AP Szczepaniak z nagrodą w European Property Awards
W grudniu odbyła się wirtualna gala rozdania nagród w European Property Awards, prestiżowym konkursie organizowanym już od 27 lat. Polska pracownia AP Szczepaniak uzyskała nagrodę Award Winner w kategorii Mixed use za projekt inwestycji Starter III.
Rozstrzygnięcie konkursu – tym razem online
Grudniowa gala, która rozstrzygnęła europejską edycję konkursu International Property Awards, tym razem została zorganizowana w przestrzeni wirtualnej. Choć aktualna sytuacja nie umożliwiła świętowania sukcesów w większym gronie, każdy etap konkursu był przeprowadzony zgodnie z zasadami, według których odbywa się on co roku.
Co istotne, pandemia nie zatrzymała konkursów. Fakt, że mimo obecnej sytuacji są nadal organizowane, sprawia, że mogą wyznaczać trendy i nadawać ton komunikacji o bieżących kierunkach w architekturze. Z czasem widoczne będą tendencje, które pojawiały się pod wpływem potrzeb i wyzwań, jakie stawia przed nami świat po pandemii.
Konkurs z tradycją
Konkurs European Property Awards jest częścią International Property Awards – i jest organizowany już od 27 lat. W jury zasiada ponad 80 specjalistów, którzy oceniają projekty pod kątem jakości, technologii, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. Istnieje aż 45 kategorii, w ramach których nominowane są obiekty mieszkaniowe i komercyjne.
Międzynarodowy konkurs skupia projekty w różnych regionach świata (Europa, Azja, Arabia, Afryka, Kanada, Ameryka Środkowa i Południowa, Karaiby, Wielka Brytania) stąd każdy z nich startuje w odrębnej kategorii. Są oceniane odrębnie – ze względu na różnorodną specyfikę.
Kolejna nagroda w portfolio polskich architektów
Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak ma w swoim portfolio projekty, które wielokrotnie były nagradzane w European Property Awards. W 2017 roku uzyskała pięć gwiazdek w kategorii „Best Architecture Multiple Residence” (Najlepsza Architektura Budynku Wielorodzinnego) za realizację drugiego etapu osiedla Dmowskiego 19.
– Cieszymy się, że otrzymaliśmy nagrodę za nasz projekt inwestycji Starter III. To sukces całego zespołu i zarazem wyróżnienie, które wskazuje na innowacyjność mikroapartamentowców. Jesteśmy pionierami tej idei w Polsce. To obiekty, które dla osób rozpoczynających samodzielne życie mają być alternatywą dla życia w akademiku lub wynajmu pokoju w mieszkaniu. Dają samodzielność i wysoki standard – tłumaczy Paweł Szczepaniak, główny architekt biura AP Szczepaniak. – Konkursy te są dla nas potwierdzeniem innowacyjności naszych projektów. W European Property Awards byliśmy nagradzani wielokrotnie, m.in. za Atal Towers, Kwadrat czy Krakowską 29.
Konkursy takie jak IPA wyznaczają trendy i pomagają dokonać ewaluacji projektów. Uzyskiwane w nich nagrody podkreślają innowacyjność i prestiż pracowni architektonicznych. Są potwierdzeniem wysokiej jakości i nowoczesnego podejścia, które ma szansę wywierać wpływ na aktualne kierunki w projektowaniu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.