5 cech nieruchomości premium
Co sprawia, że wnętrze może być określane jako luksusowe? Co nadaje im niecodziennego, wyjątkowego charakteru? Architekci wnętrz stawiają przede wszystkim na światowej sławy marki i najwyższej klasy materiały.
1. Duża przestrzeń
Myśląc o prestiżowych apartamentach, oczami wyobraźni widzimy przestronne wnętrza. Duży metraż jest jedną z najważniejszych cech apartamentów premium, pozwalającą na różnorodne wykorzystanie. Istotne są także triki wnętrzarskie, które sprawiają, że wnętrze wydaje się optycznie jeszcze większe. Mogą być to chociażby ukryte drzwi czy szafy, lustrzane powierzchnie czy niewidoczne łączenia pomiędzy płytkami.
– Klienci szukający lokum w segmencie premium niewątpliwie zwracają uwagę na metraż i większe tarasy z widokiem. W naszej inwestycji znajduje się największy apartament w całym Wrocławiu ze wszystkich obecnie dostępnych w ofercie. Liczy on aż 300 metrów kwadratowych, jest dwupoziomowy i mieści się w Bulwarze Drobnera – opowiada Tomasz Bednarek z biura sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A.
2. Niepowtarzalny widok
Widok rozpościerający się z okien może być dodatkowym atutem przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. To właśnie dlatego największym zainteresowaniem wśród klientów szukających nieruchomości premium cieszą się inwestycje zlokalizowane w zabytkowych częściach miasta: z ich okien i tarasów można podziwiać klimatyczną, historyczną zabudowę. Od kilku lat panuje również trend waterfront, czyli projektowania w pobliżu rzeki. Tereny te także gwarantują atrakcyjny widok, a w ich pobliżu często mieszczą się parki, trasy do biegania czy innych aktywności na świeżym powietrzu.
3. Naturalne materiały
Tym, co od lat nadaje szlachetności wnętrzom, są materiały naturalnego pochodzenia. Wysokiej jakości kamień czy drewno są gwarancją dobrego wyglądu nawet mimo upływu czasu. To uniwersalne rozwiązania, które nigdy nie wychodzą z mody.
– W Bulwarze Drobnera mamy także apartament pokazowy, urządzony pod klucz. Ten z kolei liczy 180 metrów kwadratowych – i tak samo jak poprzedni – jest dwupoziomowy. Zastosowaliśmy w nim szereg naturalnych, wysokiej klasy materiałów: sprowadzony prosto z Włoch wapień Grassi Pietre, panele z naturalnego forniru, spieki kwarcowe, a nawet złoto – opowiada Tomasz Bednarek z WPBM „Mój Dom” S.A.
4. Marki światowej sławy
Obecność produktów światowych marek w apartamentach zapewnia wnętrzom ekskluzywny charakter. Luksusowe produkty stworzone zostały w przemyślany sposób, z dbałością o każdy najmniejszy szczegół: niekiedy przypominają one dzieła sztuki. Mają swoją unikalną historię.
– W apartamencie pokazowym znalazły się marki takie jak Fendi, Ipe Cavalli czy Flos. Wszystkie są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dla przykładu, fotele marki Fendi znajdujące się w części dziennej mają na sobie ozdobne pasy: nawiązują one do toreb podróżnych, które są znakiem rozpoznawczym marki od ponad stu lat. Luksus w dużej mierze operuje właśnie takimi detalami – dodaje Bednarek.
5. Światło
Odpowiednio dobrane światło potrafi przyczynić się do poprawy samopoczucia. Jego natężenie oraz barwa mogą bezpośrednio przekładać się na naszą produktywność i nastrój. Odpowiednia ilość światła dziennego powoduje, że wnętrza wydają się jeszcze bardziej przestronne. Dobrym sposobem jest zatem połączenie wysokich okien i luster. Poczucia luksusu dodają również ozdobne lampy, które poza zapewnieniem przyjemnej dla oka barwy światła, mogą same w sobie stanowić dzieło sztuki.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.