Komunikaty PR

20-lecie Grupy Murapol: 20 tys. sprzedanych mieszkań, unikatowy model biznesowy

2021-03-01  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania Press ( 0.26 MB )

Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy rozpoczyna trzecie dziesięciolecie swojej działalności. W ciągu minionych 20 lat sprzedał 20 tys. mieszkań w 17 polskich miastach, a do końca jubileuszowego roku zamierza przekroczyć próg 20 tys. lokali przekazanych klientom.

Dokładnie 28 lutego minęło 20 lat od momentu rejestracji firmy Murapol w Krajowym Rejestrze Sądowym. Głównym przedmiotem działalności GK Murapol jest od samego początku budownictwo wielorodzinne – począwszy od mniejszych projektów w rodzimym Bielsku-Białej, aż po wieloetapowe inwestycje nieruchomościowe na kilkunastu rynkach regionalnych.

20 lat obecności Grupy w branży zaowocowało liczbą ponad 17,7 tys. oddanych mieszkań w 303 budynkach, będących częścią 66 wieloetapowych inwestycji, w których do tej pory zamieszkało ponad 53 tys. osób. W jubileuszowym roku deweloper przekroczył już próg 20 tys. sprzedanych lokali, zaś do końca tego roku również 20 tys. przekazań.

Unikatowy model biznesowy

Zdobyte doświadczenie pozwoliło firmie wypracować sprawdzający się od lat model działalności, gwarantujący wysoką efektywność i marżowość inwestycji. Opiera się on na skupieniu wewnątrz Grupy wszystkich kompetencji niezbędnych do realizacji przedsięwzięć deweloperskich, w tym własnej pracowni architektoniczno-projektowej i generalnego wykonawstwa, a także centralizacji zakupów i standaryzacji procesu inwestycyjnego. Precyzyjne budżetowanie i planowanie każdego przedsięwzięcia deweloperskiego umożliwia autorski system zarządzania U94,  dodatkowo wspierany przez projektowanie i budżetowanie 3D - BIM, co gwarantuje możliwie najwyższą stabilność założonego budżetu. Dzięki doskonale zintegrowanemu łańcuchowi dostaw, GK Murapol koncentruje się na budowie przystępnych cenowo mieszkań i jest przy tym najbardziej zdywersyfikowanym geograficznie deweloperem funkcjonującym na polskim rynku, a to pozwala wykorzystywać potencjał zarówno największych rynków mieszkaniowych, jak i mniejszych ośrodków miejskich oraz docierać z ofertą do najszerszego grona potencjalnych klientów. Grupa Murapol jest obecna ze swoją ofertą lokali mieszkalnych i usługowych w 17 miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Mikołowie, Poznaniu, Toruniu, Tychach, Siewierzu, Sosnowcu, Warszawie, Wieliczce i Wrocławiu.

Notowane co roku, jedne z najlepszych wyników sprzedażowych w branży deweloperskiej świadczą o dopasowaniu produktu pozycjonowanego w najbardziej chłonnej części rynku mieszkaniowego, w segmencie popularnym i affordable premium.

Polskie korzenie i stabilny akcjonariat

W 2020 roku spółka zmieniła strukturę właścicielską, zyskując międzynarodowych inwestorów - Ares Management Corporation oraz Griffin Real Estate, którzy docenili fakt, że Murapol to spółka o ugruntowanej pozycji, z dobrymi perspektywami na dalszy wzrost na jednym z najbardziej aktywnych rynków mieszkaniowych w Europie. Ares Management Corporation (NYSE: ARES) jest wiodącym globalnym menedżerem w obszarze inwestycji alternatywnych, prowadzącym trzy zintegrowane firmy specjalizujące się w kredytach, private equity i nieruchomościach. Griffin Real Estate to czołowy i najbardziej dynamiczny inwestor typu private equity w Europie Środkowo-Wschodniej działający w sektorze nieruchomości. Griffin pozyskuje i zarządza inwestycjami private equity w spółki i aktywa z sektora nieruchomości.

GK Murapol to także jeden z pionierów Catalyst - rynku obligacji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pierwsza emisja obligacji przeprowadzona na tym rynku przez Murapol miała miejsce w 2010 roku.

O pozycji Grupy Murapol świadczą też liczne wyróżnienia, m.in. I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Deweloperów 2020 „Dziennika Gazety Prawnej”.

Mieszkania na miarę nowej dekady

- Wypracowana przez lata strategia sprawdziła się także w nadzwyczajnym, naznaczonym pandemią roku 2020. Szybko dostosowaliśmy się do nowego otoczenia rynkowego, jak i zmieniających się potrzeb klientów. W trzecie dziesięciolecie działalności wchodzimy z ambitnymi planami rozwoju i zamiarem przekroczenia w roku jubileuszowym progu 20 tys. przekazanych właścicielom mieszkań – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu, związany z Murapolem już 15 lat. - O ile produkcja pierwszych 20 tys. mieszkań zajęła nam 20 lat, o tyle kolejne 20 tysięcy to perspektywa  czterech, a maksymalnie pięciu lat – dodaje. W budowie spółka obecnie ma 6 tys. lokali powstających w 56 budynkach realizowanych w 12 miastach.

Nikodem Iskra zapowiada, że Grupa zamierza dalej umacniać swoją pozycję na rynku zarówno w oparciu o lokalizacje, w których już działa, jak i nowe miasta z potencjałem do prowadzenia działalności deweloperskiej. – Nasz aktualny portfel inwestycji w projektowaniu obejmuje 10 tys. lokali, ale nie jest to katalog zamknięty. Stale pracujemy nad rozbudową naszego aktywnego banku ziemi, nie tylko w oparciu o przesłanki biznesowe, ale też analizę preferencji naszych klientów – zapewnia.

Chcąc sprostać wymaganiom związanym z ochroną środowiska i klimatu oraz postępem technologicznym, deweloper zamierza nadal inwestować w badania i rozwój. Wśród zastosowanych do tej pory innowacji posiada autorskie rozwiązanie HMS umożliwiające korzystanie ze smart home w mieszkaniach, czy pakiet antysmogowy chroniący wnętrza przed zanieczyszczeniami powietrza. W projektowaniu jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do zaopatrzenia inwestycji w prąd, ogrzewanie i ciepłą wodę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.