Komunikaty PR

Apartamenty Central Park Wrocław z prestiżową nagrodą architektoniczną

2023-07-26  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Rzecznik prasowy
Offteam

Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl

Nowa inwestycja na mapie Wrocławia otrzymała nagrodę w międzynarodowym konkursie architektonicznym European Property Awards. Jury doceniło zastosowanie innowacyjnych technologii przyjaznych środowisku, a także umiejętne wykorzystanie lokalizacji. Czym wyróżnia się zwycięski projekt?

Wrocławska inwestycja wyróżniona prestiżową nagrodą

European Property Awards co roku wyróżnia najciekawsze obiekty pod względem architektury i zastosowanych nowoczesnych rozwiązań. W jury zasiada ok. 100 niezależnych ekspertów, którzy oceniają projekty pod kątem ich unikatowych walorów. 

W tegorocznym konkursie, w dwóch kategoriach: Best Mixed Use Development i Best Mixed Use Architecture, zwyciężył projekt z Wrocławia. Apartamenty Central Park Wrocław dewelopera Gradi Invest zostały wyróżnione za estetykę, projekt architektoniczny, oryginalność i jakość wykończenia, a także umiejętne wykorzystanie lokalizacji. Nagroda wzmacnia wizerunek Wrocławia jako miasta z innowacyjną architekturą. Buduje też świadomość branży w zakresie trendów i nowoczesnych rozwiązań.

W sercu Wrocławia

Nagrodzone osiedle położone jest na Kępie Mieszczańskiej. To jedno z ciekawszych miejsc w stolicy Dolnego Śląska. W zaledwie 10 minut można stąd dotrzeć pieszo do Rynku, a okolica jest również doskonale skomunikowana z innymi częściami miasta. W bliskim sąsiedztwie inwestycji powstaje Park Mieszczański. Położenie w pobliżu centrum i w otoczeniu zieleni daje możliwość korzystania zarówno z bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej, jak i efektywnego odpoczynku. Budynek został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej wykorzystać tę znakomitą lokalizację. Z przestronnych tarasów i balkonów rozpościera się panoramiczny widok na centrum Wrocławia, a w wyjątkowo słoneczne dni z niektórych widać nawet Wzgórza Trzebnickie lub Przedgórze Sudeckie.

W inwestycji znajduje się 295 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach – od 28 aż do 258 metrów kwadratowych. Komfort i przestronność były jednymi z kluczowych cech branych pod uwagę przy projektowaniu.

Od początku chcieliśmy postawić na jakość i przestrzeń. Wybrany do realizacji projekt miał mniej metrów kwadratowych mieszkań niż pozostałe zgłoszenia. Nie chcieliśmy wykorzystywać maksymalnych możliwości stworzenia jak największej liczby apartamentów, aby w zamian zaproponować przyszłym mieszkańcom więcej przestrzeni dla komfortu mieszkania i życia – mówi Krzysztof Gradecki, prezes Gradi Invest. Jak dodaje: – Nasza inwestycja istotnie wyróżnia się na rynku pod względem standardu i nowoczesnych rozwiązań. Cieszymy się, że została doceniona przez tak znamienitą organizację. 

Wśród wspomnianych rozwiązań można wymienić między innymi usługę concierge, strefę spa, siłownię czy postarzalnię win. We wszystkich mieszkaniach zainstalowano indywidualną klimatyzację, a także system do inteligentnego zarządzania domem. W wielu apartamentach wszystkie okna zaopatrzono w rolety automatyczne, a w salonach w grzejniki kanałowe. To udogodnienia, które nie są często spotykane na polskim rynku – i nawet w segmencie premium stanowią rzadkość. W inwestycji zaprojektowano również zielone dachy, a na jej terenie – kameralne patio z mnóstwem roślinności i małym wodospadem. Osiedle zdobią rzeźby znanego wrocławskiego artysty, Oskara Zięty.

Z troską o środowisko

Konkurs ma za zadanie wyróżniać również te projekty, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania. Kluczowe jest promowanie praktyk, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju. 

W Central Park Wrocław zastosowaliśmy wiele technik przyjaznych środowisku. Samo zaprojektowanie zielonych dachów daje wiele korzyści: dodatkową izolację termiczną zimą i ochronę przed nagrzewaniem latem, magazynowanie wody, poprawę mikroklimatu i rekompensatę ekologiczną wobec zajętej przez budowę powierzchni – wylicza Gradecki. Jak dodaje: – Zielone dachy pozwalają filtrować powietrze ze szkodliwych substancji i pyłu bądź redukować smog. Taki zabieg pozwala też naturalnie wkomponować budynek w otoczenie, łącząc go z zabytkowymi, dawnymi budynkami wojskowymi na Kępie.

Do ornamentów na częściach wspólnych zostały wykorzystane cegły z rozbiórki starych budowli. Takie podejście to jeszcze rzadkość na rynku deweloperskim. Zastosowano też technologię zamkniętego cyklu obróbki wody i wentylację z odzyskiem ciepła. Do monitorowania systemów w budynku oraz utrzymania roślin służy Centralny System Zarządzania Budynkiem (BMS).

Inwestycja została zaprojektowana przez wielokrotnie nagradzaną Dorotę Szlachcic, autorkę takich projektów jak m.in. wrocławskie Afrykarium, wysokogórskie schronisko w Himalajach czy oceanarium w Angoli.

Oprócz wyróżnienia dla dewelopera i biura architektonicznego, nagrody takie jak European Property Awards wspierają promocję miasta i budują jego wizerunek jako miejsca zorientowanego na zrównoważony rozwój i otwartego na innowacje. Może się to przyczynić do większego zainteresowania regionem wśród deweloperów, inwestorów, turystów i firm, a także promuje najlepsze praktyki w branży deweloperskiej i architekturze.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Offteam
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Ochrona środowiska

Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce

Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.

Konsument

Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników

Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.