Komunikaty PR

5 trendów w projektowaniu domowego biura na 2021 rok

2021-01-07  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Dla wielu osób pierwszą rzeczą na liście życzeń, która powstała podczas pandemii, jest domowe biuro. Konieczność home office wymusiła na nas stworzenie przestrzeni do pracy dopasowanej do naszych potrzeb. Dziś biuro domowe staje się kluczowym punktem pośród czterech kątów. Nie chodzi tylko o wystrój czy stworzenie atrakcyjnej i ciepłej przestrzeni – liczy się optymalizacja naszej wydajności. 

Wydzielone biuro może stworzyć jasną barierę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym – zwłaszcza gdy pracujemy z domu. Praca z jadalni, gdzie na co dzień spożywamy posiłki z rodziną lub w łóżku, w którym zazwyczaj się relaksujemy, może wpłynąć na obniżenie wydajności i jakości wykonywanych zadań. 

Większy metraż i przestrzenie wielofunkcyjne

Pod wpływem pandemii nasze domy zaczęły pełnić funkcje biur, szkół, siłowni, kin i placów zabaw. Konsekwencje tej sytuacji zmieniły sposób życia. Dlatego w nowym roku będziemy szukać większych mieszkań wśród oferowanych nieruchomości i chętniej sięgniemy po rady na przeprojektowanie swoich własnych M, aby przywrócić równowagę w naszych wielofunkcyjnych przestrzeniach.

Domowe biura uległy zmianie. Kojarzone były z dodatkową pracą lub działalnością gospodarczą prowadzoną w domu – część przedsiębiorców na siedzibę swojej firmy wybiera przecież swoje mieszkanie. Dziś to niemal obowiązkowy element we własnym „M”.

Domowe biuro z kolorem

Kolory w domowym biurze odgrywać będą kluczową rolę. W miejscu, gdzie konieczne jest stworzenie warunków do maksymalnej koncentracji, należy z najwyższą starannością podejść do odpowiedniego doboru palety barw. 

– W tym roku będziemy mogli pożegnać się z całkowicie neutralnymi schematami, które dominowały w przestrzeniach przez ostatnie kilka lat. Nadchodzącym trendem będzie nakładanie i miksowanie kolorów oraz tekstur. Wśród najnowszych trendów, które wejdą w modę w 2021, warto zwrócić uwagę na połączenie błękitu czy fioletu ze złotymi tonami. Połączenie takiej palety tworzy klasyczną parę, do którego pasują eleganckie style: Art deco, glamour i nowoczesny  — tłumaczy Emil Basta z WPBM „Mój Dom” S.A.

Rok 2021, dzięki żywej palecie barw, ma wnieść więcej radości. Podobnie jak w przypadku pozostałych pomieszczeń w domu, wzrośnie liczba kolorowych akcentów — od odważnych dywanów po wyraziste krzesła. Projektanci zakładają, że dodanie koloru do biura jest sposobem na wypełnienie braku współpracowników i ich osobowości.

Rośliny przy pracy

Podczas pandemii nie każdy mógł pozwolić sobie na codzienną styczność z naturalnym otoczeniem. Obecność roślin domowych w naszych pomieszczeniach jest bardzo korzystna dla naszego zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Rośliny są nie tylko estetyczną dekoracją, ale również skutecznym sposobem na stworzenie odpowiedniej wizualnej separacji w przestrzeni. Najbardziej popularnymi roślinami pokojowymi, które oczyszczają powietrze, są skrzydłokwiaty, paprocie, draceny, areki i begonie.

Przestrzeń do wideorozmów

Ściany z dobrym oświetleniem i tłem sprzyjającym wideokonferencjom pomagają uzyskać dobre pierwsze wrażenie podczas kontaktu z ludźmi, których nie poznaliśmy osobiście. Scenariusze rozmów przez Skype czy Zoom zainspirowały projektantów wnętrz do przewidzenia, że w 2021 roku w domach pojawią się stylowe ściany z ciekawą galerią plakatów, wzorzystą tapetą czy nietuzinkową lampą. Przy tworzeniu takiego tła należy unikać osobistych przedmiotów — rodzinne zdjęcia lub czapka ulubionej drużyny sportowej mogą rozpraszać uwagę rozmówców. 

Wygodne meble i stylowe dodatki 

Głównymi elementami w biurze są dwa meble — biurko i krzesło. Ten komplet uzależniony jest od powierzchni przeznaczonej na biuro. Przy wyborze tych podstawowych elementów pod uwagę bierzmy ich wygodę i praktyczność. 

Dawno minęły czasy, zwykłe krzesła biurowe z czarną siatką były jedyną opcją wyboru. Różnorodność kolorów i stylów podniosła poprzeczkę dla tradycyjnych krzeseł biurowych, zapewniając jednocześnie komfort potrzebny do całodniowej pracy. 

W nowym roku trendem będą regulowane biurka, które pozwalają na zmianę pozycji w ciągu dnia. Taki mebel ma nie tylko wpływ na nasz stan zdrowia czy samopoczucie, ale i postawę. 

Produktywność pochodzi nie tylko z odpowiednio dobranego sprzętu biurowego, ale także pracy w relaksującej i miłej dla oka przestrzeni. W swoim domowym biurze możemy umieścić kilka elementów, które przywołują poczucie spokoju i dobrego samopoczucia. Dobrym przykładem może być aksamitna poduszka na krzesło, unikalna podkładka pod mysz, stylowy organizer lub oryginalna doniczka na kwiatek. Zadbajmy o swój komfort psychiczny – to przecież miejsce, w którym spędzamy przynajmniej jedną trzecią swojej doby.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.