w naszym kraju.

Nadleśnictwo Lipusz jest przepięknym zakątekiem znajdującym się na terenie województwa pomorskiego. Jest też jednym z obszarów, który nawiedził huragan stulecia w 2019 roku. Dlatego cieszymy się, że z naszej inicjatywy, to wspaniałe miejsce w Polsce wzbogaci się o 14 000 nowych sadzonek, które w przyszłości zamienią się w las powiedział Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

Trzy podstawowe cele naszej organizacji to: tworzenie nowych, zielonych przestrzeni, edukacja oraz udostępnianie przedstawicielom biznesu narzędzi umożliwiających angażowanie się w działania ekologiczne. Akcja sadzenia drzew przeprowadzona we współpracy z BPI Real Estate oraz CFE Polska to dla nas idealna okazja do zrealizowania wszystkich wymienionych celów. Cieszymy się, że możemy razem dotlenić Polskę, ucząc się przy tym i działając na rzecz społeczeństwapodkreślił Marek Kołkowski, CEO Dotlenieni.org.

 

O BPI Real Estate Poland

BPI Real Estate Poland jest obecne na polskim rynku od 2009 roku. W tym czasie zrealizowało siedem inwestycji, w ramach których wybudowano i sprzedano łącznie ponad 2 tys. mieszkań. Belgijski deweloper z sukcesem działa w najważniejszych miastach w Polsce: w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście. Pierwsza inwestycja firmy - Cztery Oceany - powstała w Gdańsku, kolejne cztery inwestycje - Rezydencja Barska na Ochocie oraz trzy projekty na Woli: Wola Tarasy, Wola Libre i wolaRE powstały w Warszawie. W portfolio BPI Real Estate w Polsce znajdują się również kompleks typu mixed-use Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz ekologiczne osiedle Vilda Park w Poznaniu. Wszystkie inwestycje dewelopera wyróżnia atrakcyjna lokalizacja, przemyślana architektura oraz wysoka jakość wykonania. Mottem BPI jest Urban Shapers, zgodnie z którym firma stawia na aktywne kształtowanie nowoczesnych przestrzeni miejskich w poszanowaniu lokalnej architektury i środowiska.

BPI Real Estate Poland należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE notowanej na giełdzie Euronext w Brukseli. Strategia rozwoju firmy na najbliższe lata obejmuje dalszą realizację nieruchomości mieszkaniowych oraz kontynuację wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich realizowanych przez siebie inwestycjach w Polsce. Firma nie wyklucza także ekspansji na rynku nieruchomości i wejścia w nowe sektory jak projekty komercyjne, czy mikroapartamenty. BPI Real Estate z powodzeniem działa również na rynku deweloperskim w Belgii oraz w Luksemburgu.


[1] https://www.science.org/content/article/adding-1-billion-hectares-forest-could-help-check-global-warming

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.