Apartamenty Central Park Wrocław z prestiżową nagrodą architektoniczną
Offteam
Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl
Nowa inwestycja na mapie Wrocławia otrzymała nagrodę w międzynarodowym konkursie architektonicznym European Property Awards. Jury doceniło zastosowanie innowacyjnych technologii przyjaznych środowisku, a także umiejętne wykorzystanie lokalizacji. Czym wyróżnia się zwycięski projekt?
Wrocławska inwestycja wyróżniona prestiżową nagrodą
European Property Awards co roku wyróżnia najciekawsze obiekty pod względem architektury i zastosowanych nowoczesnych rozwiązań. W jury zasiada ok. 100 niezależnych ekspertów, którzy oceniają projekty pod kątem ich unikatowych walorów.
W tegorocznym konkursie, w dwóch kategoriach: Best Mixed Use Development i Best Mixed Use Architecture, zwyciężył projekt z Wrocławia. Apartamenty Central Park Wrocław dewelopera Gradi Invest zostały wyróżnione za estetykę, projekt architektoniczny, oryginalność i jakość wykończenia, a także umiejętne wykorzystanie lokalizacji. Nagroda wzmacnia wizerunek Wrocławia jako miasta z innowacyjną architekturą. Buduje też świadomość branży w zakresie trendów i nowoczesnych rozwiązań.
W sercu Wrocławia
Nagrodzone osiedle położone jest na Kępie Mieszczańskiej. To jedno z ciekawszych miejsc w stolicy Dolnego Śląska. W zaledwie 10 minut można stąd dotrzeć pieszo do Rynku, a okolica jest również doskonale skomunikowana z innymi częściami miasta. W bliskim sąsiedztwie inwestycji powstaje Park Mieszczański. Położenie w pobliżu centrum i w otoczeniu zieleni daje możliwość korzystania zarówno z bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej, jak i efektywnego odpoczynku. Budynek został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej wykorzystać tę znakomitą lokalizację. Z przestronnych tarasów i balkonów rozpościera się panoramiczny widok na centrum Wrocławia, a w wyjątkowo słoneczne dni z niektórych widać nawet Wzgórza Trzebnickie lub Przedgórze Sudeckie.
W inwestycji znajduje się 295 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach – od 28 aż do 258 metrów kwadratowych. Komfort i przestronność były jednymi z kluczowych cech branych pod uwagę przy projektowaniu.
– Od początku chcieliśmy postawić na jakość i przestrzeń. Wybrany do realizacji projekt miał mniej metrów kwadratowych mieszkań niż pozostałe zgłoszenia. Nie chcieliśmy wykorzystywać maksymalnych możliwości stworzenia jak największej liczby apartamentów, aby w zamian zaproponować przyszłym mieszkańcom więcej przestrzeni dla komfortu mieszkania i życia – mówi Krzysztof Gradecki, prezes Gradi Invest. Jak dodaje: – Nasza inwestycja istotnie wyróżnia się na rynku pod względem standardu i nowoczesnych rozwiązań. Cieszymy się, że została doceniona przez tak znamienitą organizację.
Wśród wspomnianych rozwiązań można wymienić między innymi usługę concierge, strefę spa, siłownię czy postarzalnię win. We wszystkich mieszkaniach zainstalowano indywidualną klimatyzację, a także system do inteligentnego zarządzania domem. W wielu apartamentach wszystkie okna zaopatrzono w rolety automatyczne, a w salonach w grzejniki kanałowe. To udogodnienia, które nie są często spotykane na polskim rynku – i nawet w segmencie premium stanowią rzadkość. W inwestycji zaprojektowano również zielone dachy, a na jej terenie – kameralne patio z mnóstwem roślinności i małym wodospadem. Osiedle zdobią rzeźby znanego wrocławskiego artysty, Oskara Zięty.
Z troską o środowisko
Konkurs ma za zadanie wyróżniać również te projekty, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania. Kluczowe jest promowanie praktyk, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.
– W Central Park Wrocław zastosowaliśmy wiele technik przyjaznych środowisku. Samo zaprojektowanie zielonych dachów daje wiele korzyści: dodatkową izolację termiczną zimą i ochronę przed nagrzewaniem latem, magazynowanie wody, poprawę mikroklimatu i rekompensatę ekologiczną wobec zajętej przez budowę powierzchni – wylicza Gradecki. Jak dodaje: – Zielone dachy pozwalają filtrować powietrze ze szkodliwych substancji i pyłu bądź redukować smog. Taki zabieg pozwala też naturalnie wkomponować budynek w otoczenie, łącząc go z zabytkowymi, dawnymi budynkami wojskowymi na Kępie.
Do ornamentów na częściach wspólnych zostały wykorzystane cegły z rozbiórki starych budowli. Takie podejście to jeszcze rzadkość na rynku deweloperskim. Zastosowano też technologię zamkniętego cyklu obróbki wody i wentylację z odzyskiem ciepła. Do monitorowania systemów w budynku oraz utrzymania roślin służy Centralny System Zarządzania Budynkiem (BMS).
Inwestycja została zaprojektowana przez wielokrotnie nagradzaną Dorotę Szlachcic, autorkę takich projektów jak m.in. wrocławskie Afrykarium, wysokogórskie schronisko w Himalajach czy oceanarium w Angoli.
Oprócz wyróżnienia dla dewelopera i biura architektonicznego, nagrody takie jak European Property Awards wspierają promocję miasta i budują jego wizerunek jako miejsca zorientowanego na zrównoważony rozwój i otwartego na innowacje. Może się to przyczynić do większego zainteresowania regionem wśród deweloperów, inwestorów, turystów i firm, a także promuje najlepsze praktyki w branży deweloperskiej i architekturze.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.