Komunikaty PR

Alfa Bond Kohlhauer przenosi się pod Warszawę

2020-09-22  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Rykowska
AXI IMMO Group

Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com

Firma Alfa Bond Kohlhauer Sp. z o.o., producent i dostawca paneli akustycznych, zdecydowała się na wynajęcie ponad 1900 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo biurowej wraz z gruntem na terenie prywatnej inwestycji zlokalizowanej przy trasie S8 w Kajetanach. Negocjacje w imieniu klienta prowadziła firma AXI IMMO.

Alfa Bond Kohlhauer Sp. z o.o. oferuje kompleksowe systemy ochrony przed hałasem drogowym i kolejowym. Firma powstała w 2006 roku i od tego czasu zbudowała silną pozycję zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Wykorzystuje potencjał i doświadczenie jednego z największych w Niemczech producentów ekranów akustycznych – firmy R. Kohlhauer GmbH. Dzięki rozbudowanej sieci partnerskiej Alfa Bond Kohlhauer jest w stanie dostarczyć rozwiązania zgodne z lokalnymi wymogami m.in. w Europie i Azji, co pozwoliło jej sprzedać ponad milion metrów kwadratowych paneli akustycznych na wszystkich obsługiwanych rynkach.

Nadrzędnym celem, który chcieliśmy osiągnąć podczas transakcji była konsolidacja wszystkich operacji biznesowych prowadzonych przez firmę Alfa Bond Kohlhauer w Polsce. Inwestycja w Kajetanach pozwoliła na ulokowanie w jednym miejscu siedziby głównej firmy, hali produkcyjnej, a także wzbogacenie naszej powierzchni o duży showroom,” mówi Maciej Zakrzewski, Dyrektor Zarządzający Alfa Bond Kohlhauer. Już od kilku miesięcy planowaliśmy zwiększenie produkcji, aby sprostać zamówieniom i jeszcze wyraźniej zaznaczyć naszą obecność na lokalnym rynku. Z pewnością sprzyja nam koniunktura i konsekwentna realizacja polityki związanej z rozbudową i modernizacją infrastruktury drogowej i kolejowej w Polsce. Panele akustyczne to nieodłączny element nowych inwestycji. Po pierwsze zwiększający bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, a po drugie zdecydowanie wpływający na ograniczenie poziomu hałasu w najbliższym otoczeniu,” dodaje Maciej Zakrzewski.

Klient na pierwszym spotkaniu sprecyzował swoje zapotrzebowanie dotyczące powierzchni i standardu technicznego, który powinna spełniać jego nowa hala produkcyjna. W czasie rozmów pojawiło się dodatkowe wymaganie. Otóż do relatywnie niewielkiej powierzchni hali, Klient wymagał sporo miejsca na składowanie wybranych surowców jak i gotowych wyrobów gabarytowych przed wysyłką. Po przeanalizowaniu dostępnych zasobów rynku, nowa inwestycja w Kajetanach okazała się najbardziej konkurencyjna pod względem potrzeb firmy, warunków finansowych i  najważniejsze, oferowała ponad 3500 metrów kwadratowych dodatkowego placu składowego,” mówi Damian Kińczyk, konsultant w dziale powierzchni magazynowych i logistycznych AXI IMMO.

"Nasza inwestycja to typowy obiekt w formule SBU, czyli „Small Business Unit”, wpisujący się w model tzw. magazynów miejskich zlokalizowanych w pobliżu dużych aglomeracji. Oferujemy mniejszą powierzchnię magazynową z większym komponentem biurowym, który dodatkowo pozwala firmom na ekspozycję swoich produktów np. poprzez zaaranżowanie tej przestrzeni na showroom. Zaletą naszej inwestycji jest bardzo dobra lokalizacja przy drodze ekspresowej S8 w Kajetanach.  Nieruchomość cechują także liczne przeszklenia w fasadzie, pozwalające na pracę przy naturalnym świetle. Witamy firmę Alfa Bond Kohlhauer wśród naszych klientów i cieszymy się, że podpisanie przez nią umowy najmu pozwoliło nam na zakończenie procesu komercjalizacji inwestycji," powiedział Sławomir Piotrkowicz, właściciel kompleksu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: AXI IMMO Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.