Komunikaty PR

AP Szczepaniak z nagrodą w European Property Awards

2021-01-13  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

W grudniu odbyła się wirtualna gala rozdania nagród w European Property Awards, prestiżowym konkursie organizowanym już od 27 lat. Polska pracownia AP Szczepaniak uzyskała nagrodę Award Winner w kategorii Mixed use za projekt inwestycji Starter III. 

Rozstrzygnięcie konkursu – tym razem online

Grudniowa gala, która rozstrzygnęła europejską edycję konkursu International Property Awards, tym razem została zorganizowana w przestrzeni wirtualnej. Choć aktualna sytuacja nie umożliwiła świętowania sukcesów w większym gronie, każdy etap konkursu był przeprowadzony zgodnie z zasadami, według których odbywa się on co roku.

Co istotne, pandemia nie zatrzymała konkursów. Fakt, że mimo obecnej sytuacji są nadal organizowane, sprawia, że mogą wyznaczać trendy i nadawać ton komunikacji o bieżących kierunkach w architekturze. Z czasem widoczne będą tendencje, które pojawiały się pod wpływem potrzeb i wyzwań, jakie stawia przed nami świat po pandemii.

Konkurs z tradycją

Konkurs European Property Awards jest częścią International Property Awards – i jest organizowany już od 27 lat. W jury zasiada ponad 80 specjalistów, którzy oceniają projekty pod kątem jakości, technologii, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. Istnieje aż 45 kategorii, w ramach których nominowane są obiekty mieszkaniowe i komercyjne. 

Międzynarodowy konkurs skupia projekty w różnych regionach świata (Europa, Azja, Arabia, Afryka, Kanada, Ameryka Środkowa i Południowa, Karaiby, Wielka Brytania) stąd każdy z nich startuje w odrębnej kategorii. Są oceniane odrębnie – ze względu na różnorodną specyfikę.

Kolejna nagroda w portfolio polskich architektów

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak ma w swoim portfolio projekty, które wielokrotnie były nagradzane w European Property Awards. W 2017 roku uzyskała pięć gwiazdek w kategorii „Best Architecture Multiple Residence” (Najlepsza Architektura Budynku Wielorodzinnego) za realizację drugiego etapu osiedla Dmowskiego 19. 

Cieszymy się, że otrzymaliśmy nagrodę za nasz projekt inwestycji Starter III. To sukces całego zespołu i zarazem wyróżnienie, które wskazuje na innowacyjność mikroapartamentowców. Jesteśmy pionierami tej idei w Polsce. To obiekty, które dla osób rozpoczynających samodzielne życie mają być alternatywą dla życia w akademiku lub wynajmu pokoju w mieszkaniu. Dają samodzielność i wysoki standard – tłumaczy Paweł Szczepaniak, główny architekt biura AP Szczepaniak. – Konkursy te są dla nas potwierdzeniem innowacyjności naszych projektów. W European Property Awards byliśmy nagradzani wielokrotnie, m.in. za Atal Towers, Kwadrat czy Krakowską 29. 

Konkursy takie jak IPA wyznaczają trendy i pomagają dokonać ewaluacji projektów. Uzyskiwane w nich nagrody podkreślają innowacyjność i prestiż pracowni architektonicznych. Są potwierdzeniem wysokiej jakości i nowoczesnego podejścia, które ma szansę wywierać wpływ na aktualne kierunki w projektowaniu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.