Komunikaty PR

14 tys. nowych drzew na Pomorzu dzięki BPI Real Estate Poland!

2021-10-25  |  16:40

Z inicjatywy BPI Real Estate Poland, na terenie zniszczonej przez huragan puszczy w Nadleśnictwie Lipusz, belgijski deweloper wraz z Generalnym Wykonawcą - firmą CFE Polska, wspólnie posadzili 14 tysięcy drzew. Obydwie spółki wchodzą w skład międzynarodowej Grupy CFE, która w ramach swojej długofalowej strategii przyjeła zobowiązanie o obniżeniu emisji CO2, za co w aż 40% odpowiada sektor budownictwa i nieruchomości na całym świecie. Nowe drzewa zasadziło wczoraj kilkudziesięciu pracowników obu firm we współpracy z organizacją Dotelnieni.org. W efekcie ich działań powstanie nowy las.

Jak wynika z badań szwajcarskich naukowców opublikowanych w czasopiśmie „Science”[1], możemy ograniczyć skutki zmiany klimatu poprzez zasadzenie biliona drzew. Naukowcy wykazali, że akcja sadzenia drzew na tak wielką skalę pomoże w wychwytywaniu ogromnych ilości dwutlenku węgla. Ponadto obliczyli także, że w ciągu kilkudziesięciu lat zasadzone drzewa będą w stanie zaabsorbować z naszej atmosfery niemalże 750 miliardów ton zatrzymującego ciepło CO2. Liczba ta odpowiada ilości dwutlenku węgla wyemitowanego przez ludzkość w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Grupa CFE, do której należy BPI Real Estate Poland oraz CFE Polska, przyłączają się do tego wielkiego wyzwania dla ludzkości i sadzą drzewa w Polsce. Konkretnie na terenie województwa pomorskiego, z którym BPI wiąże swoje dalsze plany rozwoju w naszym kraju.

Nadleśnictwo Lipusz jest przepięknym zakątekiem znajdującym się na terenie województwa pomorskiego. Jest też jednym z obszarów, który nawiedził huragan stulecia w 2019 roku. Dlatego cieszymy się, że z naszej inicjatywy, to wspaniałe miejsce w Polsce wzbogaci się o 14 000 nowych sadzonek, które w przyszłości zamienią się w las powiedział Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

Trzy podstawowe cele naszej organizacji to: tworzenie nowych, zielonych przestrzeni, edukacja oraz udostępnianie przedstawicielom biznesu narzędzi umożliwiających angażowanie się w działania ekologiczne. Akcja sadzenia drzew przeprowadzona we współpracy z BPI Real Estate oraz CFE Polska to dla nas idealna okazja do zrealizowania wszystkich wymienionych celów. Cieszymy się, że możemy razem dotlenić Polskę, ucząc się przy tym i działając na rzecz społeczeństwapodkreślił Marek Kołkowski, CEO Dotlenieni.org.

 

O BPI Real Estate Poland

BPI Real Estate Poland jest obecne na polskim rynku od 2009 roku. W tym czasie zrealizowało siedem inwestycji, w ramach których wybudowano i sprzedano łącznie ponad 2 tys. mieszkań. Belgijski deweloper z sukcesem działa w najważniejszych miastach w Polsce: w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście. Pierwsza inwestycja firmy - Cztery Oceany - powstała w Gdańsku, kolejne cztery inwestycje - Rezydencja Barska na Ochocie oraz trzy projekty na Woli: Wola Tarasy, Wola Libre i wolaRE powstały w Warszawie. W portfolio BPI Real Estate w Polsce znajdują się również kompleks typu mixed-use Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz ekologiczne osiedle Vilda Park w Poznaniu. Wszystkie inwestycje dewelopera wyróżnia atrakcyjna lokalizacja, przemyślana architektura oraz wysoka jakość wykonania. Mottem BPI jest Urban Shapers, zgodnie z którym firma stawia na aktywne kształtowanie nowoczesnych przestrzeni miejskich w poszanowaniu lokalnej architektury i środowiska.

BPI Real Estate Poland należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE notowanej na giełdzie Euronext w Brukseli. Strategia rozwoju firmy na najbliższe lata obejmuje dalszą realizację nieruchomości mieszkaniowych oraz kontynuację wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich realizowanych przez siebie inwestycjach w Polsce. Firma nie wyklucza także ekspansji na rynku nieruchomości i wejścia w nowe sektory jak projekty komercyjne, czy mikroapartamenty. BPI Real Estate z powodzeniem działa również na rynku deweloperskim w Belgii oraz w Luksemburgu.


[1] https://www.science.org/content/article/adding-1-billion-hectares-forest-could-help-check-global-warming

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek Biuro prasowe
2025-07-23 | 13:10

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.