Alfa Bond Kohlhauer przenosi się pod Warszawę
AXI IMMO Group
Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com
Firma Alfa Bond Kohlhauer Sp. z o.o., producent i dostawca paneli akustycznych, zdecydowała się na wynajęcie ponad 1900 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo biurowej wraz z gruntem na terenie prywatnej inwestycji zlokalizowanej przy trasie S8 w Kajetanach. Negocjacje w imieniu klienta prowadziła firma AXI IMMO.
Alfa Bond Kohlhauer Sp. z o.o. oferuje kompleksowe systemy ochrony przed hałasem drogowym i kolejowym. Firma powstała w 2006 roku i od tego czasu zbudowała silną pozycję zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Wykorzystuje potencjał i doświadczenie jednego z największych w Niemczech producentów ekranów akustycznych – firmy R. Kohlhauer GmbH. Dzięki rozbudowanej sieci partnerskiej Alfa Bond Kohlhauer jest w stanie dostarczyć rozwiązania zgodne z lokalnymi wymogami m.in. w Europie i Azji, co pozwoliło jej sprzedać ponad milion metrów kwadratowych paneli akustycznych na wszystkich obsługiwanych rynkach.
„Nadrzędnym celem, który chcieliśmy osiągnąć podczas transakcji była konsolidacja wszystkich operacji biznesowych prowadzonych przez firmę Alfa Bond Kohlhauer w Polsce. Inwestycja w Kajetanach pozwoliła na ulokowanie w jednym miejscu siedziby głównej firmy, hali produkcyjnej, a także wzbogacenie naszej powierzchni o duży showroom,” mówi Maciej Zakrzewski, Dyrektor Zarządzający Alfa Bond Kohlhauer. „Już od kilku miesięcy planowaliśmy zwiększenie produkcji, aby sprostać zamówieniom i jeszcze wyraźniej zaznaczyć naszą obecność na lokalnym rynku. Z pewnością sprzyja nam koniunktura i konsekwentna realizacja polityki związanej z rozbudową i modernizacją infrastruktury drogowej i kolejowej w Polsce. Panele akustyczne to nieodłączny element nowych inwestycji. Po pierwsze zwiększający bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, a po drugie zdecydowanie wpływający na ograniczenie poziomu hałasu w najbliższym otoczeniu,” dodaje Maciej Zakrzewski.
„Klient na pierwszym spotkaniu sprecyzował swoje zapotrzebowanie dotyczące powierzchni i standardu technicznego, który powinna spełniać jego nowa hala produkcyjna. W czasie rozmów pojawiło się dodatkowe wymaganie. Otóż do relatywnie niewielkiej powierzchni hali, Klient wymagał sporo miejsca na składowanie wybranych surowców jak i gotowych wyrobów gabarytowych przed wysyłką. Po przeanalizowaniu dostępnych zasobów rynku, nowa inwestycja w Kajetanach okazała się najbardziej konkurencyjna pod względem potrzeb firmy, warunków finansowych i najważniejsze, oferowała ponad 3500 metrów kwadratowych dodatkowego placu składowego,” mówi Damian Kińczyk, konsultant w dziale powierzchni magazynowych i logistycznych AXI IMMO.
"Nasza inwestycja to typowy obiekt w formule SBU, czyli „Small Business Unit”, wpisujący się w model tzw. magazynów miejskich zlokalizowanych w pobliżu dużych aglomeracji. Oferujemy mniejszą powierzchnię magazynową z większym komponentem biurowym, który dodatkowo pozwala firmom na ekspozycję swoich produktów np. poprzez zaaranżowanie tej przestrzeni na showroom. Zaletą naszej inwestycji jest bardzo dobra lokalizacja przy drodze ekspresowej S8 w Kajetanach. Nieruchomość cechują także liczne przeszklenia w fasadzie, pozwalające na pracę przy naturalnym świetle. Witamy firmę Alfa Bond Kohlhauer wśród naszych klientów i cieszymy się, że podpisanie przez nią umowy najmu pozwoliło nam na zakończenie procesu komercjalizacji inwestycji," powiedział Sławomir Piotrkowicz, właściciel kompleksu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.